aug
2019
Fra 09-08-2019 til 11-08-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Vindinge Rideklub RKV Open samt Nord-Vest Box cup kval 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00033711
Dato for resultat d. 12-08-2019
Resultatbehandling færdig
Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

spring@vindinge-rideklub.dk
60731595
spring@vindinge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Lene Kiertzner
Teknisk Delegerede
Pia Stiller
Tilbage til klasseoversigt

9. LB1* Springning Heste (105 cm) B7 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 12-08-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Henrik Maarlev, Lene Kiertzner, Pia Stiller
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 0 49,35 0 26,12 26,12 1
1 1
Rikke Rasmussen SLIBOWITZ M
2004/HN/SPARTAN/FELDARA/SERATINO XX
RKV 0 49,52 0 26,30 26,3 1
2 2
Kristina Nielsen BØGEVANGS LADY GAGA
2010/DV/CARMARGUE/KERMO´S LADY WARKANTINA/WARKANT
BRN 0 44,14 0 27,43 27,43 1
3 3
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 51,30 0 28,62 28,62 1
4 4
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 52,98 0 29,60 29,6 1
5 5
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 57,37 0 30,67 30,67 1
6 6
Camilla Mørch IGOR-ROSE
2013/KW/QUALITY TIME/TESTA-ROSE/LAROCHE
OHR 0 51,38 0 30,94 30,94 1
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 0 57,99 0 32,14 32,14 1
Christiane Birksted BISCAYA 60
2010/HO/CLASSE/PICCA/FAVORY AA
PMR 0 55,66 0 35,63 35,63 1
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 0 52,51 1 36,52 36,52
Mia Mencke MONDEA BYAGER
2002/DV/MÜNCHHAUSEN/MONDIVA BYAGER/RAGAZZO
SKØR 0 52,26 4 26,83 26,83
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
RIR 0 49,02 4 27,09 27,09
Kia Wallin Jørgensen COMMANDER
2006/DV/COLORADO/MAGGI HARDSYSSEL/MAGO XX
RKV 4 44,50 0 28,84 28,84
Sara Simone Nord Jacobsen ROSENHAVENS FRANCISKA
2008/OL/PAINTERS ROW XX/FIE AF ALLESTED SKOV/UNION'S BIG BEN
HGRK 0 45,15 4 31,04 31,04
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 0 50,61 4 32,38 32,38
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP 4 51,65 0 33,02 33,02
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HGR 4 57,37 0 33,26 33,26
Sofie Helene Fischer Jensen ZEFIR
2005/WL/CEDRO/ZORZA/ZEFIR
GLK 7 66,34 0 30,23 30,23
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 24 87,28 0 34,46 34,46
Julie Ryborg Celta CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
RVV Opg.