aug
2019
Fra 09-08-2019 til 11-08-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

Dressur Hest og Pony m/D7 Mesterskab Hest Hold samt Kval. PAVO og DRFs champ. for ungheste (C)

Stævnenummer
Prop00033486
Dato for resultat d. 02-09-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Bogø (Distrikt D07)
Bogøvej 21
5450 Otterup

Kontakt inden stævnet

Helle Dalver
28725898
helledalver@rev-sdahl.dk

Officials

Dommere
Leif Törnblad, Ole Hummelshøj, Helle Juul, Hanne Brebøl Thorsen, Erik Paulsen, Rikke Barløse Kortermann, Birgitte Toft, Charlotte Gluud, Sabrina Hesselhede
Teknisk Delegerede
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

14. PAVO og DRF's Champ. for ungh. 4-års dressur kval. indl. (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 4-års dressur kval. indl. (SVH 0)

Opdateret: 02-09-2019
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 200 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Thomas Sigtenbjerggaard KARDIENO
2015/DV/DANTE WELTINO/VIDIENI/PARCIVAL
USR 92,2
1 1
Ida Kirstine Bjørn KING ARTHUR SOLLENBURG
2015/KW/FERGUSON/ASTRID SOLLENBURG/00 SEVEN
EOR 84,6
2 2
Allan Grøn HESSELHØJ GNAGS
2015/DV/GRAND GALAXY WIN/SØBAKKEHUS LADY GAGA/TAILORMADE LANCELOT
DVR 81
3 3
Christian Tudela Ruiz BLUE HORS KINGSTON
2015/DV/GLOCK'S TOTO JR./ARINA/TURBO MAGIC
BIS 80,4
4 4
Adam Sparlund Olesen HEDELUNDS ANAKIN
2015/DV/APACHE/HEDELUNDS MISSISSIPPI/BLUE HORS HOTLINE
ROM 79,4
5 5
Allan Grøn MANDELA
2015/DV/BLUE HORS ZACK/BALL ROOM DARLING/FÜRSTENBALL
DVR 78,4
Rita Skjørten Hansen RAFINET
2015/DV/SKOVENS RAFAEL/COOL-GIRL . D./DON CARUSO
MRR 78
Mette Rasmussen LIVIGNO
2015/HN/LIVALDON/RAMIRA/ROTSPON
TMR 77,4
Christian Tudela Ruiz GREVENS FAKINA
2015/DV/BLUE HORS FARRELL/EKINA/JAZZ
BIS 77,4
Tanja Rusovic ST. SOUCI
2015/DV/BLUE HORS ST. SCHUFRO/FÜRST'INN/FÜRSTENBALL
KIRK 77
Sidsel Mørkenborg-Riis KRISTINELYST BON J'ADORE
2015/OLD/BON'A PARTE/COOL MISS HARTVIG/BLUE HORS HOTLINE
MSR 76,8
Henrik Palm Toft STRÅLENS AMAZING AMIRA
2015/DV/FÜRSTENBALL/KORREBORGS ANNIKA/WELTJUNGE
STRÅ 74,6
Mette Rasmussen EGELUND YURRELL
2015/LU/BLUE HORS FARRELL/EGELUND YUCA/TEMPLE WIND XX
TMR 74,2
Astrid Therkelsen Grøn MINDEGAARDS FUTARO
2015/DV/BLUE HORS FIRST CHOICE/MINDEGÅRDS STARLIGHT/BLUE HORS DON SCHUFRO
DVR 72,2
Emmelie Staal Seehagen SS ON FIRE
2015/HN/FIDERTANZ/QUICK STEP/QUATERBACK
GRR4 70,2
susanne aagaard nielsen PETERSLUNDS BLACK ASLAN
2015/OL/LAMI SØNDERVANG/ANASTASIA HELFIN/PELE LILLE EVAGÅRD
GRRK 60,6
Caroline Albertsen NORDSTRANDS GALINA
2015/DV/GOLDFINGER V.D.T./FJORDMARKENS WILMA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SYK 0