jan
2020
Fra 30-01-2020 til 02-02-2020
  • Spring
  • Hest

DDHS - Agria DRF mesterskab (indendørs) for senior, junior, youngriders 2020 (B)

Stævnenummer
Prop00032957
Dato for resultat d. 14-02-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen
Dommere
Jens Hellmers, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Niels Meincke, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

7. Bronzetur 4 - LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (B)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 14-02-2020
Antal starter:
34
Antal placeringer:
10
Dommere:
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen, Jens Hellmers, Niels Meincke, René Lyngø
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 0 50,71 0 27,08 27,08 1
1 1
Philip Wendelboe BONITA 449
2007/BWP/BLUE BOY/ULRICHE V BAREELHOF Z/ULRICH Z
SRI 0 49,44 0 27,66 27,66 1
2 2
Benjamin Saurugg ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
SRI 0 50,71 0 28,50 28,5 1
3 3
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 0 49,73 0 28,87 28,87 1
4 4
Katrine Ladefoged Rasmussen HEART OF WILD Z
2010/ZA/HEARTBREAKER/S-CAROUBA/CORONADO
DDHS 0 47,28 0 28,99 28,99 1
5 5
Louise Høj STRACATO
1995/HO/LOCATO/FELICITAS/LOGAN
BSR 0 48,46 0 29,14 29,14 1
6 6
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 48,88 0 29,15 29,15 1
7 7
Celina Fink Aabo MILLWAY'S POLBERA
2007/FWB/POLYFINO/GERBERA/DROSSELKLANG II
STRK 0 49,31 0 29,20 29,2 1
8 8
Kamilla Ladefoged Rasmussen GOLDWIN
2011/KW/CANTURANO/SANCALVADO/CAVALIER
DDHS 0 48,88 0 29,83 29,83 1
9 9
Stine Cassøe Jakobsen CARÓ
2014/DV/CARMARGUE/REAPE/CASHMAN
DDHS 0 48,75 0 29,89 29,89 1
10 10
Kaisa Stasia Aino CORD'S CHAMP
2012/HO/CHIN CHAMP/U-CALEFORNIA/CARETINO
LYK 0 49,53 0 30,63 30,63 1
Sara Louise Bay-Christensen DIABLO-EM
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LAGANA-EM/BØGEGÅRDENS APOLLO
SKÅR 0 47,68 0 30,96 30,96 1
Christian Petersen VONG'S ATHENA
2007/DV/AMARONE/VONG'S GINA/GRANNUS
SKO 0 50,25 0 31,08 31,08 1
Martin Neergaard VALLØS LA ROCCA
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CARRERA/BACCARAT XX
LYK 0 52,26 0 31,44 31,44 1
Jill Thomasen ELLELY'S AUDI
2012/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
KONG 0 50,86 4 32,17 32,17
Gianmarco Ferretti LADY CORLINA
2014/OS/CASIRO I/LADY LIKE/CORLENSKY G
ROOR 0 53,30 4 33,41 33,41
Viktor Tholstrup Skjøth SKOVGAARDENS AFTER EIGHT
2009/DV/LIONELL/REGITZE/RAGTIME
DVRK 0 49,71 8 28,55 28,55
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
BRN 0 51,71 10 40,09 40,09
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 1 54,74
Peter Lykke Svendsen OILILLY
2014/BWP/I AM MOERHOEVE'S STAR/ALISTE VAN DEN OVERWEG/INDOCTRO II
BAR 4 49,50
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 4 49,76
Maria Nørheden Johansen NØRHEDEN'S AGINA LIGHT
2006/DV/LUCKY LIGHT/AGINA/ALIBI
URK 4 50,47
Nikita Aabo CONTINUO 2
2002/HN/CONTENDRO I/GÄNSEBLÜMCHEN/GOTTHARDSEN
STRK 4 50,77
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
AAR 4 52,74
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER 4 53,46
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 5 55,96
Maria Kynde Christensen GODLANDI T
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ROCKLANDI T/ROCKLAND
HARK 8 47,49
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 8 50,73
Natasha Tang Kaspersen BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
LYK 9 55,42
Jeanet Glud Jørgensen 4MOOR FAVORANT
2013/OS/FAVORIT ASK/ASANTE/CARETINO
BIS 9 56,76
Eva Kramer CAJAL
2013/HO/CELLESTIAL/R-QUELLE/CARVALLO
NSR Udg.
Kim Aarøe Rasmussen CAPERO
2012/HN/CAPIROS-STAR/LILLY-S/LITAS-STAR
GLAR Udg.
Laura Normann Olsen GIRL NEXT DOOR PR
2011/KW/BERNINI/VASHAN/VOLTAIRE
NSR Udg.
Benedikte Rie Truelsen KURA AA
2013/AA/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC Udg.