mar
2019
Fra 15-03-2019 til 17-03-2019
  • Spring
  • Hest

C- stævne spring hest (C)

Stævnenummer
Prop00033466
Dato for resultat d. 19-03-2019
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet

Jannie O.
28437685
ikastspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Gitte Holm, Jette Dreier
Teknisk Delegerede
Ib kirk, Thomas Vogt Hansen
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 19-03-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 660 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 165 DKK 6: 165 DKK
Dommere:
Bo Gejl, Gitte Holm, Thomas Vogt Hansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emilie Mosegaard Christiansen SERUPGÅRDS TEQUILA
2005/DV/TIZIANO/SERUPGÅRDS AQUA/ASTON
IRK 0 47,65 1
1 1
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE (E.T.)
SKÅR 0 50,56 1
2 2
Andreas Künnemann AK'S CAVALINA
2012/HO/CACHAS/UP TO DATE IX/CHELLO I
LYK 0 51,70 1
3 3
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 0 52,09 1
4 4
Astrid Lund Wisholm CODIAC
2007/HO/CON AIR/SILVANA I/LANDJUNGE
ASR 0 54,56 1
5 5
Johanne Østergaard Lange QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/CORRADO I
IRK 0 57,67 1
6 6
Jack Ray Nielsen GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
KOOR 0 58,33 1
Ditte Stærk Just AARØ'S IL PARADISO
2010/DV/CAJUS/KAAREGAARDS PARI/RACOT
GRRK 0 59,55 1
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 4 51,34
Karin Reinholt Madsen NINJAGO
2008/HO/CRAWFORD/CASSIDY/CARPACCIO
SIR 4 51,41
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KOOR 4 53,25
Anna Sandahl Michelsen FASCINATION
2011/DV/FAVORIT ASK/CANELLA/CARANO
GRRK 4 53,56
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LH///
IRK 4 55,50
Susanne Bjørn Thøgersen CHIVAS ASK
2012/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SIR 4 56,21
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 4 56,46
Ditte Stærk Just NØRREMØLLEHØJ'S COSMEA
2009/HO/COSMEO/VIANA I/LASINO
GRRK 4 59,67
Tami Haulrik SEJLGAARDS GODTSÅ
2010/DV/GODSEND DU REVERDY/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
SIR 8 51,21
Lucas Vium CAMILLE
2000/LU/CAJUS/LEIKA/LOOPING
SIR 8 58,25
Sarah Stokholm Larsen CASINO'S CHAMPION
2013/OS/CASINO/RUSH HOUR/NAREW XX (GER)
IRK 8 62,11
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR 12 56,57
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
IRK 12 64,84
Jack Ray Nielsen ISABELLE
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/WHITNEY/SILVERSTONE
KOOR 16 52,93