feb
2020
Fra 28-02-2020 til 01-03-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

SAOs C stævne i springning (C)

Stævnenummer
Prop00033406
Dato for resultat d. 25-03-2020
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Maria Kjeldgaard, Bjarne Mørup, Christina Volhøj
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

20. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 25-03-2020
Antal starter:
26
Antal placeringer:
10
Dommere:
Arne Tornby, Rasmus Rise, Bjarne Mørup, Lone Nørager Kristensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lina Hegelund Andersen ATTYRORY BRUCE
2005/IRH//WHISPER AN SOLAIS/
NIR 0 58,39 1
3 3
Marie-Louise Rise Fedder ATHENE
2006/LH///
RÆV 0 55,72 1
3 3
Nicoline Engel Bjerre KLÆSTRUPS EVITA
2013/NF/WOODROW CARISBROOKE/KLÆSTRUPS BIANCA/FLINTDALES RANZAU
STE 0 57,96 1
3 3
Laura Pilgaard Langballe YELLOW PRINCE
1999/DR///
VROR 0 56,36 1
3 3
Maja Gimbergsson Gyde CATIVO
2001/LU/DONATELLO VESTERLUND/PAYA/
HRV 0 55,85 1
3 3
Caroline Hjorth BULLS GIRL
2011/IHR///
KONG 0 61,54 1
3 3
Tilde Hønning BIRKELUNDS CHARINA
2009/SP/CALITO XX (DEN)/KAVSGAARDS CAVALINA/ANTARIO N
KONG 0 60,93 1
3 3
Sofie Overgaard BASLANDS ROMEO
2006/LH///
HRV 0 56,41 1
3 3
Josefine Marie Westerskov VOGNMANDGARDENS TEQUILA
2013/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS TO NIGHT/KANTJE'S VALENTIJN
FRK 0 58,59 1
3 3
Malin Marie Haugaard GOLDEN BOY VAN DE STOMPSLAG
2012/NF/WELLHOUSE SPORTSMAN/BEAUTY VAN DE STOMPSLAG/WOODROW CARISBROOKE
FRK 0 62,48 1
3 3
Dichte Krøyer Sunesen ZAFIR
2007/LH///
VAS 4 59,18
Stine Holm Jørgensen HANNIBAL
1998/LH///
RRKB 4 61,96
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK 4 60,56
Anna Sofie Krarup Andersen LABAN
2012/LH///
HHH 4 61,08
Laura Drejer Bjerregaard TAI TONIA
2008/RP/KANTJE'S RONALDO/TAI TEQUILA II/NICK
REB 4 59,36
Kamilla Rebsdorf Simonsen PRINS CHRISTIAN
2009/LH///
URK 5 73,06
Laura Pilgaard Langballe HEDEMAND'S CANCAN
2004/SP/CHAMBERLAIN/TAI TAI OX/FADJEC OX
VROR 8 56,05
Emma Lystrup TINOBELLO
2007/LH///
RSR 12 86,26
Lilli Bekhøj TYLANO WS
2000/DR///
HRV 19 81,50
Emma Dam Andersen TASJA SKOVGAARD
2005/LU/ORCHID'S TYGO/ORCHID'S SINGA/MARNEHOEVE'S EVEREST
RÆV 19 97,58
Emma Dam Andersen KARIZMA
2004/LH///
RÆV 22 108,85
Ilse Hingstman FUGLSØGÅRDS ROSSY
2003/WE/SKOVBJERGS BORDEAUX/SKOVBJERGS PERCY/COED COCH ENDOR
VAS Udg.
Bertil Vikene BELLA
2011/LH///
FRK Udg.
Frida Bruun jensen LITTLE MISS MAY
2006/BL///
RSR Udg.
Louise Kirshøj Kjær RYTTERGÅRDENS AVANTI
2009/LU/AQUAVIT N/JOSÉ/COMM´S FOREST MISTLETOE
HURK Udg.
Liv Juhl TAI TASTY
2009/LU/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS Udg.