jan
2020
Fra 30-01-2020 til 02-02-2020
  • Spring
  • Hest

DDHS - Agria DRF mesterskab (indendørs) for senior, junior, youngriders 2020 (B)

Stævnenummer
Prop00032957
Dato for resultat d. 14-02-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen
Dommere
Jens Hellmers, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Niels Meincke, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

19. Sølvtur 6 - MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 14-02-2020
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 1650 DKK 2: 1320 DKK 3: 1000 DKK 4: 700 DKK 5: 500 DKK 6: 500 DKK
Dommere:
Christian Eilschou Holm, Bo Bak Andersen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, René Lyngø
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mie Mundberg GANGNAM STYLE
2006/IRH/MOHILL CAVALIER CLOVER/OWENSIES GIRL/ALL THE DIAMONDS
ØSR 0 54,61 1
1 1
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 0 54,66 1
2 2
Emilie Mosegaard Christiansen SERUPGÅRDS CORONA
2008/DV/CARSON ASK/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
IRK 0 55,93 1
3 3
Freja Høyer Pedersen NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
HIS 0 56,38 1
4 4
Stine Cassøe Jakobsen CLEYTON VH
2011/DV/CLINTON I/VERONA S/CORONADO
DDHS 0 56,46 1
5 5
Lærke Isabel Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 0 56,89 1
6 6
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 61,18 1
7 7
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 0 61,52 1
8 8
Thomas Sandgaard ARGIANO
2011/DV/AMARONE/QUISELL/QUITE EASY
HER 0 61,86 1
9 9
Signe Dueholm Veng Kristensen BUGATI Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/CONTESSA Z/CHELLANO Z
TØRK 0 61,95 1
10 10
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 0 63,05 1
11 11
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 0 63,43 1
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 63,46 1
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 0 63,63 1
Erik Fogh Mortensen CAMBRINUS
2004/DV/CORRATUS/INDIANA/LATINO
NDRK 0 63,97 1
Cecilie Amdi Juul SYVHØJEGÅRDS EYECATCHER
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/CALLIA/CARANO
AAR 0 64,04 1
Rikke Rothe Nielsen FAY LOX
2014/DV/FAVORIT ASK/CALOUA LOX/CASIR ASK
SPS 0 66,18 1
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 0 67,62 1
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
CSK 1 69,23
Shannon Ketterle IWAN (MORE THAN EXTRA)
2013/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/WUCINDA/HEARTBREAKER
RIC 2 73,31
Gianmarco Ferretti DAKOTA 394
2011/HO/CASSITO/ULETTA I/QUINTERO
ROOR 4 55,87
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 4 57,23
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 4 58,03
Josephine Bøgh VAN DEJK
2006/KW/VERDI/U-CAPITOLA-S/EMILION
NSPR 4 58,11
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
CSK 4 61,50
Kamilla Ladefoged Rasmussen GOLDWIN
2011/KW/CANTURANO/SANCALVADO/CAVALIER
DDHS 4 62,29
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
HRB 4 62,61
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 4 63,21
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 4 65,77
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 5 70,97
Kamilla Grauff Albrektsen WEGA F. DAMGAARD
2013/DV/WARRANT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
CSK 5 72,00
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR 6 76,81
Kamilla Ladefoged Rasmussen ERRANDO
2004/BWP/ARGENTINUS/PRESTORIKA ´T SCHAAPHOF/LYS DE DARMEN
DDHS 8 56,90
Aliaksei Satsuk COOGAN ENGGÅRD
2014/DV/CANTOLAR/LADY MELODY ENGGÅRD/COME BACK II
KARR 8 66,60
Nanna Møller Ellegaard CHILE U
2010/DV/COLMAN/STENAGERS CONTESSA/CONTINUE
SLR 8 66,75
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 9 71,87
Claus Hundebøl LANDLYST CALINA
2009/DV/CHARMING BOY/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
SHS 12 53,05
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 12 62,96
Aistis Vitkauskas FAVOUR VG
2011/DV/FAVORIT ASK/VANITY DAVIS/ROYAL BRAVOUR
KARR 12 64,52
Aistis Vitkauskas PLEASE BE A LEGEND
2012/LU/LUGANER/PETITE COLETTA/CORLANDO
KARR 12 65,85
Julie Paludan Sørensen RUPERT - K
2011/DV/HEARTBEAT/RONETT-K/ROBIN Z II
SKÅR 17 85,18
Julie Paludan Sørensen CRISPIN
2003/HN/CONNERY/ANGELIQUE/ACAPULCO
SKÅR Udg.