mar
2019
Fra 22-03-2019 til 24-03-2019
  • Spring
  • Hest

UDENDØRSSTÆVNE RKH (C)

Stævnenummer
Prop00033945
Dato for resultat d. 03-04-2019
Resultatbehandling færdig
Rideklubben Hinnitus (Distrikt D12)
Bødkersmindevej 8
8620 Kjellerup

Kontakt inden stævnet

Alexander
20874248
rideklubbenhinnitus@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Dommere
Jonny Kristiansen
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

3. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 03-04-2019
Antal starter:
43
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150
Dommere:
Jonny Kristiansen, Erling E. Simonsen, Birgitte Tribler
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 52,88 1
1 1
Niels Tellerup VRAI FOXGLEN
2009/BL/LARINO/FOXGLEN NATASHA/MAESMYNACH LLWYNOG
AOR 0 54,67 1
2 2
Christian Jansen CHANEL
2014/DV/CORNETTINO ASK/CAROLA/CALATO
SIR 0 56,13 1
3 3
Clara Roesgaard Kristensen VIVA
2005/HO/CHILENTO/OCEAN'S CYPRES/CAROLUS I
BÆK 0 57,17 1
4 4
Annika Knudsen Lorentsen FUERTY CARISMO
2011/IRH/WOMANIZER/CHATEAUNIQUE/CARISMO
KSRK 0 57,98 1
5 5
Alberthe Studsgaard COBOLD 51
2012/HO/CASSARO/PHILLADELPHIA/QUINAR
ØMKR 0 58,34 1
6 6
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 0 58,79 1
7 7
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/CORRADO II
BBR 0 59,16 1
8 8
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 0 60,18 1
9 9
Anne Hou Christensen CHINETT ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
LYK 0 60,36 1
10 10
Emile Louis Hartmann CLOONEY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/CONSMILLA/CONTENDER
LYK 0 60,82 1
11 11
Lars Nørgaard Pedersen LEBENSFREUDE
2011/DV/CHELLYS Z/LEBENSFROH/LIATOS
VRK 0 61,49 1
Fie Gajhede Olsen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
GRRK 0 61,55 1
Astrid Svenstrup HUMMELS AMY WINEHOUSE
2013/DV/BONAPARTE Z/HUMMELS DAMIRO STARDUST/GODSEND DU REVERDY
LØR 0 61,64 1
Konstantin Deeken Künnemann SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
LYK 0 62,17 1
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 0 62,30 1
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 0 62,67 1
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 0 64,99 1
Christian Jansen CA-DI DD
2014/DV/CARMARGUE/OVERTURE KH./CORRATUS
SIR 0 66,25 1
Kirstine Ørbæk Bach "OKTAN"
2007/DV/ONASSIS/CHERI/A'KHAN Z
SAO 4 51,01
Camilla Knudsen CHURCHTOWN PITTSBURG
2009/IHR/EUROCOMMERCE PITTSBURG/ALICE DEAR/PARKMORE NIGHT
HDR 4 54,62
Line Foldager Madsen SYVHØJEGÅRDS FERNANDO
2013/DV/CABACHON/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
NDRK 4 58,19
Rikke Andersen IMPULS
2013/KW/ETOULON VDL/RICARDA XV/CORIANDER
VIR 4 59,40
Konstantin Deeken Künnemann BUMERANG 44
2013/HN/BALOU DU ROUET/G-LIGNE/GARANT
LYK 4 61,53
Martin Mose Knudsen FIRST CHOICE
2011/HO/CASALL/ORCHIDE 0006/HERALDIK XX (CZE)
LYK 4 61,92
Stine Cassøe Jakobsen A.B. CHICO
2011/DV/CHURCHILL/QUA/QUADRIGO
DDHS 4 62,19
Emile Louis Hartmann HØJVEJS ATHENA
2012/DV/CAMPBELL/SUN - SHINE/LUCKY LIGHT
LYK 4 62,89
Lucas Vium CAMILLE
2000/LU/CAJUS/LEIKA/LOOPING
SIR 4 63,18
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 4 63,71
Camilla Sæther DINLEY
2008/KW/ATLANTIC/KINLEY M/ELMSHORN
UK 4 64,35
Lone Marie Øglend HAKUNA MATATA TCS
2012/KW/WARRANT/CHANEL Z/CUPIDO FLAMINGO Z
BOR 4 67,43
Heidi Kjær Larsen Q2
2007/DV/QUITE EASY/THY'S LA TIA/CALIDO I
LYK 7 79,05
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 8 55,18
Lars Nørgaard Pedersen CARAT
2012/BAY/CADOR/FINE HERA/HERALDIK XX (CZE)
VRK 8 58,28
Line Røjkjær Rasmussen BIRKELY'S APOLOGIZE
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BONNI SKOVBO/BØGEGÅRDENS CAPELLO
HDR 8 60,20
Lone Marie Øglend HANDSOME DILAIKA
2013/LU/E BØGEGÅRDENS DICAPO/GAMMELBYS LAIKA/CORONADO
BOR 8 62,44
Louise Gjerulff LEXINGTON
2003/DS/LESOTHO/ASTORIA/ASTOR
SIR 8 69,66
Rikke Hjort Lomholt TO LOVELY LL
2012/OLD/TOULOUSE/CHIANTI/PARCO
DBR 12 55,88
Susanne Dam ACORDÍAS FLEURDELIS
2007/DV/KRAKE ASK/ACORDIA/ACORD II
SKRK 12 59,50
Aistis Vitkauskas COOGAN ENGGÅRD
2014/DV/CANTOLAR/LADY MELODY ENGGÅRD/COME BACK II
DER 12 60,92
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 12 66,39
Alberthe Studsgaard COLLINDA Z
2008/ZA/QUINTA REAL/COLLIN/COLLIN L
ØMKR Udg.
Kathrine Olesen HERKULES 246
2008/HO/CEBELIO/GRANDESSA VI/ROMINO
OMR Opg.