maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824
Dato for resultat d. 07-05-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

11. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
16
Antal placeringer:
4
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ingvild Heim Jørgensen BLUE FANCY
2007/BL///
NSR 0 52,27 0 23,69 23,69 1
1 1
Sofia Larnæs Bjerg Hansen BJERGETS MIDNIGHT
2005/LU/LABRI HJORTELUND/LAICA/
EGE 0 53,03 0 25,56 25,56 1
2 2
Ida Ursin REDO
2010/LH///
SPR 0 61,38 0 26,89 26,89 1
3 3
Klara Sigrid Nielsen FH. PEGASUS
2007/LH///
GEK 0 58,80 0 27,46 27,46 1
4 4
Karoline Amalie Uhd-Nielsen NEVERLANDS MIKE
2009/RP/NOIR DE LUXE/MASTROS GIRL/SINGOLD'S DRAGO
HIS 0 60,40 0 30,17 30,17 1
Cassandra Bech-Azeddine FANNY
2004/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
BRF 0 63,83 18 61,39 61,39
Camille Myrner-Høst TOFTEGAARDS QUATRO
2010/SP/CE ROBERTO/TINGERUPS BARDOT/HOLMGAARDS BENJAMIN
EGE 0 63,34 19 64,51 64,51
Nicole Isaksen JARIS LOKIRO
2004/WC/LORINA'S CAMEO/PEGASUS ROSELYN/CRUMPWELL CARWYN
RØSK 4 53,66
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE 4 62,33
Chanel Blixenkrone Møller Hansen HOEJBJERG ROSE-BERRY (DNK)
2012/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/OAKMILL BETSY/OAKMILL BURLINGTON
RIC 4 69,11
Kaya Bækbo Holm KÆRGAARDENS CHOPIN
2001/NF/POLSBURY POPOV/VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE/BAZUUN
NSR 4 71,60
Filippa Cederholm Larsen ANEMONE
2004/LH///
SLR 8 62,35
Emma Kofoed PLET
2011/LH///
HRK 9 95,24
Melanie Engell Langholz MUNKEBORGS CLOUDY
2002/PI/PAW/FLEURT/
FRKS 15 88,22
Mikkeline Gandløse BOMMERS ELMIRA
2012/NF/LL.MØLLEGÅRD NERO/MALOU AF LINDBJERGHUS/PEDRO
AAGS 19 104,26
Signe Evers Thrane ESPRITE
1997/DR///
RIF Udg.