maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824
Dato for resultat d. 07-05-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

11. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
7
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Vega Sicilia Herbst BÆKLUNDS ARQUETTE
2003/SP/AQUAVIT N/BÆKLUNDS LUCIA/LINCOLN
SØSR 0 57,44 0 57,44 27,03 1
1 1
Frederikke Gersdorff Schrøder MOREPARK MERVYN
2003/CO/BALLINAVILLE PRINCE/SALLY/EMOE BERTI
HRK 0 58,20 0 58,20 28,63 1
2 2
Annika Friis PANTANI
1998/LU/PAL OX/ØXENHOLM DANCING QUEEN/RORY RUADH
SLR 0 67,08 0 67,08 30,83 1
3 3
Anna Gothen Ibsen SKATERGIRL
2010/LH///
ESP 0 59,36 0 59,36 31,14 1
4 4
Anna Bursell GRANAHAN SKY ROCKET
2007/CO/DERRYMORE DUNCAN/CORAL POWER ROCKET/MATTY'S ROCK
NSRK 0 58,15 0 58,15 28,26
5 5
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
FAK 0 60,72 0 60,72 34,69
6 6
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
TPRK 0 58,73 0 58,73 23,45
7 7
Ida Ursin TAMSON OX
2007/OX/TAMTAM OX/DISHNA OX/RED CREST OX
SPR 4 53,09 4 53,09
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
XSRF 4 57,10 4 57,10
Signe Gren Sjøholm FOX TOWN
2006/IHR///
HRK 4 64,88 4 64,88
Laura Errebo Truelstrup SCHILLINGGAARDS MONIQUE
2007/PI/CAPPUCCINO-T/SHADOW/
RVV 4 64,98 4 64,98
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR 4 74,83 4 74,83
Cecilie Højris Hansen FÜRST SAMUEL
2002/BL///
SLR 4 75,04 4 75,04
Ida Marie Bronnée Møller GOLDEN BOY
2008/LH///
GEK 6 83,27 6 83,27
Laura Søgren Gade SHEILA
2007/SP/AMMADOOR/SCARLET/BROADWAY
BAL 8 76,46 8 76,46
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/WILLIAM/RUGBJERGGÅRDS WILD-VERBENA/ARIE RUNDHØJ
ESP 12 65,92 12 65,92
Clara Elisabeth Pontoppidan THORSLUNDS SUNNY BOY
2009/LU/AMMADOOR/MAYA'S VALANTINE/VITA NOVA'S HANASSIE
HVR 12 70,60 12 70,60
Mille Bogason KING
2005/LU/RØGILD'S KILIMANJARO/CIKI/
ESP 15 86,04 15 86,04
Tilde Kornerup AALDONK'S PANORA
2008/WF/FIRST STAYERHOF 'S RAMZI H/AALDONK'S SUZAN/KOOIHUSTER FOLKERT
ØKR 21 96,12 21 96,12
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK Udg. Udg.
Xenia Kjær Lønkvist LUNA AF HVORVARP
2010/SP/CHAMBERLAIN/MAGIC POWER/
SLR Udg. Udg.
Viktoria Finne Bunch BUNGOWLA MORAFIC FLY BY
2003/IHR///
AMR Udg. Udg.
Mathilde Schur Pedersen PYRUS
1996/LH///
KTR Udg. Udg.
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP Udg. Udg.