jun
2019
Fra 15-06-2019 til 16-06-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Allerupgaard Rideklub (D)

Stævnenummer
Prop00033383
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Grethe Eriksen
00000000
Uno@post2.tele.dk

Officials

Banedesigner
Merete Bager
Dommere
Ann-Louise Jorck-Jorckston
Tilbage til klasseoversigt

14. Springning Showklasse - Hest B0 springhøjder 70-80-90-95 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
8
Dommere:
Merete Bager, Ann-Louise Jorck-Jorckston
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Ida Sofie Borup APRILLO
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LIMON/LUCKY LIGHT
FSRK 0 58,10
3 Ingen fejl
Line Rasmussen AMZING BREEZER D
2008/DV/ALIBI D/BABETTE/ÅGE XX (DEN)
HRB 0 59,20
3 Ingen fejl
Isabella Zitz PANERAI TER MUYNCKEN
2015/BWP/NUMERO UNO/WINNING GIRL/INDORADO
FYR 0 55,70
3 Ingen fejl
Eigil Pers EDELGAARD'S CLARIMELLO
2014/HO/CLARIMO/TESS III/EXORBITANT XX (GB)
BRO 0 60,90
3 Ingen fejl
Emma Barslund AK'S BON JOVI
2004/HO/BUTLER/ON AIR/CARPACCIO
FYR 0 49,50
3 Ingen fejl
Nikoline Dalver NEWLANDS CONAKRY
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/CARNIVAL LOX/CASIR ASK
BOGØ 0 56,80
3 Ingen fejl
Frederikke Dalver VEMMETOFTE CAMELLIA
2006/DV/CARSON ASK/VEMMETOFTE CAPRIFOLIE/CARANO
BOGØ 0 54,00
3 Ingen fejl
Nikoline Dalver NEWLANDS CONAKRY
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/CARNIVAL LOX/CASIR ASK
BOGØ 0 53,30
3 Ingen fejl
Ida Sofie Borup APRILLO
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LIMON/LUCKY LIGHT
FSRK 4 58,50
Trine Kjersgaard FMR'S CAPTAIN HADDOCK
2015/DV/CI CI SENJOR ASK/FMR'S JULIE/LEANDRO
FMR 4 54,70
Frederikke Dalver VEMMETOFTE CAMELLIA
2006/DV/CARSON ASK/VEMMETOFTE CAPRIFOLIE/CARANO
BOGØ 4 55,40
Trine Rasmussen PRIOR'S CALVADO
2006/LH///
AGR 4 50,40
Mathias Bernt Sørensen CORVITUS
2015/DV/CORNETTINO ASK/VISTA/LARIUS W
HRB 6 79,30
Amalie Bang KICK FLIPPER G5
2013/LH///
NÅR 8 60,20
Isabella Zitz PANERAI TER MUYNCKEN
2015/BWP/NUMERO UNO/WINNING GIRL/INDORADO
FYR 8 74,50
Zenia Hansen MISTIC GREY
2014/XX/ACAMBARO XX (GER)/BALLYCARROLL MIST XX (IRE)/OSCAR XX (IRE)
BOGØ 8 60,00
Katrine M. Ernst COCO BERNARDINA
2015/DV/CI CI SENJOR ASK/JO'JO/LAMBRUSCO ASK
SVRK 8 58,90
Sandra Pilegaard Villemoes CHENELL
2002/DV/ASTON/CHELANDI/LANDO
THSR 8 54,40
Katrine M. Ernst COCO BERNARDINA
2015/DV/CI CI SENJOR ASK/JO'JO/LAMBRUSCO ASK
SVRK 12 60,20
Søs Munk-Andersen Glibstrup KARLOS
2010/FJ/MERKUR SKOVÅ/KIRSE/BIRK HALSNÆS
KER 12 72,00
Trine Rasmussen PRIOR'S CALVADO
2006/LH///
AGR 12 50,90
Zenia Hansen MISTIC GREY
2014/XX/ACAMBARO XX (GER)/BALLYCARROLL MIST XX (IRE)/OSCAR XX (IRE)
BOGØ 21 93,30
Betina Fihl Klejstrup OLINE VON ODESSA
2015/BAY/CARDENTO/ORPHÉE II/FRENCH BUFFET XX (CHI)
BRC 23 102,10
Betina Fihl Klejstrup OLINE VON ODESSA
2015/BAY/CARDENTO/ORPHÉE II/FRENCH BUFFET XX (CHI)
BRC 25 94,30
Emma Barslund AK'S BON JOVI
2004/HO/BUTLER/ON AIR/CARPACCIO
FYR Udg.