maj
2019
Fra 18-05-2019 til 19-05-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Sydhavscup 2019 (D)

Stævnenummer
Prop00033064
Dato for resultat d. 27-05-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Amalie Koch
21197058
Lollandssportsrideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Pernille Mierzwa Mortensen
Dommere
Maria Ljungberg Teislev
Tilbage til klasseoversigt

11. Sydhavscup Individuel hest . Met B3 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B3 (SVH 0)

Opdateret: 27-05-2019
Antal starter:
15
Antal placeringer:
4
Dommere:
Pernille Mierzwa Mortensen, Maria Ljungberg Teislev
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Maria Hansen KEELEY KEELEY
2005/IHR///
SAR 0 64,30 0 64,30 30,4 0 30,40
1 1
Josefine Kleis-Olsen CASANOVA
2000/HO/CHAMBERTIN/CASSANDRA/CAPITOL I
SAR 0 66,80 0 66,80 35,8 0 35,80
2 2
Elisabeth Damgaard Kaad Hansen TRIPLE PLAY
2012/DV/BALOU DU ROUET/QUISELLE V/QUEBEC
VOSK 0 59,00 0 59,00 37,8 0 37,80
3 3
Marlene Rosenheim ADRIELLE 2
2005/HN/ADLANTUS AS/GINA/GRAF REMUS
NFRK 0 62,30 0 62,30 34,3 0 34,30
4 4
Camille Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 4 61,00 4 61,00
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
VASK 4 63,50 4 63,50
Agnes Piil Hansen CHATEAU
2010/LH///
VOSK 4 65,80 4 65,80
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 80,80 4 80,80
Karen Toxværd BRAVEHEART
2011/DV/HEARTBEAT/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
SAR 4 84,40 4 84,40
Malene Mogensen LINTRUPGAARDS PINOCCHIO
2003/LU/BONANSA/NUGIDT/GOLDEN WIND
LSP Opg. Opg.
olivia Lander DUMLE
2003/LH///
LSP Opg. Opg.
Amalie Lund Koch HALMTOFTE AMOURETTE
2012/DV/SAN AMOUR/BRUNETTE/SOLOS LANDWIND
LSP Opg. Opg.
Freja Borring NEERGAARD'S TARCO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/KILDEGAARDS FUTURE STAR/BLUE HORS FUTURE CUP
SAR Opg. Opg.
Mie Freja Dangaard Jensen CHARLIE BROWN
2012/LU/KIRSEBÆRGÅRDENS JOKER/FARINELLI/RINALDO
SGR Opg. Opg.
sophia pedersen VANINE H
2002/KWPN/JACORDE/JANINE H/COLUMBUS
SAR Opg. Opg.