nov
2019
Fra 02-11-2019 til 03-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SKO spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033397
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Henrik Vandet
25247582
staevner@s-k-o.dk

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Jannie Guldmand Bak
Teknisk Delegerede
Inge Alette Sørensen
Tilbage til klasseoversigt

8. LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (D)

Spring: LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
10
Dommere:
Bjørn Munk Hansen, Inge Alette Sørensen, Jannie Guldmand Bak
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christian Hald Cassøe LUCAS
2001/DR///
DDHS 0 41,19
3 3
Maja Gimbergsson Gyde TAROK
2000/LH///
HRV 0 45,99
3 3
Christian Hald Cassøe MISS AMI
2002/LH///
DDHS 0 44,01
3 3
Mathilde Skipper FH COOL COLOR
2011/LH///
STE 0 45,35
3 3
Emma Lindstrøm HAAHR'S GRANADA
2011/SP/CHARMING-BOY SE.M./HAAHR'S GAIA/GRANDEUR
SKO 0 47,07
3 3
Caroline Palmgren østergaard STALD KIELS POESI
2010/FJ/STALD KIELS JARGON/STALD KIELS FE/BORKEN FRA SKÅRHAUG
SKO 0 40,65
3 3
Emma Lykke Olsen PAULIEN VAN DE BEEKERHEIDE
2007/NR/PRINCE VAN DE KIBOETS/ERIKA/EL KHAFIF OX
RSR 0 44,37
3 3
Laura Pilgaard Langballe HEDEMAND'S CANCAN
2004/SP/CHAMBERLAIN/TAI TAI OX/FADJEC OX
VROR 0 42,38
3 3
Ellen French Henriksen DOOLEY
2006/LH///
NIR 0 42,36
3 3
Ida Møller Worup Andersen KILTULLA BOY
2009/CO/STREAMSTOWN MICKEY/SALLY JOE/MOY JOHNNY´S PRIDE
URK 0 42,10
3 3
Caroline Møller Hansen GREENHILLS SHY LOUIE
2011/WE/DUKESHILL CARLOS/IJSSELVLIEDT'S SHY LAICKA/VECHTZICHT HYWEL
RST 4 45,30
Ida Møller Worup Andersen TAI THETIS
2012/RP/TAI CALIDO/TAI TONIA/KANTJE'S RONALDO
URK 4 44,46
Sarah Gad TL BUTTERFLY KISS
2012/LH///
SKO 4 49,23
Ida Møller Worup Andersen TAI THETIS
2012/RP/TAI CALIDO/TAI TONIA/KANTJE'S RONALDO
URK 4 42,29
Sarah Gad TL BUTTERFLY KISS
2012/LH///
SKO 4 45,77
Emma Lindstrøm HAAHR'S GRANADA
2011/SP/CHARMING-BOY SE.M./HAAHR'S GAIA/GRANDEUR
SKO 4 45,86
Emma Lykke Olsen PAULIEN VAN DE BEEKERHEIDE
2007/NR/PRINCE VAN DE KIBOETS/ERIKA/EL KHAFIF OX
RSR 4 42,74
Luna Ranyue Feldsgård Nielsen LUNDGAARD'S MULAN
2008/LH///
VAS 7 67,71
Caroline Palmgren østergaard STALD KIELS POESI
2010/FJ/STALD KIELS JARGON/STALD KIELS FE/BORKEN FRA SKÅRHAUG
SKO 9 59,66
Josefine Marie Westerskov BOLDRUPS LEXUS
2014/NF/VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY/BOLDRUPS LADY REVANCHE/ESSE GOLDEN BROWN
FRK 12 46,66
Josefine Marie Westerskov BOLDRUPS LEXUS
2014/NF/VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY/BOLDRUPS LADY REVANCHE/ESSE GOLDEN BROWN
FRK 19 67,00
Lea Beck-Holtebo MALLE SKOVLY
2009/LU/TRAVOLTA/CHER SKOVLY/SOKRATES AF MESBALLE
SKO Udg.