aug
2019
Fra 31-08-2019 til 01-09-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLRK C-stævne spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033937
Dato for resultat d. 10-09-2019
Resultatbehandling færdig
Slagelse Rideklub (Distrikt D04)
Nykobbelvej 2A
4200 Slagelse

Kontakt inden stævnet

Karen Poppelvig
20964658
kpoppelvig@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Lene Kiertzner
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

1. 30-100 cm valgfri - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
38
Antal placeringer:
23
Dommere:
Tania Seierø, Lene Kiertzner
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Klara Lunden Lyngsberg BILL
2007/LH///
SLRK 0 62,12
3 3
Mikkeline Marie Johansen NYHOLTS CHARMØR
2011/CO/KILPATRICK BOY/MISTY MORNING/SKOUSBOE MORNING ROCK
RIS 0 78,73
3 3
Mikkeline Marie Johansen NYHOLTS CHARMØR
2011/CO/KILPATRICK BOY/MISTY MORNING/SKOUSBOE MORNING ROCK
RIS 0 62,63
3 3
Freja Ravn PEPSI
2005/LH///
SLRK 0 70,11
3 3
Ditlev Dall ARD CHUAN ZEBADEE
1996/DR///
NSPR 0 59,57
3 3
Freja Ravn PEPSI
2005/LH///
SLRK 0 64,49
3 3
Ditlev Dall ARD CHUAN ZEBADEE
1996/DR///
NSPR 0 58,18
3 3
Christiane Birksted LARRY
2007/LU/LADAS/SUNSET/SANDRO
PMR 0 67,85
3 3
Isabel Bonné BRODERIGÅRDENS BUBBER
2005/LU/MOSEGÅRDS MOON STAR/BRODERIGÅRDEN´S ESLIE/GEYSIR OX (PASB)
RIS 0 68,52
3 3
Kamille Visholm Pipper HOLMGAARDS MAGI
2010/SP/HOLMGAARDS BENJAMIN/MEMPHIS/DUBLIN
RIS 0 71,25
3 3
Mille Marie Diekelmann Andersen OSAGERS QUESTION
2008/DV/CRELIDO/DIANA AAGAARD/DIAMOND
SLRK 0 64,39
3 3
Christiane Birksted LARRY
2007/LU/LADAS/SUNSET/SANDRO
PMR 0 66,74
3 3
Kamille Visholm Pipper HOLMGAARDS MAGI
2010/SP/HOLMGAARDS BENJAMIN/MEMPHIS/DUBLIN
RIS 0 65,66
3 3
Susanne Mathiesen CHEVAL
2009/DV/COSMEO/LIVA/LANCIER
HAS 0 66,65
3 3
Nanna Fuglevig Thomsen ACTION MAN
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/DIVA/MIDT-WEST DACAPO
HASP 0 64,78
3 3
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
BRN 0 65,57
3 3
Laura Sofie Flarup ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
RIC 0 70,77
3 3
Nanna Fuglevig Thomsen ACTION MAN
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/DIVA/MIDT-WEST DACAPO
HASP 0 66,14
3 3
Laura Sofie Flarup ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
RIC 0 71,27
3 3
Susanne Mathiesen CHEVAL
2009/DV/COSMEO/LIVA/LANCIER
HAS 0 68,78
3 3
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 0 68,04
3 3
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 0 69,54
3 3
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 0 55,23
3 3
Klara Lunden Lyngsberg BILL
2007/LH///
SLRK 4 61,73
Isabel Bonné MR. BANDIT ELMELY
2013/WE/AASTRUPGAARDS BLUE/LAIBEK'S WELSH LOWRI/BJERREGÅRDS BALDER
RIS 4 72,03
Christiane Birksted PETERSMINDES DANNY COOL
2014/HO/CLARCON/ODYSSEE I/CONTENDER
PMR 4 71,48
Isabel Bonné MR. BANDIT ELMELY
2013/WE/AASTRUPGAARDS BLUE/LAIBEK'S WELSH LOWRI/BJERREGÅRDS BALDER
RIS 4 70,21
Viktor Hastel KEMIR
2014/LH///
NSPR 4 61,49
Viktor Hastel KEMIR
2014/LH///
NSPR 4 60,12
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
BRN 4 68,29
Mille Marie Diekelmann Andersen OSAGERS QUESTION
2008/DV/CRELIDO/DIANA AAGAARD/DIAMOND
SLRK 4 61,99
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 4 82,16
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 4 56,42
Kristina Stilling CARACAS
2010/DV/CORLANDO/JACLÉ/LEENDERT
RIC 4 79,60
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 4 66,18
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 4 68,17
Christiane Birksted PETERSMINDES DANNY COOL
2014/HO/CLARCON/ODYSSEE I/CONTENDER
PMR 8 76,09
Kristina Stilling CARACAS
2010/DV/CORLANDO/JACLÉ/LEENDERT
RIC 17 117,78