maj
2019
Fra 18-05-2019 til 19-05-2019
  • Military
  • Hest/Pony

Kalundborg Horse Event, Team CEP (FEI3)

Stævnenummer
Prop00033470
Dato for resultat d. 27-05-2019
Resultatbehandling færdig
Strædet 4
4400 Kalundborg

Kontakt inden stævnet

Mikkel Jørgensen
40882373
info@staldjoergensen.dk

Officials

Banedesigner
Equipe Official
Dommere
David Jacobsohn, Herle Sofie Gøtzsche Larsen
Teknisk Delegerede
Equipe Official
Tilbage til klasseoversigt

5. Military CNC90 Nathalie Horse Care Cup - HEST (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Opdateret: 27-05-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 700 4: 700 5: 700 6: 700
Dommere:
Herle Sofie Gøtzsche Larsen, Equipe Official, David Jacobsohn, Melissa Dahl
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Katja Stanley Sørensen CAMARO TAGEGAARD
2009/DV/CARPENTER/MAZURKA/MILAN
CEP 26 strafpoint 0 strafpoint 3,6 (3,6) strafpoint 30,2
1 1
Katja Stanley Sørensen COPYRIGHT TAGEGAARD
2013/DV/CARPENTER/MELINA/ROBIN
CEP 32 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 32,5
2 2
Lecia Remmevad CANDIDA
2014/DV/CANTOLAR/EVITTA/ESPRI
KARR 28 strafpoint 0 strafpoint 4,4 (4,4) strafpoint 32,8
3 3
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
SPR 33 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 33,6
4 4
Lecia Remmevad FIFI DONG FLY
2013/DV/FREEZBEE-PARI/COMMON SENSE/COME BACK II
KARR 27 strafpoint 4 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 33,9
5 5
Hanne Lauridsen HALDGÅRDENS COMEWON
2000/LU/COME BACK II/WONDER BALLY/STALD CALLES BROR BALLY
KMK 33 strafpoint 0 strafpoint 1,2 (1,2) strafpoint 34,4
6 6
Vivan Mary Ryslinge FABULES VISION
2011/DV/FAVORIT ASK/DA´NIA/DIAMOND
HKR 31 strafpoint 0 strafpoint 3,6 (3,6) strafpoint 34,7
7 7
Stine Degn Andersen LUPI'S QILIDO
2007/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
VROR 36 strafpoint 0 strafpoint ,8 (,8) strafpoint 37,2
8 8
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 35 strafpoint 0 strafpoint 2 (2) strafpoint 37,2
9 9
Natasja Christensen CELTIC CRUISING
2006/IHR/COLOUR CRUISE/ROCKLANE LADY/SUPREME EDGE XX (IRE)
SØG 37 strafpoint 0 strafpoint ,4 (,4) strafpoint 37,7
10 10
Anders Bo Rasmussen CANTETT ASK
2004/DV/CASIR ASK/WINCETT II/LAGANO
ISR Disk. Disk. 0 (0) strafpoint
Mette Kozeluh SIMON ALSTRUP
2007/OL/HUBERTUS ALSTRUP/SIZETTE ALSTRUP/DINAR AGERBO
Opg. 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
Jacqueline Dam LA FIDELLE
2007/LU/ESCUDO I/MON CHERI/LIRAS
HYP 35 strafpoint 0 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 38,1
Mikael Kofoed LUCKY STARLIGHT
2007/OLD/LUCKY LIGHT/PRETTY BROWNY/PONTICELLO XX
UK 30 strafpoint 4 strafpoint 3,6 (3,6) strafpoint 38,1
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HGR 33 strafpoint 0 strafpoint 5,6 (5,6) strafpoint 38,8
Maria Myhre Mikkelsen SIR. MALIBU
2009/DV/QUINTON/KONSTANTIN'S AICHA/ARCUS
AGR 38 strafpoint 0 strafpoint 1,6 (1,6) strafpoint 39,6
Vagn Jepsen GRØNSKOVLUND'S COMET
2011/DV/CRELIDO/AJANA/A JUNGLE PRINCE
KOR 33 strafpoint 0 strafpoint 6 (6) strafpoint 39,6
Katja Atzen Gade GADEDRENGEN
2009/LH///
UK 40 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 40
Karoline Ida Sønderstgård ICEMANS IMAGE
2010/PN/SUPER DRY ICE/MILGUN BLOSSOM/J J BAR KING
FRKS 36 strafpoint 0 strafpoint 3,2 (3,2) strafpoint 40
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner VALLEO
2012/VB/CONUX/VINDOWS XX (CZE)/DONEGAL XX (IRE)
SLR 37 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 41
Kamille Dumong Erichsen SWEET SPOT
2011/DV/PARTY DANCE/KARDI (ATHENA)/LORAN
SPR 36 strafpoint 0 strafpoint 6,4 (6,4) strafpoint 43,2
Lotte Mie Andersen CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
CEP 34 strafpoint 4 strafpoint 4,8 (4,8) strafpoint 43,6
Eva Wichmann Duus MADONNA
2002/DR///
HKR 35 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 43,9
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 35 strafpoint 4 strafpoint 5,2 (5,2) strafpoint 44,9
Liva Karlshøj Julegaard UTOPIA LOVE
2004/HO/CAPRONI/MAY BE/CARBANO
UK 35 strafpoint 4 strafpoint 8 (8) strafpoint 47,7
Eva Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
HKR 39 strafpoint 0 strafpoint 13,2 (13,2) strafpoint 52,3
Charlotte Knigge HOLMGAARD'S COLSINO
2010/DV/COLMAN/HOLMGAARD´S CASSIANO/CASSINI II
KAR 35 strafpoint 16 strafpoint 8 (8) strafpoint 59
Joanne Kruse Hansen HAYBELLS TIA MARIA
2008/BL///
HKR 38 strafpoint 12 strafpoint 16,8 (16,8) strafpoint 67,4
Pernille Müller HIPNAS
2011/TR/FIATAS/HIDRA/CHEMBORG
CEP 33 strafpoint 4 strafpoint 30 (10) strafpoint 67,6
Kamille Schinkel Fis Stamp FIRST PLEASURE
2002/DV/FEDERICO XX (USA)/LA PETITE/ØXENHOLM GENERAL PIO
SPR 38 strafpoint 4 strafpoint 34,4 (14,4) strafpoint 77,3
Isabella Lind-Larsen FANTUSSA M
2010/KW/FLIPPER D'ELLE/WANTUSSA M/CLINTON I
ISR 36 strafpoint 4 strafpoint 50,4 (30,4) strafpoint 91,2
Anna-Sofie Olsen COCO
2008/DV/HEARTBEAT/BALADINE XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
SØG 37 strafpoint Udg. Disk.
Maria Masrikova D-CREDENZA
2011/HO/CRELIDO/JALTA I/FEENSPROSS XX
SPR 44 strafpoint Udg. Disk.
Lærke Siiri Vincent From Larsen ALMOST BALLY
2013/LH///
KMK 29 strafpoint Udg. Disk. 999
Lærke Siiri Vincent From Larsen KOLDMOSENS MAGIC FLY
2011/LU/FLYINFACT XX (FR)/CHABLIS/
KMK 31 strafpoint Udg. Disk.
Maria Vinther Juhl OFELIA
2009/LH///
HKR 36 strafpoint Disk. Disk.
Vivan Mary Ryslinge KAPAW DE VISION
2013/LH///
HKR 34 strafpoint Opg. Opg. 999