feb
2020
Fra 28-02-2020 til 01-03-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

BRANDE SPORTSRIDEKLUB SPRING HEST/PONY (C)

Stævnenummer
Prop00033133
Dato for resultat d. 04-03-2020
Resultatbehandling færdig
Brande Sportsrideklub (Distrikt D11)
Nordlundvej 53
7330 Brande

Kontakt inden stævnet

Tine Krog Jensen
50160723
staevne@brandesportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jesper Dippel, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Tina Aakerblad Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 04-03-2020
Antal starter:
26
Antal placeringer:
10
Dommere:
Jesper Dippel, Bo Gejl, Tina Aakerblad Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sophie Bonde Nielsen VICTORIA
2010/DV/KRAKE ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
GRRK 0 59,82 1
3 Ingen fejl
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 0 60,62 1
3 Ingen fejl
Karina Korsgaard LUKAS E
2008/DV/HEARTBEAT/LAURA/LANCIER
BIS 0 62,12 1
3 Ingen fejl
Laura Thomey SERUPGÅRDS CORONA
2008/DV/CARSON ASK/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
HDR 0 53,91 1
3 Ingen fejl
Fie Gajhede Olsen FASCINATION
2011/DV/FAVORIT ASK/CANELLA/CARANO
SBR 0 58,25 1
3 Ingen fejl
Sarah Møller Pedersen SANDIE
2006/DV/CARSON ASK/SANTA/RAIMONDO
KLIR 0 57,39 1
3 Ingen fejl
Christian Svendgaard CAMBRIDGE BOY
2012/LH///
JSK 0 65,86 1
3 Ingen fejl
Maria Nørregaard Langhoff BIRKEGÅRDENS CONCHITA
2014/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CELINA/CALATO
HDR 0 65,21 1
3 Ingen fejl
Laila Pedersen CLIFFHANGER
2013/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
ROM 0 64,97 1
3 Ingen fejl
Maja Raabjerg Sørensen VESTERGÅRDS CHALLENGER
2013/DV/CABACHON/WESTERGAARDENS LAIDY/COME BACK II
ROM 0 57,66 1
3 Ingen fejl
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 3 78,22
Maja Raabjerg Sørensen STORBANK'S CANTINUS
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SULEIMA/ROYAL Z I
ROM 4 55,65
Sashia Astrup Jensen TAMIKA
2011/LU/CRELIDO/TEQUILA/CAVALET (CONQUEST M)
AOR 4 65,22
Dennis Noes Michaelsen CORIALL
2014/HO/COLMAN/ANNEMETTE/CARINJO
LYK 4 67,65
Robin Grauff Jacobsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 5 70,96
Filippa Christer Andersen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
BSR 5 70,27
Johanne Elmgaard Sørensen BØGEGÅRDENS DATINE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS QUINTANA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
FSRK 8 60,74
Louise Broch Gregersen EMOTION P
2012/HO/ARAGORN/OHARA III/CLINTON I
BSR 8 66,48
Laila Pedersen J NORDENTOFT JAY
2014/KW/MARIUS CLAUDIUS/ULLAH/NIVEAU
ROM 8 64,00
Henriette Bek IRNIKE
2013/KW/ZIROCCO BLUE/GARNIKE/JASPER
MRR 8 64,58
Sille Aakerblad WELLUS
2003/KWPN/KARANDASJ/LAMELLIE/ANIMO
SYRK 12 62,45
Marianne Øveraas Ellingsen BALOÚ ZON F. VEJGÅRD
2010/DV/BALOU DU ROUET/ZANDI F. VEJGÅRD/CELEBRATION F. DAMGAARD
HRB 13 71,14
Sashia Astrup Jensen BØGEGÅRDENS UN
2014/HO/COSIDO/NARIKA/LIMBUS
AOR 13 87,19
Trine Ekberg Larsen MY-CHAMPION AF GRØNKÆRLUND
2005/DV/CAPE TOWN S./MY-CHOICE/CARANO
BSR 16 62,02
Ida Høgh Jørgensen POLDEHØJS LEE ROY
2002/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/POLDEHØJS CHEN/CLASSIC
BSR 20 57,83
Rikke Korntved Nissen BØGELYS FIRE BALL
2013/DV/FAVORIT ASK/ROXETTE/REALLY FABULOUS XX (USA)
JSK Udg.