dec
2019
Fra 28-12-2019 til 28-12-2019
  • Spring
  • Hest

Nytårs Stævne Viborg Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00033100
Dato for resultat d. 16-01-2020
Resultatbehandling færdig
Viborg Rideklub (Distrikt D11)
Koldingvej 215
8800 Viborg

Kontakt inden stævnet

Linda Kaas
26133270
Lindakaas1@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jonny Kristiansen, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Bo Gejl
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

6. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 16-01-2020
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 650 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK 7: 130 DKK 8: 130 DKK 9: 130 DKK 10: 130 DKK 11: 130 DKK 12: 130 DKK
Dommere:
Bo Gejl, Jonny Kristiansen, Inger Overby
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Støvring ZICO SAN
2006/LU/COME BACK II/FIDJI SAN/DOLOMIT
SYRK 0 53,83
1 1
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
KRT 0 60,46
2 2
Gitte Jokumsen SERUPGÅRDS CASSIS ROYALE
2009/DV/COSMEO/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
SKRK 0 60,82
3 3
Aistis Vitkauskas PLEASE BE A LEGEND
2012/LU/LUGANER/PETITE COLETTA/CORLANDO
UK 0 60,88
4 4
Rudie Telgenhof B. AMELUSINA R 51
2006/KW/CHIN CHIN/V. AMELUSINA 12/GERMUS R
SRKH 0 62,76
5 5
Charlotte Bruun Nielsen VOLDBYGAARDS CORTUS
2006/DV/CORRATUS/D'WILL/LANDO
VIR 0 64,75
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 4 58,36
Felicia Nyløkke TIRS THEODOR
2008/DV/HEARTBEAT/TIRS TOY/CHICO'S BOY
VIR 4 58,91
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 8 61,66
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 11 73,07
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 12 77,08
Anita Mark Sørensen TEQUILA
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/CARA MIA/CONTAGO
ROM 17 81,53
Ida Guldberg SEMELE
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/COPI/PICASSO
VIR 26 72,74
Susanne Dam WOLHØJGAARD'S ROSERAIN
2005/DV/ROSENTANZ/PASSOA/NAREW XX (GER)
EDR Udg.
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK Opg.
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH Udg.
Ida Guldberg LIDOCOME
2001/DV/CRELIDO/COMER/COME BACK II
VIR Udg.