jan
2020
Fra 30-01-2020 til 02-02-2020
  • Spring
  • Hest

DDHS - Agria DRF mesterskab (indendørs) for senior, junior, youngriders 2020 (B)

Stævnenummer
Prop00032957
Dato for resultat d. 14-02-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen
Dommere
Jens Hellmers, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Niels Meincke, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

11. Senior Indendørs AGRIA DRF- Mesterskab 1. afd. S1* Springning Heste (145 cm) A (B)

Spring: S1* Springning Heste (145 cm) A (SVH 5)

Opdateret: 14-02-2020
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 3000 DKK 2: 2000 DKK 3: 1700 DKK 4: 1350 DKK 5: 700 DKK 6: 700 DKK
Dommere:
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen, Jens Hellmers, Karen Ballegaard, Niels Meincke, René Lyngø
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Haastrup Kristensen CASIRA
2009/DV/CASINO/EVITTA/ESPRI
LYK 0 67,02 1
1 1
Thomas Sandgaard NØRREMØLLEHØJ'S ARIEL
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CELINA/CAJUS
HER 0 67,32 1
2 2
Hans Ley QUINCY ROLD
2008/DV/QUIDAM DE REVEL/DESIREÉ ROLD/DIADEM
KONG 0 68,80 1
3 3
Konstantin Deeken Künnemann AK´S CROWNEY
2008/HO/CARTANI/HYAZINTHE I/CASSINI I
SBR 0 69,02 1
4 4
Lars Nørgaard Pedersen BØGEGÅRDEN GLADIOLA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
VRK 0 69,14 1
5 5
Martin Mose Knudsen VOLSTRUPS CASH
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/VOLSTRUPS CORONA/CHURCHILL
LYK 0 69,24 1
6 6
Lars Bak Andersen 3Q QALISYA
2009/HN/STEDINGER/FIORE/FÜRSTENREICH
FRK 0 70,07 1
7 7
Linnea Ericsson-Carey LACROIX
2011/BWP/MARIUS CLAUDIUS/HONEY/OGANO SITTE
SPR 4 65,65
8 8
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 4 67,49
9 9
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 4 67,69
Rikke Haastrup Kristensen BALOUCA Z
2011/ZA/BALOUBET DU ROUET/CATANA VAN'T SCHAAPHOF/PARCO
LYK 4 67,71
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 5 71,21
Eva Kramer COLINA 70
2011/HO/COLMAN/VISMUT/CASSINI I
NSR 5 72,22
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 5 73,82
Lars Nørgaard Pedersen GRAFITTI P
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CHAKIRA/CASSINI II
VRK 8 67,64
Christina Lindegaard Poulsen HANDSOME F. DAMGAARD
2007/DV/Heartbeat/Wica F. Damgaard/Carano
FSRK 8 67,65
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 8 68,01
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 8 69,69
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
JSK 8 70,05
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 8 70,27
Rikke Andersen LUCKY NUMBER SLEVIN 3
2009/OS/LEVISTANO/FIRLEPERLE/FIREBIRD
VIR 9 71,20
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 9 72,21
Dina Bach Sigmundsen FAVORIT GIRL
2011/DV/FAVORIT ASK/KARMA F. DAMGAARD/CAJUS
RESR 9 73,22
Helena Irmand Nielsen FORTUNA 416
2009/BL///
HER 12 68,82
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 12 69,56
Renee Ulvsbjerg COOLIO
2007/HO/Contender/Tora Iii/Quintero
NÅR 12 70,33
Cathrine Elisabeth Møller TM BALYPSO
2010/HO/BALDINI I/FREICA/CALYPSO I
GRRK 16 65,79
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 16 69,12
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 18 76,33
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 18 78,73
Cathrine Elisabeth Møller SILVANER D.C.
2002/HN/SILVIO I/COMTESSE/CALYPSO II
GRRK 19 79,67
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 19 82,94
Claus Hundebøl LANDLYST CALINA
2009/DV/CHARMING BOY/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
SHS 20 67,42
Christina Madsen FAVORIT WIN
2012/LH///
CSK Opg.