maj
2019
Fra 18-05-2019 til 19-05-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Sydhavscup 2019 (D)

Stævnenummer
Prop00033064
Dato for resultat d. 27-05-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Amalie Koch
21197058
Lollandssportsrideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Pernille Mierzwa Mortensen
Dommere
Maria Ljungberg Teislev
Tilbage til klasseoversigt

12. Sydhavscup HOLD spring, met B3 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 27-05-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dommere:
Pernille Mierzwa Mortensen, Maria Ljungberg Teislev
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
sophia pedersen SPEEDY ENDURO
2005/SP/MAY-WAY/RIKKE/INDIAN RAKOSI OX
SAR 0 49,50 0 49,50 29,3 0 29,30
1 1
Karen Toxværd DAMBÆKGÅRDS KIRAL
2011/CO/KILPATRICK BOY/HEDEGÅRDENS DESIREE/TEGLSTRUP DUKE
SAR 0 52,60 0 52,60 32,4 0 32,40
2 2
Cirkeline Højvang Østerø FREDENS LADY NOVA
2010/RP/HEIDBERGS NANCHO NOVA/FREDENS LITTLE LADY/GOLDEN DANCER
VOSK 0 49,30 0 49,30 33,3 0 33,30
3 3
Amalie Lund Koch HALMTOFTE AMOURETTE
2012/DV/SAN AMOUR/BRUNETTE/SOLOS LANDWIND
LSP 0 48,00 0 48,00 34 0 34,00
4 4
Kathrine Mogensen SKOUSBOE MOONEY
1995/CO/FREDERIKSMINDE MANDY BOY/SKOVFOGEDGAARDS MENUET/ØXENHOLM GODOT
MBR 0 53,00 0 53,00 34,5 0 34,50
5 5
Sia Marie johansen FUGLEKILDES DANNY
2001/NF/Malibu Ii/Fuglekildes Pepitta/Horsemosens Zig Zag
NOR 0 51,40 0 51,40 35,4 0 35,40
6 6
sophia pedersen ROLØKKE TIRAMISU
2003/NF/FIRFOD FIRSPRING/ROLØKKE THORA/STEGSTEDGÅRDS THOR
SAR 0 53,40 0 53,40 35,9 0 35,90
7 7
Camille Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 0 63,30 0 63,30 39,7 0 39,70
Amalie Preisler Christensen IVO
2005/BL///
SAR 0 56,30 0 56,30 40,5 0 40,50
Ester Sofie Dolmer DUN 10
2008/BL///
NFRK 0 50,70 0 50,70 41,7 0 41,70
Kamille Laura Tjørnebjerg Hansen KJØLENS FANDANGO
2004/NF/BAKKEGAARDS PINPOINT/KJØLENS FAGOT/FIRFOD FRIGEAR
KLIK 0 67,30 0 67,30 46,3 0 46,30
Majbritt Juhl ROLØKKE TUSCAN
2010/NF/CHAMPIZ/ROLØKKE TOKYO/FIRFOD JETSET
NOR 0 62,10 0 62,10 46,6 0 46,60
Josefine Kleis-Olsen CASANOVA
2000/HO/CHAMBERTIN/CASSANDRA/CAPITOL I
SAR 0 59,40 0 59,40 37,4 0 37,40
Emma Laurine Thomsen SIKA SAX
2002/FJ/LIMBO/GAZELLE KLATTRUP/CITRUS KLATTRUP
VASK 0 53,40 0 53,40 43,9 0 43,90
Kathrine Mogensen AC-SA'LINAS AF ENGVANG
2009/CO/GLENCARRIG FIONN/AC-SA´LIN ØNDI´ AF ENGVANG/SKOUSBOE MORNING ROCK
MBR 4 46,60 4 46,60
Elisabeth Damgaard Kaad Hansen TRIPLE PLAY
2012/DV/BALOU DU ROUET/QUISELLE V/QUEBEC
VOSK 4 52,30 4 52,30
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 54,10 4 54,10
Ida Sara Thomsen JANUS
2001/FJ/IDON BUSKLUND/GUNDA/BOYE ENGVANG
VASK 4 60,70 4 60,70
Kaya Skov Sørensen CARINA
2002/BL///
VASK 4 72,00 4 72,00
Karen Toxværd BRAVEHEART
2011/DV/HEARTBEAT/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
SAR 6 84,50 6 84,50
Smilla Hartmann Steffensen HUNTER
1999/DR///
VASK 12 68,90 12 68,90
sophia pedersen VANINE H
2002/KWPN/JACORDE/JANINE H/COLUMBUS
SAR 13 80,30 13 80,30
Thea Huge HOUGAARDS CHAPLIN
2007/NF/RIDDERSLAG GERHARD/KJØLENS FLIKFLAK/BAKKEGAARDS IRON BELL
SAR 14 84,10 14 84,10
Majbritt Juhl VOGNMANDGÅRDENS VAGABOND
2005/NF/ORCHID'S PRIDE/VOGNMANDGÅRDENS VICKY/POLSBURY POPOV
NOR Opg. Opg.
Freja Borring NEERGAARD'S TARCO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/KILDEGAARDS FUTURE STAR/BLUE HORS FUTURE CUP
SAR Opg. Opg.
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
VASK Opg. Opg.