jun
2019
Fra 29-06-2019 til 30-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLRK C-stævne spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033936
Dato for resultat d. 09-07-2019
Resultatbehandling færdig
Slagelse Rideklub (Distrikt D04)
Nykobbelvej 2A
4200 Slagelse

Kontakt inden stævnet

Karen Poppelvig
20964658
kpoppelvig@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg
Tilbage til klasseoversigt

1. 30-100 cm valgfrit - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
35
Antal placeringer:
17
Dommere:
Tania Seierø, Dorte Ziegler Simonsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
karoline Alberte Bidstrup Hansen AB
1998/BL///
NVR 0 65,68
3 3
Noah lund MISS FITZ
2009/BL///
SSR 0 49,23
3 3
Anna Jørgensen SPARTAS PANDORA
2013/FJ/TULSTRUPLUNDS HUDINI/DIXIE SKOVBAKKEGÅRD/MAX
RKVS 0 58,68
3 3
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 0 64,09
3 3
Asta Ravnkilde Bloch Jensen LASSE
2007/LH///
VRK 0 54,68
3 3
Marie Schou L'AQUILIA
2005/HO/BØGEGÅRDENS APOLLO/MARSANNE/EXKURS
MBRK 0 52,98
3 3
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 63,49
3 3
Sarah Lund Mortensen GAMBLING FAME
2002/LH///
SOLR 0 54,36
3 3
Rosalina Kannegaard ZUCKARO
2004/KW/OHORN/BONBON/FEINSCHNITT I
HIRK 0 49,13
3 3
Ole Qwist Q'S CC
2013/DV/COLMAN/BØGELYS COMTESSA/CONTINUE
SPR 0 61,44
3 3
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 63,03
3 3
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP 0 63,76
3 3
Nanna Lehani Neergaard COOPER S (BOOGIE WOOGIE R)
2010/LH///
NVR 0 67,89
3 3
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 0 58,70
3 3
Mai Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 0 59,67
3 3
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP 0 63,71
3 3
Caroline Lebech Petersen CAPRIOLE F.
2003/DV/CARPACCIO/FLORIDA/FLAMINGO
RIC 0 55,44
3 3
Isabella Sjøquist SAHARA MAGIC
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SAFRAN MAGIC/BOHØJGAARD'S MIRAGE
HASP 4 54,87
Sara Sofie Celander Hallund TOTAL SURPRISE AA
2008/WE/PANTER/GONDINE/DEN BRAMEL'S BAYE
RIR 4 55,66
Josefine Anine Jensen PRINS ABBACUS VALANTINO
2009/LH///
SSR 4 54,77
Anna Jørgensen SPARTAS PANDORA
2013/FJ/TULSTRUPLUNDS HUDINI/DIXIE SKOVBAKKEGÅRD/MAX
RKVS 4 59,07
Ole Qwist Q'S CC
2013/DV/COLMAN/BØGELYS COMTESSA/CONTINUE
SPR 4 78,97
Sarah Lund Mortensen OX MOUNTAIN WIND
2004/IHR///
SOLR 4 61,04
Tania Seierø KAHUKU TS
2015/DV/KJÆR'S CAJSAR/WAIKIKI-VITZ/WILLEMOES
SLRK 4 62,19
Jelva Holmgaard Kristensen LASSE
2007/LH///
VRK 4 52,85
Josefine Anine Jensen PRINS ABBACUS VALANTINO
2009/LH///
SSR 4 55,01
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 4 55,91
Nanna Lehani Neergaard COOPER S (BOOGIE WOOGIE R)
2010/LH///
NVR 4 66,67
Sara Sofie Celander Hallund TOTAL SURPRISE AA
2008/WE/PANTER/GONDINE/DEN BRAMEL'S BAYE
RIR 8 52,99
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 8 61,03
Rosalina Kannegaard ZUCKARO
2004/KW/OHORN/BONBON/FEINSCHNITT I
HIRK 8 51,00
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
VRK 8 57,62
Caroline Lebech Petersen CAPRIOLE F.
2003/DV/CARPACCIO/FLORIDA/FLAMINGO
RIC 8 73,43
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
VRK 8 59,36
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 12 72,48