mar
2019
Fra 15-03-2019 til 17-03-2019
  • Spring
  • Hest

C- stævne spring hest (C)

Stævnenummer
Prop00033466
Dato for resultat d. 19-03-2019
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet

Jannie O.
28437685
ikastspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Gitte Holm, Jette Dreier
Teknisk Delegerede
Ib kirk, Thomas Vogt Hansen
Tilbage til klasseoversigt

13. LA1* (115 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 19-03-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
7
Dommere:
Bo Gejl, Gitte Holm, Thomas Vogt Hansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Vistesen Graversen LEON
2011/BL/CZUWAJ/LABELLE/LANDO
SPS 0 64,68 1
3 Ingen fejl
Karin Reinholt Madsen NINJAGO
2008/HO/CRAWFORD/CASSIDY/CARPACCIO
SIR 0 60,45 1
3 Ingen fejl
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 60,50 1
3 Ingen fejl
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
IRK 0 59,57 1
3 Ingen fejl
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR 0 59,41 1
3 Ingen fejl
Jack Ray Nielsen ISABELLE
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/WHITNEY/SILVERSTONE
KOOR 0 58,37 1
3 Ingen fejl
Andreas Künnemann AK'S CAVALINA
2012/HO/CACHAS/UP TO DATE IX/CHELLO I
LYK 0 65,53 1
3 Ingen fejl
Elizabeth Andreasen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIR 4 60,26
Allan Bilgrav Christensen BAKKEGÅRDENS CHANDTELLA'Z
2012/DV/CHANDLER/RAR'Z/ROYAL Z II
IRK 4 62,50
Mette Sandgaard ALTICANTE
2007/DV/ALICANTE/ATTIKA/BLUE HORS AGENT
HER 4 62,77
Johanne Øksenholt Gisselbæk QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
STE 4 61,26
Sarah Stokholm Larsen CASINO'S CHAMPION
2013/OS/CASINO/RUSH HOUR/NAREW XX (GER)
IRK 4 65,16
Camilla Lund-Pedersen VIDTSKUE'S JETTA
2013/DV/CHANDLER/JENNIFER ASK/LAMBRUSCO ASK
VIR 4 63,32
Camilla Lund-Pedersen C. COCO
2011/DV/CHURCHILL/C. CHANEL/RICHMAN
VIR 8 60,53
Kathrine Burmeister Michelsen CAYENNE F. DAMGAARD
2010/DV/COLMAN/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HJRK 8 64,57
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 8 63,44
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE (E.T.)
SKÅR 8 60,70
Kamilla Monefeldt Jakobsen DJURSLAND'S PIXILINE
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/PICOLINE BREDAHL-LUND/ROOTS XX (DEN)
IRK 8 55,50
Malou Fæster Lundby CHIQUITA LL
2011/OLD/CHELLYS Z/CHIANTI/PARCO
EOR 12 59,51
Celine Høj Jensen JE M´APPELLE CAMUS
2013/HO/CAPO/ULESINA/LUX Z
AAR Opg.
Susan Brøndum Skytte EGANO
2009/KW/WIZZERD WV/HAIFA/WISCONSIN
KOOR Opg.
Astrid Lund Wisholm HOLMGAARD'S CORMENSKI
2010/DV/CORNET OBOLENSKY/CARMEN THAIS/CASINO
ASR Opg.
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS Opg.