jan
2020
Fra 03-01-2020 til 04-01-2020
  • Spring
  • Hest

C-stv. spring hest - TØRRING RIDEKLUB (C)

Stævnenummer
Prop00033106
Dato for resultat d. 16-01-2020
Resultatbehandling færdig
Tørring Rideklub (Distrikt D12)
Hvilhusevej 17 A
8983 Gjerlev J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685(Begrænset)
tork-stv@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen
Dommere
Bjarne Mørup, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

15. MB1* (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 16-01-2020
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 920 DKK 2: 740 DKK 3: 550 DKK 4: 370 DKK 5: 185 DKK 6: 185 DKK
Dommere:
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen, Karen Ballegaard, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CLEYTON VH
2011/DV/CLINTON I/VERONA S/CORONADO
DDHS 0 49,92
1 1
Jill Thomasen ELLELY'S AUDI
2012/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
TØRK 0 52,27
2 2
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 52,92
3 3
Stine Cassøe Jakobsen CASIE
2012/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/REAPE/CASHMAN
DDHS 0 55,30
4 4
Kristina Kragh Olesen STEWART V.
2013/DV/STAKKATO/BIRKEGÅRDENS CHAKIRA/CARSON ASK
KIRK 0 57,27
5 5
Tobias Vik Theien SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
DDHS 0 57,75
6 6
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 0 58,00
7 7
Olivia Neergaard PINK LADY 4
2008/HO/LIMBUS/GRAZIA-ANGIE/RICARDO
LYK 0 60,00
Maria Kynde Christensen GERDINGS ROCK MY
2013/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HARK 0 62,43
Rikke Andersen QUINCIDENCE DWB
2013/DV/CHARLESTON K/QUILOTTE/QUIDAM DE REVEL
VIR 0 62,78
Rudie Telgenhof LADY LANDO
2009/DV/ROCKLAND/BENEDIKTE/LANDO
HARK 0 62,95
Riccardo Onori HIGHRISE
2004/HN/STOLZENBERG/WONNE/WESTERN STAR
TØRK 0 63,93
Mikkel Laursen CULLE
2010/ME/CASSILAS/BRITTA W/DOLLAR DU MURIER
KARR 0 64,21
Martin Neergaard NE VLINDER VD WITHOEVE
2013/BWP/VAGABOND DE LA POMME/BECKELIEN VAN DE WITHOEVE/RUBENS DU RI D'ASSE D'96
LYK 0 65,52
Martin Neergaard SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 1 66,28
Mikkel Laursen COME UNDONE ONE
2012/OS/CHACCO-BLUE/CENTORA/CENTO
KARR 1 66,93
Heidi Nyhus Jensen LANDLYSTES ZARINA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SENECA/LORD CALETTO
KARR 4 48,68
Johanne Øksenholt Gisselbæk ERDENTO
2009/KW/CARDENTO/ZILVERVROUWE/CASCO
KONG 4 57,35
Pernille Stokvad BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
LAR 4 57,78
Andrea Hummelshøj-Agerholm CAPITANO
2001/DV/CARPACCIO/ALFIE/ALIBI
HOSK 4 59,97
Emma Toft Heilesen HIP-HOP'S FIREFLY
2011/DV/FAVORIT ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
BÆK 4 65,33
Rudie Telgenhof B. AMELUSINA R 51
2006/KW/CHIN CHIN/V. AMELUSINA 12/GERMUS R
HARK 8 59,25
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 8 80,63
Tobias Vik Theien CARELL
2011/LU/CASILIUS/LIETO LUX/LEANDRO
DDHS 8 81,24
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 9 82,13
Mathias Engelsted DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
USR 19 76,75
Annestine Kibech Hansen COLIN JUNIOR
2007/KW/INDORADO/MISS MERCURY/GLENDALE
DDHS Opg.