sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

Svendborg Rideklub m/D7 mesterskab Pony Hold (C)

Stævnenummer
Prop00033222
Dato for resultat d. 12-09-2019
Resultatbehandling færdig
Svendborg Rideklub (Distrikt D07)
Porthusvej 106
5700 Svendborg

Kontakt inden stævnet

Ole Gerner
40372262
staevne@svendborgrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Merethe Natascha Friis Nordstrøm
Tilbage til klasseoversigt

19. Holdmesterskab D7 Pony LA2/LA4 (C)

Dressur: Dressur Showklasse - Pony (SVH 0)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
0
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Benedikte Lundsgaard Palm DORELLA FJORDLYST
2012/FJ/MODEL SKOVÅ/ZALINA FJORDLYST/TORNHØJS CANUT
SKOR 70
Ditte Gerlev Hansen THE BEST
2012/LH///
SAM 69,115
Emily Nielsen LILLE ASSERHOLT NOMINEE
2005/SP/AMMADOOR/JASMIN/BROADWAY
HRS 68,958
Freja Dyrløv Billesø JAY JAY AJK
2013/WE/H-S JANUS/SIMPLY BLACK GF/HIRTENTANZ
SAM 68,906
Frida Munk Lassen SPOTLIGHTS BAXTER
2012/SP/BOOGIE DANCER/SPOTLIGHTS KAPRIFOLIE/RØGILD´S KIDOGO
HRS 68,698
Laura Lindahl Johnsen ACTION JUNIOR
2006/DR///
NÅR 68,542
Mia Rosa Bloch CLASSIC GRAND CRU
2011/SP/FS CONCORDE/BEAUJOLAIS/BROADWAY
ODIN 68,385
Michella Skovsager KLINSMANN
2006/LU/RØGILD'S KILIMANJARO/KROGSKÆRS DILINE/DIAMOND
SAM 68,125
Seline Louise Tang Hansen SKJALDSBJERGS SKYWALKER
2002/WE/FRIARS SION/BACKERSDAL'S SIMONE/SINGEL'S CHIP WIP
EBR 67,969
Isabella Lindeman Lauritsen FEUERHAN KING
2005/RP/SAMBA KING/LADY ROYALE/LAMENTO III
ODIN 67,813
Emilie Fersløv Grøftehauge LILLEVANGS BELLA-DONNA
2011/NF/STACKARPS PABLO/DALGAARDENS MADONNA/GAY COUNT SHETAN
FYR 67,656
Lærke Grundahl Ottesen HEMSTOKS CHARMEUR
2010/SP/MELLI'S DORNIK/DAISY/ANTARIO N
NÅR 67,656
Sofia Dalgaard Olesen PRIMARTELL
2011/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/ZIG ZAG/ZENDRO
FYR 66,875
Cecilie Bellham MR. DIEGO
2012/RP/THE BRAES MY MOBILITY/LILLY MARLEEN/SORENTO
HRS 66,615
Sidsel Marie Asta Andersen SAFFIRA STAL BRUGGEWEERD
2002/WF/RIETHEIM´S HILBERT/SINTHIA VAN STAL HOGE WOERD/BOLSTER EDITORE
HRS 66,354
Catrine Høger MOSELUND'S MELANDRI
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/MOSELUND'S PETIT/PEDRO
NÅR 65,781
Camilla Snedker BARNABY BITSCH
2009/Reit/FS DR. WATSON/DRESSGIRL BITSCH/DRESSMAN I
SKOR 65,469
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
FYR 65,469
Liva Markvard Hansen KAÚRÚS KÆRLUND
2008/SP/AQUAVIT N/LENE/FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL
EBR 65,417
Ditte Tackmann TA WADIR OX
2003/OX/DEMIR OX/TA WITEZZA OX/HALIM WITEZ OX
SAM 64,844
Josefine Lindegaard Halkjær PAY UP WINKY POP R
2013/LU/HIGHWAY N/TOVDALS ANOTHER SENSATION/ANTARIO N
EBR 64,063
Sophia Elisabeth Saaby Soto STEGSTEDGAARDS NOBEL
2009/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS CHANTELLE/MALIBU II
SKOR 63,594
Julie Helskov Hansen FYLLA
2001/LH///
SKOR 62,552
Freja Helstrup Bonde WINSTEN
2000/AP/CHEWANO VAN DE LANGENIEUW/DALTINE/DALTO
NÅR 62,24
Silje Fersløv Grøftehauge LINUS
2004/LH///
FYR 61,771
Isabella Ladefoged SKÆRGÅRDENS BOOGIE NIGHT
2012/LU/WIRTSMÜHLE DELANEY'S/LUKA FØLFOD/ØXENHOLM MARKBOOK
EBR 59,688
Clara Carøe lund OMLOR'S KIESBOY
2008/Reit/OKAY BIG BAMBU/NIKITA/ENRICO
ODIN 58,542
Matilde Lund Hansen KALLESTRUPS CASCAIS O'SHAR
2002/LU/Roy/Kroghøjs Chiquita/Park´S Tambour
ODIN 0