maj
2019
Fra 17-05-2019 til 19-05-2019
  • Spring
  • Hest

RKH C-STÆVNE SPRING (C)

Stævnenummer
Prop00034177
Dato for resultat d. 21-05-2019
Resultatbehandling færdig
Rideklubben Hinnitus (Distrikt D12)
Bødkersmindevej 8
8620 Kjellerup

Kontakt inden stævnet

Michelle Winther
28432861
rideklubbenhinnitus@gmail.com

Officials

Banedesigner
Niels Kolborg Johansen, Erling E. Simonsen
Dommere
Charlotte Jensen, Jonny Kristiansen, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Gitte Holm, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

16. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 21-05-2019
Antal starter:
40
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150
Dommere:
Erling E. Simonsen, Charlotte Jensen, Birgitte Tribler
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 54,31 1
1 1
Maria Nørheden Johansen NØRHEDEN'S AGINA LIGHT
2006/DV/LUCKY LIGHT/AGINA/ALIBI
URK 0 57,04 1
2 2
Katrine Krog stigsen CASANDRA
2008/DV/CASIR ASK/GINEBORGS AMANDA Z/A'KHAN Z
KOOR 0 58,32 1
3 3
Signe Voldgaard Hansen LUCIL E
2010/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 0 58,50 1
4 4
Astrid Svenstrup HUMMELS AMY WINEHOUSE
2013/DV/BONAPARTE Z/HUMMELS DAMIRO STARDUST/GODSEND DU REVERDY
DDHS 0 58,73 1
5 5
Sarah Vindeløv WANDA II
2012/NR/CALEANDRO/WANDA/CLEARWAY
FSRK 0 59,97 1
6 6
Trine Lindberg PINVIGS SPOT ON
2012/DV/SIR SHUTTERFLY/AMANDA/ASTON
RKH 0 60,40 1
7 7
Stine Cassøe Jakobsen NALA
2014/DV/ROCKLAND/CHERI/A'KHAN Z
DDHS 0 62,74 1
8 8
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
DDHS 0 66,38 1
9 9
Anne Forsberg Bøllingtoft UNICORN'S CHAMPION
2013/DV/CHANDLER/UNICORN'S LARISSA/LINARO
KOOR 0 67,24 1
10 10
Maria Nørheden Johansen KONG'S NEO
2011/DV/FAVORIT ASK/DESIREÉ ROLD/DIADEM
URK 0 68,52 1
Anne Sønderbek BARTOLI ROW
2011/DV/BALOU DU ROUET/CAZIA ROW/CASIR ASK
VIR 4 61,59
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 4 62,44
Signe Kahr Christensen COSMO
2008/DV/COSMEO/RUBIN/ROSSI XX
LYK 4 63,92
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 4 64,33
Marie Dresler VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
FSRK 4 64,97
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 4 66,49
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 4 67,13
Stine Cassøe Jakobsen A.B. CHICO
2011/DV/CHURCHILL/QUA/QUADRIGO
DDHS 4 69,07
Pernille Tribler ULLERUPS CARLO
2013/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
MBRK 4 70,99
Julie Boje PARTY ROCK
2011/LU/ROCKLAND/GRANDALSGÅRDS KICK ASS/CORRATUS
KARR 4 71,61
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 7 82,75
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 8 50,67
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 8 63,96
Iben Just Madsen CALIFORNIA ACE
2009/DV/CORONADO II/LADY FLEUR/RACING ACE XX
ASR 8 64,78
Klara Øskov Olesen COMITY VG
2010/DV/COME BACK II/VANITY DAVIS/ROYAL BRAVOUR
KONG 8 69,22
Stine Cassøe Jakobsen CARÓ
2014/DV/CARMARGUE/REAPE/CASHMAN
DDHS 8 69,45
Sofie Kondrup LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
NDRK 9 72,67
Felicia Nyløkke TIRS THEODOR
2008/DV/HEARTBEAT/TIRS TOY/CHICO'S BOY
FSRK 9 74,26
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK 9 90,06
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 12 84,65
Peter Rahbek CHESTER
2014/HO/CATOO/FATASIE/LANDGRAF I
HDR 14 77,33
Belinda Absalonsen Busk MARIELUNDS LUCKY
2007/DV/LUCKY LIGHT/LARNA C./LOGAN
KSRK 16 84,81
Julie Voldgaard Hansen CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/LIATOS
LYK 18 94,52
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR Udg.
Line Røjkjær Rasmussen BIRKELY'S APOLOGIZE
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BONNI SKOVBO/BØGEGÅRDENS CAPELLO
HDR Opg.
Anne-Marie Broksø Iversen FAVOUR D B R
2005/BWP/UNIQUE II DRUM V/H JUXSCHOT/HANNI D99/PHILIPPUS
TAPS Opg.
Patricia Casablanca Lambe CALIDA
2003/DV/CRELIDO/ALE-CARTE/RAGTIME
FRH Opg.
Camille Silke Pless CENTA VH KOSTERHOF Z
2008/ZA/CONTACT VAN DE HEFFINCK/CALL GIRL Z/CENTAUER Z
TØRK Udg.
Kristine Bang CYPER
2009/DV/CASIR ASK/LA MIRAGE/LANDO
URK Udg.