jul
2019
Fra 27-07-2019 til 28-07-2019
  • Spring
  • Hest

SLR´s C-stævne i spring med individuelt distriktsmesterskab for hest PÅ GRÆS (C)

Stævnenummer
Prop00033559
Dato for resultat d. 05-08-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Karina Eckert, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

3. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-08-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 500 2: 400 3: 300 4: 200 5: 160 6: 160
Dommere:
Per Krohn, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 0 58,15 0 28,45 28,45 1
1 1
Steen Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
NSR 0 62,27 0 28,81 28,81 1
2 2
Sofie Helene Fischer Jensen ZEFIR
2005/WL/CEDRO/ZORZA/ZEFIR
GLK 0 57,17 0 31,09 31,09 1
3 3
Sabrina Stender Solis PS CONTO 4 REAL
2011/DV/CONTO 4/CHILI NYKILDE/CHURCHILL
SPR 0 62,71 0 35,03 35,03 1
4 4
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 0 65,94 0 35,70 35,7 1
5 5
Mille Bisgaard-Maarup TIAMO Z
2013/ZA/THUNDER VAN DE ZUUTHOEVE/EBRINA/DARCO
UK 0 67,65 0 36,15 36,15 1
6 6
Julie Ryborg Celta CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
RVV 0 65,00 0 37,14 37,14 1
Lærke Høi Johansen HAVANNAH ASK
2005/DV/CARSON ASK/HANNAH ASK/QUAT'SOUS
VÆR 0 62,93 0 38,04 38,04 1
Marianne A. Poulsen LUIS VAN GAAL
2007/HN/LEX LUGAR/GATTY/GRAF GRANNUS
FVR 0 64,12 0 39,23 39,23 1
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
SLR 0 57,99 4 31,44 31,44
Line Bülow Clausen QATAR Z
2014/ZA/QUIDAM DE REVEL/ALEXIS/ACORADO I
MMR 1 74,96
Kristine Foged HVID'S LA DIVINA
2012/LU/FAVORIT ASK/MERVEILLE DÚ LYS/CARSON ASK
NSR 4 59,24
Jan Schultz Jørgensen LEMONKA-WM
2008/DS/WANDERFÜRST/LEMONADE-WM/LANDCORDEK
SPR 4 60,18
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
UK 4 62,28
Nanna Marie Dalbjørn Skov COOLIO
2008/HO/CLINTON I/LABELLA/CAMBRIDGE
SPR 4 63,37
Patricia Conell VENDETTA M
2012/DV/VIVALDI K/MALIBU/CASIR ASK
EGE 4 64,51
Mille Bisgaard-Maarup CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
UK 4 67,90
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner VALLEO
2012/VB/CONUX/VINDOWS XX (CZE)/DONEGAL XX (IRE)
SLR 5 72,24
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR 6 77,53
Tine Vejlstrup LAHOUSINNE
2014/DV/LAGAVULIN/AISHA I/CASSINI II
HKR Opg.
Rikke Nyboe Andersen JOSIE
2013/OLD/LICOTUS/ZATINA/ZAPATEADO
CEP Opg.