jun
2019
Fra 29-06-2019 til 30-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLRK C-stævne spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033936
Dato for resultat d. 09-07-2019
Resultatbehandling færdig
Slagelse Rideklub (Distrikt D04)
Nykobbelvej 2A
4200 Slagelse

Kontakt inden stævnet

Karen Poppelvig
20964658
kpoppelvig@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg
Tilbage til klasseoversigt

12. 50-100 cm valgfri - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
38
Antal placeringer:
20
Dommere:
Tania Seierø, Jørn W. Jørgensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Freja Asbjørn Jeppesen STORGÅRDENS RAVENNA
2002/DV/COME BACK II/RETINA SKOVGAARD/RINALDO
NVR 0 60,38
3 3
Freja Asbjørn Jeppesen STORGÅRDENS RAVENNA
2002/DV/COME BACK II/RETINA SKOVGAARD/RINALDO
NVR 0 61,04
3 3
Clara Andersen DRAGON
2012/LH///
NVR 0 60,91
3 3
Trine Jørgensen CHAMRAN
1999/DR///
RIR 0 56,93
3 3
Susanne Mathiesen CHEVAL
2009/DV/COSMEO/LIVA/LANCIER
HAS 0 61,66
3 3
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 0 67,74
3 3
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 0 68,03
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 67,01
3 3
Freja Sørensen KATRINEDALS BALDIAMO
2007/FJ/CITRUS KLATTRUP/CLOÉ/ALADDIN
HKR 0 55,71
3 3
Dennis Lüth COMMENDORE
2011/SP/FS CONCORDE/MADONNA/GOLDEN EMPIRE
RIC 0 60,87
3 3
Jelva Holmgaard Kristensen LASSE
2007/LH///
VRK 0 57,55
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 66,63
3 3
Julie Friis COM-FIRST
2015/DV/FAVORIT ASK/GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE/CRELIDO
RIC 0 64,01
3 3
Frederikke Sunnborg Andreasson JOLY'S BEAGLE
2004/NF/POLSBURY PAJERO/CATESHILL SILVER COIN/RICARDO
HAS 0 61,25
3 3
Rikke Tylak Grønskov STALD GRØNSKOVS CARLOS
2008/DV/CARSON ASK/GLENDALENA/GLENVARA
HKR 0 58,00
3 3
Julie Friis COM-FIRST
2015/DV/FAVORIT ASK/GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE/CRELIDO
RIC 0 59,96
3 3
mollie hyllested seerup KOSMO
2010/DV/DON KENNEDY/VICTORIA/VICTORY
HAS 0 63,65
3 3
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
VRK 0 61,21
3 3
Christiane Birksted GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
PMR 0 58,89
3 3
Christiane Birksted GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
PMR 0 62,02
3 3
Clara Andersen DRAGON
2012/LH///
NVR 4 79,31
Alberte Ellynor Blume SHAKIRA
2004/LH///
BRN 4 76,60
Trine Jørgensen CHAMRAN
1999/DR///
RIR 4 60,40
Dennis Lüth COMMENDORE
2011/SP/FS CONCORDE/MADONNA/GOLDEN EMPIRE
RIC 4 85,99
Susanne Mathiesen CHEVAL
2009/DV/COSMEO/LIVA/LANCIER
HAS 4 60,05
mollie hyllested seerup KOSMO
2010/DV/DON KENNEDY/VICTORIA/VICTORY
HAS 4 62,60
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 4 64,61
Frederikke Sunnborg Andreasson JOLY'S BEAGLE
2004/NF/POLSBURY PAJERO/CATESHILL SILVER COIN/RICARDO
HAS 4 60,13
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 4 62,93
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 4 61,42
Anna Jørgensen SPARTAS PANDORA
2013/FJ/TULSTRUPLUNDS HUDINI/DIXIE SKOVBAKKEGÅRD/MAX
RKVS 8 77,90
Tania Seierø KAHUKU TS
2015/DV/KJÆR'S CAJSAR/WAIKIKI-VITZ/WILLEMOES
SLRK 8 80,85
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
VRK 8 60,31
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 12 84,93
Anna Jørgensen SPARTAS PANDORA
2013/FJ/TULSTRUPLUNDS HUDINI/DIXIE SKOVBAKKEGÅRD/MAX
RKVS 16 91,86
Rikke Tylak Grønskov STALD GRØNSKOVS CARLOS
2008/DV/CARSON ASK/GLENDALENA/GLENVARA
HKR 16 57,69
Amalie Clemensen BAMBINO Z
2009/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/KARISMA/
NVR Udg.
Amalie Clemensen BAMBINO Z
2009/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/KARISMA/
NVR Udg.