maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824
Dato for resultat d. 07-05-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

23. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
NSR 0 58,32 1
1 1
Sigrid Ryssel LERTEVANGS COURAGE
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LARITTA/LANCIER
OHR 0 60,03 1
2 2
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 61,16 1
3 3
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 63,82 1
4 4
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 66,51 1
5 5
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 54,30
6 6
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 56,99
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 4 57,17
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 62,97
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 4 64,02
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 4 69,24
Nicoline Vitting Frandsen MARY D.
2004/DV/CASIR ASK/ROYAL LANETT/ROYAL Z II
SPR 4 74,88
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 8 61,51
Mona Hyldahl Birck FAVORIT LAS VEGAS
2011/LU/FAVORIT ASK/CALABRIA/WILLEMOES
RKV 8 62,01
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR 8 66,07
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 8 75,52
Anna Pico Larsen STILETTEN
2011/DV/FAVORIT ASK/SACONTA/CONTINUE
SLRK 12 63,89
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
HGR 20 67,70
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 23 102,68
Søs Rockhill Lysgaard DOLAIRE P
2008/KW/CALIDO I/SOLAIRE/VOLTAIRE
UK Opg.
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR Udg.