nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Regionsstævne (D)

Stævnenummer
Prop00033902
Dato for resultat d. 09-12-2019
Resultatbehandling færdig
Løgstrup Rideklub (Distrikt D11)
Skivevej 124
8831 Løgstrup

Kontakt inden stævnet

Jytte Nielsen
26297887
loeristaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Thomas Kastberg
Dommere
Mathilde Kranz
Tilbage til klasseoversigt

1. LC1-LC2-LC3 Pony (D)

Dressur: Procentklasse Pony (SVH 0)

Opdateret: 09-12-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Laura Dam Michaelsen PHILIPPA
2009/SP/PAUL DELUXE/FANCY/BOLERO
AAHR 72
1 1
Laura Dam Michaelsen PHILIPPA
2009/SP/PAUL DELUXE/FANCY/BOLERO
AAHR 71,8
2 2
Anne Vesterbæk MADONNA
2003/WF/BODO/DE KUILEN'S PIROUETTE/PIONIER'S SJOERD
HER 70
3 3
Mai Grønning rasmussen BAKKEGAARDEN´S OLIVER
2003/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/BOHEMO DAISY/CHIRK FULMAR
AAHR 69,4
4 4
Mai Grønning rasmussen BAKKEGAARDEN´S OLIVER
2003/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/BOHEMO DAISY/CHIRK FULMAR
AAHR 68,696
5 5
Freja Vinther Larsen CATWALK AF STENSNÆS
1998/SP/Manitu N./Lola/Cansas
AAHR 68,6
Freja Vinther Larsen CATWALK AF STENSNÆS
1998/SP/Manitu N./Lola/Cansas
AAHR 68,043
Anne Vesterbæk MADONNA
2003/WF/BODO/DE KUILEN'S PIROUETTE/PIONIER'S SJOERD
HER 67,6
Selina Marie Toft Jørgensen SØNDERMARKENS LIV
2011/NF/SÖRBYS VILMER X/RÆVBJERGGÅRDS ROSA/MALIBU II
HORI 67,391
Fie Lundsby Johansen VALENTINO
2010/BL///
ELM 67,174
Selina Marie Toft Jørgensen SØNDERMARKENS LIV
2011/NF/SÖRBYS VILMER X/RÆVBJERGGÅRDS ROSA/MALIBU II
HORI 66,6
Didia Jensen Stadsbjerg SPARTAN
1999/DR///
SRS 64,2
Freja Møller NORDBYGAARDS OLIVIA
2011/SP/MELLI'S DORNIK/KAMILLE ABILDSKOV/SARNAU VENTURE
LØRI 62,2
Emmelie Oudal Winther ATILIA
2012/LH///
VAS 61,6
Freja Møller NORDBYGAARDS OLIVIA
2011/SP/MELLI'S DORNIK/KAMILLE ABILDSKOV/SARNAU VENTURE
LØRI 61,522
Emma Nørgaard Dahlgaard OLFERT
1999/LH///
SKRK 60,652
Emmelie Oudal Winther ATILIA
2012/LH///
VAS 60,435
Tea Ilsøe ELMERHØJS CHANELL
2001/NF/MALIBU II/ELMERHØJS ABELONE/MONZON
LERK 60,4
Signe Flæng Bertelsen NØRDAM'S ATJA
2007/SP/AMMADOOR/BIRKELUND'S OPASIA/PAN
LØRI 58,2
Emma Nørgaard Dahlgaard OLFERT
1999/LH///
SKRK 0