jan
2020
Fra 30-01-2020 til 02-02-2020
  • Spring
  • Hest

DDHS - Agria DRF mesterskab (indendørs) for senior, junior, youngriders 2020 (B)

Stævnenummer
Prop00032957
Dato for resultat d. 14-02-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen
Dommere
Jens Hellmers, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Niels Meincke, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

12. Bronzetur 5 - LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (B)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 14-02-2020
Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Dommere:
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, René Lyngø
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Freja Høyer Pedersen NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
HIS 0 48,50 0 25,17 25,17 1
1 1
Anne-Kristine Rie Truelsen BELLEVUE
2006/KWPN/NUMERO UNO/VERDINE/HOLD UP PREMIER
CSC 0 47,21 0 25,64 25,64 1
2 2
Jeff Paw Nielsen BLACKS COLLUNA
2007/DV/COLORADO/LUNA (LISETTE)/LANCIER
KOOR 0 46,77 0 25,71 25,71 1
3 3
Benjamin Saurugg CROWN RAPHIRE Z
2013/ZA/CROWN Z/IMMENSA Z/C-INDOCTRO
SRI 0 49,19 0 26,54 26,54 1
4 4
Maria Nørheden Johansen NØRHEDEN'S AGINA LIGHT
2006/DV/LUCKY LIGHT/AGINA/ALIBI
URK 0 50,00 0 27,66 27,66 1
5 5
Sophia Stegmann CALLISTRO
2007/DV/CARDENTO/MAHJONG/MAGO XX
SPOR 0 47,49 0 27,92 27,92 1
6 6
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 0 50,98 0 28,22 28,22 1
7 7
Lærke Isabel Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 0 51,52 0 28,46 28,46 1
8 8
Berit Wheler LASAR H
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
AAR 0 50,84 0 29,07 29,07 1
9 9
Christa Ledskov CAZANTO
2010/DV/CATOKI/UTOPIA S/CASALL
LYK 0 50,14 0 29,29 29,29 1
10 10
Benjamin Saurugg COLIN ALFARVAD Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 51,85 0 29,47 29,47 1
11 11
Molly Øvlisen Fisher CORNELIA (SWB)
2011/SWB/CARDENTO/A'PERSHING/ARPEGGIO
HRK 0 50,86 0 29,66 29,66 1
12 12
Josephine Stenholt Knudsen BRISBANE ASK (BRISBANE)
2011/DV/FAVORIT ASK/ADELAIDE/CARANO
SIR 0 51,67 0 30,28 30,28 1
13 13
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
RÆV 0 54,54 0 30,28 30,28 1
13 13
Alberte Gravesen Jensen ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KARR 0 52,24 0 30,51 30,51 1
Benedikte Rie Truelsen HAIT ASK
2013/DV/FAVORIT ASK/HENNA ASK/KANNAN
CSC 0 50,73 0 30,78 30,78 1
Kamilla Grauff Albrektsen GRACE 472
2014/HO/CASALL/VENEZIA/LEVISTO
CSK 0 54,37 0 31,03 31,03 1
Eva Kramer BOLIBOMPA KS (71) (SWB)
2014/SWB/BALOU DU ROUET/K'S ELLEN (71) (SWB)/ELECTRO
NSR 0 51,56 0 31,05 31,05 1
Laura Baaring Kjærgaard GRACE
2014/HO/DARCO DE REVEL/ATHEA/CONTENDER
DBR 0 51,65 0 31,32 31,32 1
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 0 51,17 0 31,32 31,32 1
Cecilie voller Kjærulff LAJGÅRDENS HERA
2010/DV/HEARTBEAT/PINVIGS GODSPEED/GODSEND DU REVERDY
SPR 0 52,81 0 31,43 31,43 1
Camilla Mortensen TYSONS SON Z
2014/ZA/TYSON/WALTZING MATILDE/INDORADO
BSR 0 50,13 0 31,71 31,71 1
Thomas Sandgaard CC CONTADOR DWB
2014/DV/CONTENDRO I/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
HER 0 53,42 0 31,75 31,75 1
Maria Nørregaard Langhoff MAJA PS
2013/OS/MESSENGER/LA CALVINA Z/LAWITO
HDR 0 51,44 0 31,88 31,88 1
Josefine Folman Bach RIDDLE QUIZ
2013/LU/AMARONE/QUISELL/QUITE EASY
HER 0 50,04 0 32,91 32,91 1
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 0 50,24 4 25,56 25,56
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 52,38 4 29,34 29,34
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 47,59 4 29,68 29,68
Daniel Hald Cassøe BONANDI ANIXI
2008/DV/CASIR ASK/MISS DONNAVAN ANIXI/DONNAVAN
DDHS 0 51,11 4 30,37 30,37
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 51,54 4 31,21 31,21
Peter Lykke Svendsen OILILLY
2014/BWP/I AM MOERHOEVE'S STAR/ALISTE VAN DEN OVERWEG/INDOCTRO II
BAR 0 49,81 8 27,26 27,26
Jeanet Glud Jørgensen 4MOOR FAVORANT
2013/OS/FAVORIT ASK/ASANTE/CARETINO
BIS 0 53,94 12 50,28 50,28
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
DDHS Udg.
Olivia Neergaard PINK LADY 4
2008/HO/LIMBUS/GRAZIA-ANGIE/RICARDO
LYK Opg.
Rikke Rothe Nielsen FAY LOX
2014/DV/FAVORIT ASK/CALOUA LOX/CASIR ASK
SPS 1 55,04
Jacob Theodor Schmidt J BØGEGÅRDENS ZIDANE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/TRE CHIQUE/C-INDOCTRO
BOOR 1 55,07
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 1 56,65
Pernille Stokvad BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
LAR 4 47,88
Mads-Emil Sandgaard Mørrup QUALITIVE
1999/DR/Quick Star/Salamanca/Sandro
HER 4 48,47
Dennis Noes Michaelsen ILARINO
2010/SIT/LARINO/ELEANOR ISI/GRAF NOIR
LYK 4 52,90
Astrid Lund Wisholm BALEICE
2014/DV/BALOU/KASTANIEG. FIRST PRINCESS/CAPO
ASR 4 53,68
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
AAR 4 54,30
Eva Kramer CAJAL
2013/HO/CELLESTIAL/R-QUELLE/CARVALLO
NSR 4 54,31
Betina Møller Jensen GALLA HILLOCK
2014/OS/CORNETTINO ASK/UNICA/CONTENDER
FYR 5 56,02
Shannon Ketterle DIVA DU CACHE POT Z
2014/ZA/DIEU MERCI VAN T&L/MORANA/MONTPARNASSE
RIC 5 56,12
Viktor Tholstrup Skjøth SKOVGAARDENS AFTER EIGHT
2009/DV/LIONELL/REGITZE/RAGTIME
DVRK 6 60,02
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 8 69,40
Tina Rosengaard Hansen VESTERGAARD'S CA'SANI
2010/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
IRK 12 51,71
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen C-COLITA
2010/HO/COLMAN/LOTUS/LEONID
CSK 12 53,09
Ida Bech Lange Q-DEE DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
DDHS Udg.
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS Udg.
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
LYK Udg.
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR Udg.