aug
2019
Fra 16-08-2019 til 18-08-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

Guldager Rideklub C-stævne dressur hest & pony, SJM 2019 by ECCO individuel dressur (C)

Stævnenummer
Prop00033115
Dato for resultat d. 21-08-2019
Resultatbehandling færdig
Guldager Rideklub (Distrikt D09)
Guldagervej 73
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

Merete & Luise
xxxxxxxx
grkstaevne@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

13. SJM 2019 by ECCO Senior - MB2-A Heste (C)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 21-08-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Louise Laisbo HOT SPOT
2010/TR/OKAVANGO/HONEYWELL/INDUC
SHR 71,711
1 1
Ida Kirstine Bjørn CADANS M
2007/KW/SIR DONNERHALL I/TOMATHIKA M/PION
EOR 71,053
2 2
Gitte Abrahamsen DIVA
2009/HN/DANONE I/PER DU/PRINCE THATCH XX (GER)
BED 69,868
3 3
Pia Dahlmann DONNA MIO D
2010/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/CHANELL D/CORIANDER
GRK 69,803
4 4
Lene Delf Nielsen KADINA
2011/DV/BLUE HORS ZACK/KADO/BLUE HORS DON SCHUFRO
SVKR 69,342
5 5
Trine Nielsen STARUT GERSDORF
2011/DV/SUNNY-BOY/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
SDR 68,947
6 6
Maj-britt Freitag Petersen HØJVANGS LOPEZ
2006/DV/LORENTIN I/HØJVANGS PRINCESS/PRINCE THATCH XX (GER)
TRK 67,961
7 7
Lisa Sørensen BLUE HORS DEVELINO
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/AICHA VON WALD/WALDSOHN
GRK 67,697
Mille Braa Nielsen DON-BELLO HØJBO
2005/DV/DON JUAN/GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
EOR 67,5
Malene Petersen MR. ROYAL HIT
2008/DV/SUNSET HIT/RHEA/ROYAL Z I
DFGK 67,434
Katrine Johansen DEAN KAJOMAKI
2011/OS/BLUE HORS DON ROMANTIC/PERLENKOENIGIN/DESPERADOS
SRR 67,303
Mette Riddersholm Lauridsen DE NIPPON
2005/DV/DE NIRO/VONG'S HEVIA/HECTOR
VSRK 67,171
Anne Holck Marcussen WIPPER
2010/LU/WELSER/HERLIANTIS/BLUE HORS HERTUG
VSRK 67,039
Anneli Skau Durck HØJVANGS ALICAT
2004/DV/ALJANO/HØJVANGS LINE/HØJVANGS LUKAS
SDR 66,842
Vicki Louise Nielsen QUINCY JONES
2009/HN/QUATERBACK/COCO CHANEL/COMPLIMENT
DFGK 66,776
Sarah Godske Knudsen GODTHAABS WAIMEA
2001/DV/BERNSTEIN/GODTHAABS WILHELMINE/WITTINGER
TBR 66,513
Renate Asmussen DA VINCI
2005/DV/DON JUAN/ADRIANA/LEANDRO
TRK 66,316
Anne Jakobsen UNIT HØJRIS
2012/DV/UNITED/ROHTANA HØJRIS/ROHDIAMANT
DFGK 66,184
Susan Petersen DANISH DESIGN LILI MARLEEN
2007/DV/GAGARIN/LORNA/LORAN
BRK 66,118
Mette Brandenborg Jensen ROYAL SCHUFRO
2008/DV/ROYAL BLEND/VINCA/BLUE HORS DON SCHUFRO
EOR 65,461
Sille Brogaard Seiersbøl BACHELOR AF MAGNUSHØJ
2008/DV/LAURENTIO/LEONORA AF MAGNUSHØJ/RESIDENT
TSC 64,605
Michael März VITTRUPGÅRDS HATTRICK
2006/DV/LOUVRE S/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
RESR 64,145
Siw Noer Voldsgaard LA BELLE
2006/HN/LONDONDERRY/BELLISSIMA/BRENTANO II
TJR 64,079
Marlene Gravesen HESTBÆKVEJENS FIRST BOI
2002/OL/FIRST CLASS AF HVARRE/L'ESPOIR/ALEKSANDER
EOR 63,75
Anette Bonnichsen SAVANNA AF SMEDEGAARD
2007/OL/STUNTMANN AF HVARRE/HERA/LORD-GRUSON AF HVARRE
SOR 63,553
Christa Gjørtz Uhre KNUDSMARK'S HERO
2008/DV/BLUE HORS HOTLINE/KNUDSMARK'S DANCING ROSE/BLUE HORS DON ROMANTIC
EOR 63,026
Mette Greisen Greve JESTIS DA VINCI
2007/DV/DE NOIR/STUTTERI JESTI'S ALLY/AKINOS
PRC 59,671