feb
2020
Fra 20-02-2020 til 23-02-2020
  • Spring
  • Hest

FSRK's B-stævne Spring Hest med C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00032960
Dato for resultat d. 04-03-2020
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Søren Milert Vestergaard
Dommere
Betinna Pedersen, Aliice Østergaard Petersen, Jonny Kristiansen
Teknisk Delegerede
Henrik Møller Christiansen, Niels Meincke
Tilbage til klasseoversigt

13. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 04-03-2020
Antal starter:
57
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 720 DKK 2: 570 DKK 3: 430 DKK 4: 280 DKK 5: 180 DKK 6: 180 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, Søren Milert Vestergaard, Henrik Møller Christiansen, Niels Meincke, Aliice Østergaard Petersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Amanda Khuu WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
FYR 0 63,07 1
1 1
Sandra Thinggaard Byrgesen IAN (SWB)
2001/SWB/IOWA/CORAZON (SWB)/CORTEZ
BSR 0 63,93 1
2 2
Mie Mundberg BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
ØSR 0 64,69 1
3 3
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
HFR 0 65,31 1
4 4
Louise Rich SØNDERGAARDS CORDINAL
2006/DV/CORRATUS/ROSIE SKOVGAARD/ROYAL Z II
SPR 0 67,53 1
5 5
Jack Ray Nielsen CHANDLER
2008/DV/CASALL/PASSA/CAROLUS I
KOOR 0 68,25 1
6 6
Lise Dalsgaard CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
TAPS 0 69,90 1
7 7
Maja Bjerregård CORVETTES LEGACY
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/AN CORVETTE/CORLANDO
HDR 0 70,09 1
8 8
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/CORRADO II
RÆV 0 70,44 1
9 9
Robin Grauff Jacobsen CARREZANDO
2014/DV/CANTOLAR/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 72,35 1
10 10
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 0 72,81 1
11 11
Christian Petersen NØRREMØLLEHØJS BE MY BALLY
2013/DV/BALDINI II/CINDI/CANDILLO
SKO 0 73,21 1
12 12
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 0 73,44 1
13 13
Ida Sofie Holden Thorsøe GUSTO VD KRANENBURG
2012/SBS/KANNAN/SWEETFOX/REMONDO
FSRK 0 73,57 1
14 14
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
RÆV 0 74,23 1
15 15
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 0 74,46 1
16 16
Jack Ray Nielsen GERDINGS ROCKMAMA
2012/DV/ROCKLAND/LINDVEDGÅRDS CAROLA/CAJUS
KOOR 0 74,57 1
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
KRT 0 76,59 1
Melissa Bundgaard HB'S GUCCI
2014/HO/CACHAS/PATENTE I/CONTENDER
BIS 0 76,92 1
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 0 78,26 1
Tina Rosengaard Hansen VESTERGAARD'S CA'SANI
2010/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
IRK 0 78,32 1
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 78,40 1
Xenia Loft Strandgaard DIAMANT
2009/HO/DIAMANT DE SEMILLY/SCHNEEWITTCHE/CORRADO I
AAR 0 80,34 1
Robin Grauff Jacobsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 0 81,76 1
Søren Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
FYR 0 82,18 1
Martin Bundgaard BENTHLEY B.
2012/HO/CASSILANO/GISELLE II/CALANDO I
HER 4 62,77
Matilde Hauge Andreasen HEART BREEZER
2009/DV/HEARTBEAT/FIDELIA/GRUNDYMAN XX (GB)
LYK 4 64,69
Johanne Øksenholt Gisselbæk ERDENTO
2009/KW/CARDENTO/ZILVERVROUWE/CASCO
DDHS 4 66,03
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER 4 67,28
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
IRK 4 67,63
Karina Korsgaard LUKAS E
2008/DV/HEARTBEAT/LAURA/LANCIER
BIS 4 70,25
Elisabeth Salhøj Rask DEE JAY LINDEBJERG DWB
2013/DV/DIAMANT DE SEMILLY/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
KOOR 4 70,87
Claus Hundebøl LENNON ROSE
2013/DV/LAMBRUSCO ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
SHS 4 71,11
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 4 71,67
Trine Klitgaard Sørensen CASILLA SEM
2013/DV/CABACHON/CADEAU SEM/CHARMEUR
KSRK 4 71,81
Lise Grønbjerg Uhre Larsen COMME ZA
2014/OLD/CARLOS DZ/KARINA/PESUS XX (GDR)
GRK 4 74,22
Kamilla Grauff Albrektsen GRACE 472
2014/HO/CASALL/VENEZIA/LEVISTO
CSK 4 76,14
Kim Aarøe Rasmussen CAPERO
2012/HN/CAPIROS-STAR/LILLY-S/LITAS-STAR
GLAR 4 77,93
Brian Jacobsen C-OP JIMMI CORDESS
2014/DV/CORDESS/ATLANTA/CARANO
VIR 4 78,81
Jack Ray Nielsen PJ'S ROCKY DONKY
2015/DV/ROCKLAND/PANDORA III/ALOUBE Z
KOOR 4 78,86
Gianmarco Ferretti QUIANA
2012/HO/QUINTERO/VELLA DONNA/COLMAN
ROOR 4 79,32
Christian Petersen VITTORIANO
2014/SIT/NADIR DI SAN PATRIGNANO/NATUZZA/COME ON
SKO 4 80,74
Natasha Tang Kaspersen BOLOUBET DE ESPRI
2004/WP/BALOU DU ROUET/EMMA LEE/ESPRI
LYK 4 81,75
Christian Svendgaard PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
JSK 8 72,55
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 8 74,07
Stefanie Ultang-Berg CAVA
2012/DV/CAVALL ASK/HØGHOLM'S CAYENNE/CAJUS
KOR 8 75,80
Christa Ledskov CAZANTO
2010/DV/CATOKI/UTOPIA S/CASALL
LYK 8 75,88
Natasha Tang Kaspersen BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
LYK 8 76,21
Laila Pedersen CAROJINO
2015/AES/CARETINO GOLD/JANUAR/COROFINO I
ROM 8 76,74
Christian Svendgaard CAMBRIDGE BOY
2012/LH///
JSK 8 82,70
Ditte Marie Christiansen COOL CASH
2006/HO/CALATO/H-AUDREY/ACORD II
BIS 9 84,68
Emma Pløen Plaetner CLAUDE MONÉT
2012/RL/CLAPTON 6/INDIAN DREAM/CYBER SPACE
HERR 9 84,88
Maria Jacqueline Wessberg Jensen DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
KOOR 16 72,64
Johanne Øksenholt Gisselbæk QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
DDHS Udg.
Freja Kruse LILLESTARUPHØJS CANDIANA
2005/DV/CARSON ASK/LILLESTARUPHØJS CASANA (SOLHØJ)/CARANO
BIS Udg.
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK Opg.
Louise Rich DIABOLO
2011/HO/DIARADO/VELVET III/COLMAN
SPR Opg.