jan
2020
Fra 03-01-2020 til 04-01-2020
  • Spring
  • Hest

C-stv. spring hest - TØRRING RIDEKLUB (C)

Stævnenummer
Prop00033106
Dato for resultat d. 16-01-2020
Resultatbehandling færdig
Tørring Rideklub (Distrikt D12)
Hvilhusevej 17 A
8983 Gjerlev J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685(Begrænset)
tork-stv@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen
Dommere
Bjarne Mørup, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

11. LB1* (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 16-01-2020
Antal starter:
52
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 550 DKK 2: 440 DKK 3: 330 DKK 4: 220 DKK 5: 185 DKK 6: 185 DKK
Dommere:
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen, Bjarne Mørup, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rebecca Brinckmann Schierup MØLGÅRDS AURA
2008/DV/CARSON ASK/PIRATA/
VROR 0 47,43
1 1
Malene Bach FALCON
2014/DV/FAVORIT ASK/SERINA-D/CRELIDO
AAHR 0 55,38
2 2
Emilie Katrine Høll Pedersen FIONA ALFARVAD Z
2015/ZA/FAVORIT ASK/ANNE ALFARVAD Z/ARIZONA ALFARVAD
SRI 0 52,83
3 3
Iben Just Madsen CALIFORNIA ACE
2009/DV/CORONADO II/LADY FLEUR/RACING ACE XX
KONG 0 52,96
4 4
Natascha Nyborg Madsen SOVANGS VICTORY
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/LYKKE/
SMAF 0 52,09
5 5
Sofie Quistgaard CARILOT
2006/OS/CARINUE/QUICK LADY/QUILOT Z
RÆV 0 51,99
6 6
Mette Aakjær Mousten CASANDRA
2009/DV/CASIR ASK/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 0 54,29
7 7
Jack Ray Nielsen PJ'S ROCKY DONKY
2015/DV/ROCKLAND/PANDORA III/ALOUBE Z
KOOR 0 52,28
8 8
Lærke Snitgaard Skærlund SERUPGÅRDS TEQUILA
2005/DV/TIZIANO/SERUPGÅRDS AQUA/ASTON
IRK 0 52,64
9 9
Katrine Ankjær Rasmussen AWESOME DILIGHT
2012/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/APRILLA/A-DUR
PSR 0 51,08
10 10
Alberte Dahl Mikkelsen HEJBØLS TERMINATOR
2008/DV/CRELIDO/KORA/DAGERAAD
SAO 0 50,90
11 11
Natascha Nyborg Madsen BERGÉRAC K
2006/KW/BURGGRAAF/NAOMIE/IRON
SMAF 0 58,01
12 12
Sabina Thygesen EL-CAMINO
2009/KW/SINGAPORE/MACY/EKSTEIN
KOOR 0 57,76
13 13
Mille Rose Kolding SYVHØJEGÅRDS JOHNNY B. GOODE
2013/DV/CHANDLER/MOSEGÅRDENS CALINA/CARANO
STE 0 51,78
14 14
Sara Holm Mikkelsen QUINCY II
2013/DV/HEARTBEAT/QUELINA/QUEBEC
BÆK 0 52,22
Anne Sofie Leth KOPP'S TOURMALET
2012/DV/TOULOUSE/GLISTENING SILVER XX (GB)/PUISSANCE XX (GB)
HER 0 53,34
Anna Sofie Andreasen CHEMBALO 3
2006/HO/CONSENS/MONA VII/ACOBAT II
HARK 0 58,37
Sofie Bøgelund ISABEL D.V.
2013/KW/INSHALLAH DE MUZE/FANATIC DE BEAUTY/CHIN CHIN
AAR 0 55,57
Christian Tang Nielsen SUNDHØJS EOS
2014/DV/BALOU/ADELINE/SOLOS LANDTINUS
USR 0 53,91
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS BALOUIS
2015/DV/BALOU DU ROUET/LOUISIANNA SEM/CAJUS
IRK 0 53,92
Mai Bæk Nielsen CLEAR THE WAY
2015/DV/VOLSTRUPS CASH/CLEAR SKYE/CLEARWAY
RÆV 0 56,17
Philip Wendelboe KAISAR DE CARMEL Z
