mar
2019
Fra 30-03-2019 til 31-03-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

Hundborg/Midtthy Rideklubs Sparekassen Thy D-stævne (D)

Stævnenummer
Prop00032991
Dato for resultat d. 09-04-2019
Resultatbehandling færdig
Hundborg/Midtthy Rideklub (Distrikt D11)
Egebaksandevej 3 B
7700 Thisted

Kontakt inden stævnet

Birgitte Bjørn Larsen
24436962
hbranmeldelse@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. LC procentklasse pony (LC1, LC2, LC3) (D)

Dressur: Procentklasse Pony (SVH 0)

Opdateret: 09-04-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Philippa Rigmor Bidstrup NØRLUNDS SAFFRON
2012/SP/ANTARIO N/NØRLUNDS SIKA ROCK/KLOOSTER'S ELTINO
SYRK 72,2
1 1
Silke Leonora Bleeker TL GEISHA
2013/SP/FREDBO'S GARMIN/LÅDDENHØJS GIPSY/ROCK GREY SNOB
SKRK 70,6
2 2
Laura Kusk Larsen CLAUSHOLM JOY
2007/WB/TELYNAU SOUZA/GREYCOTT JOSE/ANVIL GALAXY
STH 70
3 3
Philippa Rigmor Bidstrup NØRLUNDS SAFFRON
2012/SP/ANTARIO N/NØRLUNDS SIKA ROCK/KLOOSTER'S ELTINO
SYRK 69,783
4 4
Silke Leonora Bleeker TL GEISHA
2013/SP/FREDBO'S GARMIN/LÅDDENHØJS GIPSY/ROCK GREY SNOB
SKRK 69,565
5 5
christine emilie høyer-knudsen HOLY CROSS ABBEY
2001/LH///
NÆST 69,4
6 6
Anna Emilie Kleis-Kristoffersen VAIANT
2010/LH///
RTG 68,913
Clara Jensen BØGELYS SABRINA
2009/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BØGELY'S SPRITE/ORCHID'S PRIDE
HBR 67,609
Laura Hedemann Hansen APOLLON
2009/LH///
MRR 67,2
Cathlin Rønhoff Kasnæs HENRY HERO
2010/BL///
HARI 67,2
Anna Emilie Kleis-Kristoffersen VAIANT
2010/LH///
RTG 66,8
Mia Lund Petersen DALAGERGÅRD'S C-YOU
1997/LU/Indy/Bonnie/
MRR 65,8
Frederikke Nøddebo Petersen BOMGAARDENS BOBBY
2014/SP/BOMGAARDENS BRAVOUR/WENUZ AF KONGSHØJ/MARCHI
VIR 65,8
Nellie Broe Johansson BJERREGÅRDS MANJA
2005/WB/BJERREGÅRDS WITEK/BJERREGÅRDS MARLON/LANGAAS TRINKET
HBR 65,8
Clara Jensen BØGELYS SABRINA
2009/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BØGELY'S SPRITE/ORCHID'S PRIDE
HBR 65,2
Mathilde Frida erslev kjær BALOO
2003/LH///
MRR 63,6
Emma Hove Hvelplund SUPREME COA (LINELYST SALENTO)
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS TOPCLASS/POLSBURY POPOV
NTR 63,4
Laura Kusk Larsen CLAUSHOLM JOY
2007/WB/TELYNAU SOUZA/GREYCOTT JOSE/ANVIL GALAXY
STH 62,6
Emma Hove Hvelplund SUPREME COA (LINELYST SALENTO)
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS TOPCLASS/POLSBURY POPOV
NTR 61,957
Johanna Mejer MAGIC CASMIR
1998/LH///
HBR 61,6
Frederikke Nøddebo Petersen BOMGAARDENS BOBBY
2014/SP/BOMGAARDENS BRAVOUR/WENUZ AF KONGSHØJ/MARCHI
VIR 61,2