apr
2019
Fra 20-04-2019 til 20-04-2019
  • Spring
  • Pony

SLR´s Påskespring (C)

Stævnenummer
Prop00033623
Dato for resultat d. 03-05-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Yvonne
xxxxxxxx
ponyspring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn, Maria Stentebjerg
Dommere
Birgitte Kronborg, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

3. LA1* med forhøjede doteringer (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dommere:
Per Krohn, Maria Stentebjerg, Birgitte Kronborg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Freja Fredslund ROMEO'S GALLA
2006/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
ALS 0 38,92
1 1
Zac Keen Parry CLEMENTS MATADORMIX
2004/LH///
OHR 0 38,93
2 2
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX
AMR 0 40,18
3 3
Caroline Broch OLDCASTLE MISTY
2001/DR///
NSR 0 40,20
4 4
Knirke Emilie Lebeck BESSBROOK CLOVER
1995/IRH///
CSC 0 42,41
5 5
Camille Emilia Gotterup Heissel KNOCKROE BUBBLE
2009/IRH/CUT THE MUSTARD XX (GB)/CHRISTMAS HOLLY/
KRK 0 43,67
6 6
Anna Gothen Ibsen NIELAND'S MARIEBELLE
2001/NF/HOPPENHOF'S ERWIN/NIELAND'S MARION/ALADIN
ESP 0 44,05
Sophia Gløy Schultz SKOVLYS BAMBOCHA
2002/LH///
SLR 0 45,51
Selma Voergaard MIRAIN GAWAIN
2011/WE/CWRTYCADNO SADWRN/CWRTYCADNO GLOYW/GRIASHALL KIWI
NSR 0 48,22
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 0 49,99
Victoria Celestine Pape-Kloss ZOË V.D. NOARDEREIN
2006/BL///
HRK 0 57,07
Karla Baad Christensen SURPRICE
2009/LH///
HIS 4 41,75
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 4 43,03
Kaya Bækbo Holm KÆRGAARDENS CHOPIN
2001/NF/POLSBURY POPOV/VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE/BAZUUN
NSR 4 49,54
Anna Granfeldt ÅGERUPGÅRDS PASCAL
2004/FJ/GOLF GUDENÅ/ÅGERUPGÅRDS CINDY/KNAST HALSNÆS
HSK 4 51,45
Freja Fredslund ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
ALS 4 51,57
Jessica Holm Svensson SABRINA FAIR
2001/IHR///
NSR 4 52,05
Caroline Broch HØGSHOLTS FACET
2003/LU/BJERREGÅRDS SHEIK/FLEUR/
NSR 4 56,23
Nanna Bach Ditlevsen BELLA
2004/LH///
AAGS 8 53,57
Sigrid Gudman Andersen RAMBO
2004/BL///
SAS 10 67,92
Ida Ursin REDO
2010/LH///
SPR 12 52,37
Maya Ceder TINTIN DE GINEAU
2007/PSF/GINGER DES CHOUANS/KALINE DE GINEAU/UHLAN DES ETANGS
GEK 15 74,91
Emilie Sindt PEPPER
2000/BL///
SLR Udg.