dec
2019
Fra 28-12-2019 til 28-12-2019
  • Spring
  • Hest

Nytårs Stævne Viborg Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00033100
Dato for resultat d. 16-01-2020
Resultatbehandling færdig
Viborg Rideklub (Distrikt D11)
Koldingvej 215
8800 Viborg

Kontakt inden stævnet

Linda Kaas
26133270
Lindakaas1@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jonny Kristiansen, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Bo Gejl
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

5. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 16-01-2020
Antal starter:
43
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 520 DKK 2: 410 DKK 3: 310 DKK 4: 200 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK 7: 130 DKK 8: 130 DKK 9: 130 DKK 10: 130 DKK 11: 130 DKK 12: 130 DKK
Dommere:
Bo Gejl, Jonny Kristiansen, Inger Overby
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Støvring ZICO SAN
2006/LU/COME BACK II/FIDJI SAN/DOLOMIT
SYRK 0 41,96
1 1
Maja Raabjerg Sørensen STORBANK'S CANTINUS
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SULEIMA/ROYAL Z I
ROM 0 40,20
2 2
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 0 42,75
3 3
Frederikke Lundgren Skelmose HOPLA'S FANTAST
2011/DV/FAVORIT ASK/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
USR 0 41,54
4 4
Sine Ramsdal Sørensen BELLIS A.K.
2009/HO/CASSUS/WOLGA V/CALATO
SERK 0 44,67
5 5
Gitte Jokumsen SERUPGÅRDS CASSIS ROYALE
2009/DV/COSMEO/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
SKRK 0 42,73
6 6
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
KRT 0 43,92
7 7
Mette Aakjær Mousten AMAPASSO
2012/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 0 45,11
8 8
Kim Christer Andersen HOPE
2007/DV/HEARTBEAT/RANDI/ROYAL Z I
BSR 0 46,48
9 9
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 0 46,64
10 10
Rudie Telgenhof LADY LANDO
2009/DV/ROCKLAND/BENEDIKTE/LANDO
SRKH 0 44,96
11 11
Bjarne Mark Jensen RÅDBJERG'S BAHIA
2014/DV/BALOUBET DU ROUET/CORNELIA/CORONADO II
ROM 0 46,65
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 41,80
Helena Kirstine Kjær Danielsen CATCH ME
2012/HN/CLASSE/EMELY/ESCUDO I
SIR 0 43,95
Sille Aakerblad WELLUS
2003/KWPN/KARANDASJ/LAMELLIE/ANIMO
SYRK 0 46,12
Anne Sønderbek BARTOLI ROW
2011/DV/BALOU DU ROUET/CAZIA ROW/CASIR ASK
VIR 0 44,99
Ida Grønbech GIGI ALFARVAD Z
2005/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CHERYL Z/CENTAUER Z
SKRK 0 41,19
Simone Lund Linde QUATTRO 47
2011/HO/QUADROS/ZURIANCE/CON AIR
IRK Opg.
Susanne Dam WOLHØJGAARD'S ROSERAIN
2005/DV/ROSENTANZ/PASSOA/NAREW XX (GER)
EDR 4 41,67
Maria Jacqueline Wessberg Jensen DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
KOOR 4 41,78
Josefine De Mille Büsing Larsen-Petersen CHARLOTT SØHOLT
2010/LU/FINDUS B./CHERIE SØHOLT/ROBIN
KONG 4 41,99
Stine Klausholt FABIO
2014/DV/FAVORIT ASK/QUITE SHINY/QUITE EASY
SKRK 4 42,39
Christian Tang Nielsen J NORDENTOFT JAY
2014/KW/MARIUS CLAUDIUS/ULLAH/NIVEAU
USR 4 43,99
Rudie Telgenhof B. AMELUSINA R 51
2006/KW/CHIN CHIN/V. AMELUSINA 12/GERMUS R
SRKH 4 44,49
Ida Guldberg LIDOCOME
2001/DV/CRELIDO/COMER/COME BACK II
VIR 4 45,51
Anita Mark Sørensen TEQUILA
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/CARA MIA/CONTAGO
ROM 4 45,60
Klara Kronborg Isager BØGEGÅRDENS LADY GAGA
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
MRR 4 45,75
Janni Ridder SALLY
2001/HN/SALIERI/DORNROESCHEN/DON JUAN
LYK 4 45,86
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 4 47,12
Christa Ledskov CAZANTO
2010/DV/CATOKI/UTOPIA S/CASALL
LYK 4 47,99
Ida Guldberg SEMELE
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/COPI/PICASSO
VIR 5 49,12
Felicia Nyløkke TIRS THEODOR
2008/DV/HEARTBEAT/TIRS TOY/CHICO'S BOY
VIR 7 59,88
Pernille Stokvad BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
LAR 8 42,34
Charlotte Bruun Nielsen VOLDBYGAARDS CORTUS
2006/DV/CORRATUS/D'WILL/LANDO
VIR 8 60,09
Kristine Wessel Svenningsen ANNA NICOLE Y MAK
2010/DV/CORTADO/AVALON-Y/CORLANDO
VIR 10 53,94
Brian Jacobsen C-OP JIMMI CORDESS
2014/DV/CORDESS/ATLANTA/CARANO
VIR 11 58,82
Josefine Cady MONBEG MCGREGOR
2012/IRH/MERMUS R/NEWTOWN ELAINE/ROYAL PERSIAN XX (IRE)
AAGS 12 42,84
Ida Grønbech SAHARA
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/QUICKSTEP VEJEN/QUEBEC
SKRK 12 44,00
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK 17 64,69
Maja Raabjerg Sørensen VESTERGÅRDS CHALLENGER
2013/DV/CABACHON/WESTERGAARDENS LAIDY/COME BACK II
ROM 21 67,70
Line Henningsen CALIFORNIA
2009/DV/COSMEO/COSTA RICA/COME BACK II
SKRK 27 89,57
Helle Nielsen RTS-CALIGULA
2005/LU/CONSUL/RTS - CASSIOPIA/LORAN
HDR Opg.
Aistis Vitkauskas CALIMERO W
2014/AES/CANABIS Z/MARTHAGO/CARTHAGO
UK Opg.