2015/ZA/KANNAN/CACHE CACHE DE CARMEL/HEARTBREAKER
SRI 0 57,40
Tobias Vik Theien PRINCIP F. DAMGAARD
2015/DV/BALOU/PORSCHE F. DAMGAARD/COULTHARD
DDHS 0 59,85
Jeff Paw Nielsen NATAN VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/CAYENNE VAN DE HEFFINCK/CAMILA DE WULF SELECTION/PARCO
KOOR 0 59,24
Victor Lica Larsen KNOCK OUT RV
2015/KW/GENIUS/ZOBERLINA RV/EUROCOMMERCE BERLIN
RÆV 0 60,96
Betina Hørby Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 0 51,64
Christina Jensen CALL GIRL
2011/DV/CASIR ASK/SAGA BOESGAARD/CORLANDO
USR 0 55,58
Kristina Kragh Olesen LANDTON DWB
2015/DV/CHARLESTON K/LANDLUST 3/LANDOS
KIRK 0 58,45
Rebecca Nedergaard Andersen HØJERSMINDES ABRICOT
2006/DV/ACORD II/MOONLIGHT/ROYAL Z I
ØRSR 0 53,19
Emma Ditlev Ernst ARRABELLA
2010/DV/ARLANDO Z/ASHLEY/ASTON
HARK 0 52,90
Camilla Søe Mikkelsen CAPAOUW
2014/DV/CHANDLER/CHIKI/CRELIDO
RTG 0 56,84
Johanne Bøgelund Emborg NØRREMØLLEHØJS ALI
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/GALANDA/LORD CALANDO
SKO Opg.
Astrid Asmussen ENGGÅRDENS INTERPUS
2008/PI/CLEVER/SARA UTOPIA/KENNEDY
HRV Udg.
Cecilie Kit Christensen SILVERSMITH
2007/SIT/SILVERSTONE/DEBBY II/CONSTANT
DRK 4 48,11
Iona Marie McLaughlin SP CARLA
2008/DV/CASIR ASK/CALINA-F/CARANO
USR 4 49,63
Amalie Brahe Hansen KONG'S CHARDONNAY
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/WINCETT III/CALIDO I
KONG 4 50,93
Louise Møller Nielsen LEO
2013/LU/LEO-LIGHT/LADY GAGA/NEWMAN
NIR 4 50,94
Emilie Katrine Høll Pedersen PEARL PS
2015/BWP/KANNAN/CATWALK/QUIDAM DE REVEL
SRI 4 51,45
Benjamin Saurugg CALIPO PS Z
2015/ZA/CAVALO Z/KEOKARTE/FIERRO HOF TER ZEEDIJKE
SRI 4 52,62
Laura Bøgeskov BALOU'S BALLERINA
2010/DV/BALOU AGG./EDELGAARD´S PALONA/ACOBAT II
KARR 4 52,74
Jill Thomasen ELLELY'S DE CHERIE
2014/DV/ROCKLAND/CHERIE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
TØRK 4 53,04
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
DDHS 4 53,91
Filip Ditlev HEDEGÅRDENS CHANELL
2008/DV/CHURCHILL/REJERA/CEZARO
LOR 4 53,94
Kirstine Eis GREDSTEDGAARDS SPARTAN
2012/DV/SPARTACUS/AMAZING GRACE/CLARIMO
LØR 4 55,27
Camilla Lynge Christiansen TREZEGUET
2000/KW/HORS LA LOI II/CARLIEN/ULRICH
AGR 4 56,80
Tina Brun Mortensen CAVEMAN M
2013/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/LANITA MOSELY/LANDAU
DDHS 4 57,42
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 4 57,52
Christian Jansen CALIKA-VITZ
2015/DV/COMPLETE/OCTOPUSSY/SASKIBARD II
SIR 6 65,56
Tia Fogh Lundemose GOCART
2014/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
KARR 6 66,11
Karina Bang KONGEJORDENS TIARA
2011/DV/TAILORMADE TEMPTATION/KONGEJORDENS CEVEN/COME BACK II
KONG 8 51,49
Jeff Paw Nielsen RAYPAWERS CAVALIDO
2014/DV/CAVALL ASK/LOCRESAI AF TANDERUPHOLM/CRELIDO
KOOR 9 61,78
Victoria Nilsson CHICHIBU
2001/HO/CALATO/CHRONIK/SILVESTER
URK Opg.