feb
2020
Fra 14-02-2020 til 16-02-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Vejle Rideklub spring hest og pony - med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00033678
Dato for resultat d. 02-03-2020
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Christina Højsholm Tønnersen
xxx
vrkspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Torben Nybo
Dommere
Karen Ballegaard, Jonny Kristiansen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

12. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 02-03-2020
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 800 DKK 2: 640 DKK 3: 480 DKK 4: 320 DKK 5: 160 DKK
Dommere:
Torben Nybo, Carina Fuglsbjerg Overgaard, Karen Ballegaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Alexander Lundgaard Kjeldsen MØNSTEDS HARDCORE
2008/DV/HEARTBEAT/PINEAPPLE/COME FAST XX (DEN)
RKH 0 58,17 1
1 1
Trine Clausen EPONA BY LUCK
2012/HO/BALDINI II/S-RUBINA HØJGÅRD/CARANO
GRR4 0 61,29 1
2 2
Martin Mose Knudsen GØRKLINTGÅRDS MILA
2013/DV/CASSINI II/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
LYK 0 61,34 1
3 3
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
SVKR 0 61,52 1
4 4
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 0 64,51 1
5 5
Wiktoria Stanislawska DINAPO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
TSC 0 64,59 1
6 6
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
HRB 0 64,62 1
7 7
Maja Bjerregård CORVETTES LEGACY
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/AN CORVETTE/CORLANDO
HDR 0 64,84 1
8 8
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG´S KILINGA/CAJUS
BSR 0 65,26 1
9 9
Andrea Hummelshøj-Agerholm CAPITANO
2001/DV/CARPACCIO/ALFIE/ALIBI
HOSK 0 65,51 1
10 10
Espen Christian Espensen EMRYS
2012/HO/CASQUETTO/WINNIPEG I/CARLOS DZ
SVKR 0 66,16 1
Alexander Lundgaard Kjeldsen MY CHOICE
2014/DV/NUMERO UNICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
RKH 0 67,08 1
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 0 68,63 1
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
AAR 1 70,94
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 1 71,08
Rikke Rothe Nielsen FAY LOX
2014/DV/FAVORIT ASK/CALOUA LOX/CASIR ASK
SPS 2 74,45
Lars Trier Kjøller CALVIN JESSEN
2012/HO/CHEPETTO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
TSC 2 74,60
Maria Mols Jakobsen EL-PASO
2007/ZP/CHARON Z/ERVITTA/RHEINSBERG
GRK 4 60,82
Madelen Bennetsen MB CHAMPAGNE
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
NDRK 4 64,07
Michael Lerche Nielsen MAKEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARINKA/MAGO XX
GERF 4 65,51
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 4 65,82
Cecilie Clausen STORLUNDS CA NET
2006/DV/CARANO/JANNE/FANAL PRYDSHOLM
GRR4 4 66,95
Lars Trier Kjøller HARSKAMP
2012/KW/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/ABRIOLITA/CONCORDE
TSC 4 69,17
Martin Mose Knudsen FANTH'S FOCUS
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIMULA/LANDO
LYK 6 75,95
Ditte Hedegaard SCHNELL'S COLOR MYSTERY O.
2012/DV/CARRICO/RED DEVELL Á SCHNELL/A-DUR
SRA 8 68,21
Cilia Jaegergaard AB'S CONQUEROR
2008/LU/CON AIR/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 9 72,55
Veronika Matasova GETTINA V
2010/DV/BLUE HORS BENTLEY/GESHIA V/LONDONDERRY
SDR 10 74,77
Hans Ove Skov MARIENDALS INDIA
2012/DV/DIARADO/INDIAN TEIKE/CALATO
SHS 10 76,65
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KOOR 12 83,87
Julie Paludan Sørensen RUPERT - K
2011/DV/HEARTBEAT/RONETT-K/ROBIN Z II
SKÅR 14 74,40
Maiken Rønn ELLELY'S GAMBLER
2011/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
IRK 18 75,56
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 20 99,29
Stine Nielsen KARLEMOSES FAGUS
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/MAY FLOWER/MAY SHERIF
GLAR 21 103,67
Julie Paludan Sørensen CRISPIN 14
2009/HO/CLIOSTRO/ORCHIDEE 32/CARTHAGO
SKÅR Udg.
Julie Gindler NICE FELLOW
2004/DV/CASINO/CHATEL'S DIAVO/DIAMANT
BSR Udg.
Lise Dalsgaard CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
TAPS Opg.
Mette Mikkelsen JORIS
2014/AES/GRAND PILOT/WISH ME LUCK Z/WISH
FMR Udg.
Sara Loft Jensen CAPACITY CHERINN
2004/LU/QUARNAK DE LONGPRE/CHERI-WUNDER/RAMIR
CSK Udg.