jan
2020
Fra 03-01-2020 til 04-01-2020
  • Spring
  • Hest

C-stv. spring hest - TØRRING RIDEKLUB (C)

Stævnenummer
Prop00033106
Dato for resultat d. 16-01-2020
Resultatbehandling færdig
Tørring Rideklub (Distrikt D12)
Hvilhusevej 17 A
8983 Gjerlev J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685(Begrænset)
tork-stv@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen
Dommere
Bjarne Mørup, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** SPECIAL HOP (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 16-01-2020
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 1000 2: 700 3: 600 4: 400 5: 185 6: 185
Dommere:
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen, Karen Ballegaard, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Neergaard FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
LYK 0 44,92
1 1
Maria Nørheden Johansen NØRHEDEN'S AGINA LIGHT
2006/DV/LUCKY LIGHT/AGINA/ALIBI
URK 0 46,79
2 2
Caroline Hjorth RAMINA
2011/WL/HEKTOR/RAWELLA/DOMESTOS
KONG 0 47,45
3 3
Mette Marie Moritz Søndergaard COMPLETE
2007/HO/CARINJO/STOCKHOLM/COLMAN
AAHR 0 54,64
4 4
Isabella Mechlenborg DAKIRI Z
2010/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/QUICK LAURA AS Z/QUICK STAR
HOSK 0 54,78
5 5
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK 0 55,16
6 6
Catrine Vith Hansen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
HOSK 0 55,87
7 7
Kristina Kragh Olesen STEWART V.
2013/DV/STAKKATO/BIRKEGÅRDENS CHAKIRA/CARSON ASK
KIRK 0 56,04
8 8
Sofie Kondrup CORDERO D.
2003/DV/Carano/Chanell D/Coriander
KSRK 0 56,38
9 9
Maria Kynde Christensen GERDINGS ROCK MY
2013/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HARK 0 56,43
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
VIR 0 57,30
Stine Cassøe Jakobsen NALA
2014/DV/ROCKLAND/CHERI/A'KHAN Z
DDHS 0 57,58
Torben Frandsen CHALLENGER-C
2013/DV/CHANDLER/VILANA/CONCORDE
TØRK 0 57,66
Rudie Telgenhof LADY LANDO
2009/DV/ROCKLAND/BENEDIKTE/LANDO
HARK 0 57,74
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 0 58,09
Stine Cassøe Jakobsen CARÓ
2014/DV/CARMARGUE/REAPE/CASHMAN
DDHS 0 58,10
Mikkel Laursen CULLE
2010/ME/CASSILAS/BRITTA W/DOLLAR DU MURIER
KARR 0 59,45
Martin Neergaard VALLØS LA ROCCA
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CARRERA/BACCARAT XX
LYK 1 61,25
Heidi Nyhus Jensen LANDLYSTES ZARINA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SENECA/LORD CALETTO
KARR 4 48,80
Maria Kynde Christensen GODLANDI T
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ROCKLANDI T/ROCKLAND
HARK 4 49,19
Mathias Engelsted DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
USR 4 53,75
Viktor Tholstrup Skjøth SKOVGAARDENS AFTER EIGHT
2009/DV/LIONELL/REGITZE/RAGTIME
DVRK 4 53,87
Johanne Øksenholt Gisselbæk QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
KONG 4 55,02
Rudie Telgenhof B. AMELUSINA R 51
2006/KW/CHIN CHIN/V. AMELUSINA 12/GERMUS R
HARK 4 58,00
Ida Marie Madsen LADY QUINN
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/LADY CASIO/CAMPESINO
SKO 5 60,26
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
SIR 5 61,64
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/GOODTIMES
SRI 7 69,21
Cecilie Krog Sørensen SYVHØJEGÅRDS FAVORIT ROYAL
2011/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
BÆK 8 51,69
Julie Hedegaard Klausen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
SIR 8 58,83
Zabrina Nanett Christensen CAIPIRINHA
2013/LU/CANNAVAROS/L'AMOUR II/LAMBRUSCO ASK
HARK 10 65,38
Tina Schubert CAMPARI
2009/DV/DIADEM/CHANET SKOVBO/CHURCHILL
NDRK 16 75,20
Frederikke Theil Nielsen AAGAARDENS ZARTRO
2012/DV/C-INDOCTRO/ZARINA/A'KHAN Z
KONG 18 83,65
Kristina Kragh Olesen CHOCOLAT
2010/LU/CABACHON/CARIBIK/CONTENDRO I
KIRK Opg.
Brian Jacobsen C-OP JIMMI CORDESS
2014/DV/CORDESS/ATLANTA/CARANO
VIR Udg.