sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Vindinge Rideklub Store Hestedag Spring med HØJE doteringer (C)

Stævnenummer
Prop00033713
Dato for resultat d. 12-09-2019
Resultatbehandling færdig
Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

spring@vindinge-rideklub.dk
25188078
spring@vindinge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

14. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - Ekstra høje doteringer (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 2000 2: 600 3: 315 4: 210 5: 175 6: 175 7: 175 8: 175 9: 175 10: 175 11: 175 12: 175
Dommere:
Karina Eckert, Peter Jørgensen, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 50,24 0 50,24 23,51 1
1 1
Jaana Honkala MUNSBORO BLACK JACK
2007/IHR///
ISR 0 48,81 0 48,81 25,1 1
2 2
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
RKV 0 55,56 0 55,56 26,11 1
3 3
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 55,61 0 55,61 27,45 1
4 4
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 0 53,68 0 53,68 27,65 1
5 5
Sara Dagmar Strøm Lundum CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
NSR 0 52,22 0 52,22 27,73 1
6 6
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 53,75 0 53,75 28,08 1
7 7
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 50,43 0 50,43 30,3 1
8 8
Charlotte Middelfart SNAKEY
2004/HO/LORAN/WEGA II/CALYPSO I
EGE 0 58,53 0 58,53 30,33 1
9 9
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
RIR 0 55,22 0 55,22 30,8 1
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 0 55,50 0 55,50 33,42 1
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 58,62 0 58,62 34,51 1
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 64,81 0 64,81 36,61 1
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 0 58,35 0 58,35 38,2 1
Eirin Henni BALLINCHALLA EARL
2011/CO/ROBE EARL/CORCLOUGH DREAMER/ARDGAINEEN BOY
HSK 0 56,87 0 56,87 40,74 1
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 49,15 0 49,15 27,13
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
SLR 0 62,87 0 62,87 35,97
Sara Pichura MOSEGÅRD'S BRUNO
2007/DV/HEARTBEAT/MOSEGAARD´S RIGOLETTELS/LIBERO H
MMR 0 61,01 0 61,01 41
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 53,81 0 53,81 44,13
Cecilie Raahauge LE MANS
2010/DV/LEANDRO/TIA/QUITE-L
NSR 4 53,23 4 53,23
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 54,32 4 54,32
Charlotte Kecia Solvig SL BELLE DU JOUR
2011/DV/BALOU DU ROUET/LIRONA/LEANDRO
SPR 4 55,16 4 55,16
Michala Flensborg KILGAST'S MISS LUNA MAY
2013/LU/HEDENS LE MIOCHE/MAY ASTÈRIA/ASTAIRE
FUR 4 56,38 4 56,38
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 4 56,76 4 56,76
Ida Katrine Færk GERSHWIN DU BOIS PINCHET
2007/HN/QUIDAM DE REVEL/WINDINA II/DOMINO
VASK 4 62,81 4 62,81
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 6 69,19 6 69,19
Jannik Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 7 73,84 7 73,84
Cirkeline Vallentin MUNKSGAARDS VALDEMAR
2012/FR/SAKI VEJLEBY/LYKKE NÆSDAL/ROLF BETTYSMINDE
NSR 8 59,71 8 59,71
Mika Langvad HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
ISR 8 64,68 8 64,68
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 12 59,20 12 59,20
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV Opg. Opg.
Helena Hochstenbach Fink-Jensen CORVINA
2007/DV/CORRATUS/FINESS/FANAL PRYDSHOLM
HGRK Udg. Udg.
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX (GER)/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR Udg. Udg.
Karoline Ida Sønderstgård ICEMANS IMAGE
2010/PN/SUPER DRY ICE/MILGUN BLOSSOM/J J BAR KING
FRKS Udg. Udg.
Sarah Albæk Berthing THECA'S BOY
2011/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR Udg. Udg.
Emma Aabo Nielsen CHUBBY ASK
2005/DV/CARSON ASK/TAIFA/CANTUS
ARK Udg. Udg.