sep
2019
Fra 07-09-2019 til 08-09-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv.D-stævne i spring med klubmesterskab (D)

Stævnenummer
Prop00033028
Dato for resultat d. 19-09-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Lotte Jaenicke
Tilbage til klasseoversigt

11. LE (80 cm) B3 (D)

Spring: LE Springning Heste (80 cm) B3 (SVH 0)

Opdateret: 19-09-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
4
Dommere:
Lotte Jaenicke
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Tine Skalka WILLOW
2004/LH///
GLK 0 40,80 0 40,80 25 0 25,00
1 1
Viktoria Finne Bunch GOLDLINES LAZIA
2012/LU/LAMBRUSCO ASK/WENDY OF GOLDLINE/
AMR 0 42,10 0 42,10 25,2 0 25,20
2 2
Luna Palmgreen LERTEVANG'S LIBERTY
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LERTEVANG'S LA BELL/AKINOS
GLK 0 47,00 0 47,00 25,6 0 25,60
4 4
Mette Joranger Jensen CYRAS CRITEK
2002/SAR/CALIDO I/DONNA CRITEE/CALYPSO I
VÆR 0 49,30 0 49,30 28,6 0 28,60
5 5
Laura Sofie Flarup ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
RIC 0 47,30 0 47,30 28,9 0 28,90
Cecilie Stigkær MAJO'S THUNDERSTRUCK
2003/LU/THUNDER BOY/JASMIN/JAHANIR OX
VÆR 0 47,30 0 47,30 27 0 27,00
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
DSM 4 43,90 4 43,90
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 5 59,10 5 59,10
Cecilia Fuglevig Johnsen CALVIN MAK
2007/DV/CARSON ASK/TEMPERLINE XX (DEN)/FABULEUX PROSPECT XX
SIV 8 70,00 8 70,00
Lamija Begovic SANS SOUCI'S ROSSO DE JOUR
2009/DV/UNO DON DIABLO/MADAME DE JOUR XX (DEN)/FINAL APPEARANCE XX (IRE)
GLK 10 62,90 10 62,90
Zenia Andersen FELIX
2011/LU/ELTON SON/BARBARA LERGRAVGAARD/RAMS JR.
GLK 14 64,10 14 64,10
Antonia Staunstrup CHICO'S COPYRIGHT
2004/OLD/CHICO'S BOY/GRACIA/ARGENTINUS
EGE 17 73,10 17 73,10
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 18 62,80 18 62,80
monike anastasia tutte Bjerning ADDIS
2008/IRH/GRANGE KINGS SURF/VERNAL EQUINOX/KILTEALY SPRING
GLK 25 89,70 25 89,70
Fie rosentrætter junge JUNIOR DE TRENO
2005/LH///
GLK Opg. Opg.
Freja Jørgensen MR. SEJMES
2010/WP/ARPEGGIO/JUST FOR YOU/CORDOBES I
GLK Opg. Opg.
Mia Olsen PABLO ESCOBAR
2014/BL///
GLK Opg. Opg.
Stinna Riber Bay FAUERHOLT'S DIXIE
2008/DV/BLUE HORS ROMANOV/LUPIN FAURHOLT/LOUDINI
TSR Opg. Opg.