jun
2019
Fra 22-06-2019 til 23-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

KRKs sommer C-stævne i spring H/P (C)

Stævnenummer
Prop00033088
Dato for resultat d. 25-06-2019
Resultatbehandling færdig
Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet

C-team
xxxxxxxx
cstaevne@kongelunden.com

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Charlotte Petersen, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Jakob Leth, Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

4. Hanne Ericssons LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 25-06-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 560 2: 450 3: 340 4: 230 5: 140 6: 140
Dommere:
Per Krohn, Karina Eckert, Birgitte Tribler
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 0 67,74 1
1 1
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK 0 70,00 1
2 2
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 71,93 1
3 3
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 74,32 1
4 4
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 0 75,71 1
5 5
Louise Engelsted EXCALIBUR KILEN
2013/DV/EDELMAN/FABULA KILEN/CARANO
HRK 0 76,27 1
6 6
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 78,64 1
7 7
Emilie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/LIBERO H
NSR 0 79,25 1
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 4 76,53
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 4 78,57
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 4 81,20
Emil Christiansen CURACAO SB Z
2007/ZA/CASINO/KNICK KNACK XX/SOVEREIGN WATER XX (FR)
CEP 8 65,27
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 8 77,23
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 8 78,67
Carl-Johan Krabbe FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
FJOR 8 80,48
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 10 88,21
Laura Christine Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 12 80,28
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK 14 91,12
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 20 96,16
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 24 77,43
Marie Becker FORTUNA
2005/PA/NIGERIA/BALLI/BACARDI
GEK 26 105,55
Emilie Heering SPIDERMAN 7
2006/HN/SPRING TIME/FARIDA/FOR PLEASURE
NSR Udg.
Lisbeth Nielsen WAVO CARTA
2003/VB/CATANGO Z/ADRIA/ADRIANO - 1
KRK Opg.
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR Opg.
Laura Normann Olsen GIRL NEXT DOOR PR
2011/KW/BERNINI/VASHAN/VOLTAIRE
HIS Udg.