sep
2019
Fra 13-09-2019 til 15-09-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

HDR springstævne indendørs (C)

Stævnenummer
Prop00034194
Dato for resultat d. 18-09-2019
Resultatbehandling færdig
Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Hedensted Rideklub
Hedensted Rideklub
spring@hedenstedrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Mia Schødt Dickow, Lis Mølholm Juul
Dommere
Vivi Grav Hansen, Jonny Kristiansen, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Mette Christensen, Helle Smidt Bill, Else Bjerre Dalum
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 18-09-2019
Antal starter:
55
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 600 DKK 2: 480 DKK 3: 360 DKK 4: 240 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mia Schødt Dickow, Erling E. Simonsen, Helle Smidt Bill, Vivi Grav Hansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Natasja Bang Lynge CECIL KULING
2010/DV/CHURCHILL/CASSANDRA PESEN S.T./ROYAL Z I
DDHS 0 53,24 1
1 1
Georgia Timmermann CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 0 53,54 1
2 2
Louise Deleuran NO DOUBT KDW Z
2011/ZA/NUMERO UNO/ANJALA/KANNAN
FSRK 0 54,33 1
3 3
Robin Grauff Jacobsen HERMES FREEDOM DE LUX
2013/NV/HERMES DE LUX/EZARAH-LEEN/WIEVOT
CSK 0 54,63 1
4 4
Rikke Haastrup Kristensen CRAZY DAISY Z
2011/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 0 55,32 1
6 6
Rebekka Lomholt Kyed EGELUNDS COMTESS
2009/DV/COSMEO/SATYA/RAIMONDO
JSK 0 55,58 1
7 7
Rikke Thingholm LE MANS
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/ANDANTE BYHØJ/SCHWEDENGRUSS
ODIN 0 55,58 1
7 7
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 0 55,69 1
9 9
Anne Sofie Kristensen HEBRON VB
2007/BWP/LORD Z/NALENTE VB/LYS DE DARMEN
JSK 0 56,17 1
10 10
Kamilla Emilie Houborg ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
AGR 0 57,09 1
11 11
Nicoline Abildgaard Funke Bang CANDY K.
2005/DV/Chico´S Boy/Vigeur/Rastell
BOR 0 57,39 1
12 12
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 0 58,76 1
13 13
Maria Kynde Christensen GERDINGS ROCK MY
2013/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HARK 0 59,05 1
14 14
Astrid Lund Wisholm BALEICE
2014/DV/BALOU/KASTANIEG. FIRST PRINCESS/CAPO
ASR 0 59,09 1
15 15
Allan Blomgreen AB'S CLASSIC BLUE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 0 60,14 1
Martin Mose Knudsen FANTH'S FOCUS
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIMULA/LANDO
LYK 0 60,24 1
Lone Marie Øglend HAKUNA MATATA TCS
2012/KW/WARRANT/CHANEL Z/CUPIDO FLAMINGO Z
BOR 0 61,05 1
Lejla Muminovic LACO
2009/HO/LARIUS W/SARINA VI/CORRADO I
HRB 0 61,27 1
Janni Vestergaard Hansen VESTERGÅRD'S BOSTON
2011/DV/BALOU DU ROUET/BIRKEGÅRDENS CHAKIRA/CARSON ASK
HRB 0 61,38 1
Michelle Østergaard Tovgaard VANGEBO'S FAVOUR
2013/LU/FAVORIT ASK/PAPRIKA AF SKOVLY/PRÆSTEGÅRDENS HAMLET
HDR 0 62,06 1
Dennis Noes Michaelsen DUVAL DU ROUET
2012/LH///
LYK 0 62,68 1
Laura Baaring Kjærgaard CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
DBR 0 63,25 1
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
LYK 1 66,43
Josefine Heisinger CANNA BIRD
2013/DV/CANNAVAROS/BIRD OF DIAMOND/DIAMOND
BIS 4 55,99
Mette Gier Larsen CASPER GO
2011/DS/COLESTUS/ORIETA/HINAULT
BIS 4 56,59
Maria B. Jørgensen FREUND'S COCIO
2014/DV/CAVALL ASK/FACET GERSDORF/CHARMONIX V
HDR 4 56,60
Amalie Reimer Nielsen SALAMANCA-B VAN DE BEEMDEN
2002/sBs/JALEO DU DEFEY/CHABLIS/LANDGRAF I
SAS 4 59,42
Signe Andrea Jørgensen LADY KRAKA
2008/DV/KRAKE ASK/LUCKY GIRL/LUCKY LIGHT
SFR 4 59,54
Janni Vestergaard Hansen CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
HRB 4 60,53
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 4 62,05
Julie Bjerregaard PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
SAO 4 63,18
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 5 64,21
Lejla Muminovic QUALITY OF LIFE
2007/OLD/QUALITY/CALANDIA/LANDOR S
HRB 6 69,95
Lone Marie Øglend JAVIER
2014/KW/HARLEY VDL/EFRIEDA/C-INDOCTRO
BOR 7 72,58
Kamilla Grauff Albrektsen GRACE 472
2014/HO/CASALL/VENEZIA/LEVISTO
CSK 7 72,71
Zabrina Nanett Christensen CAIPIRINHA
2013/LU/CANNAVAROS/L'AMOUR II/LAMBRUSCO ASK
HARK 8 49,45
Celina Fink Aabo MILLWAY'S POLBERA
2007/FWB/POLYFINO/GERBERA/DROSSELKLANG II
STRK 8 58,50
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 8 61,93
Laura Kristine Thorup DIJLANDO
2008/KWPN/SYDNEY/TOMLOW/KENNEDY
KOR 8 62,23
Caroline Schaarup-Kjær JEAN DARC (NWB)
2007/NV/DARCO/WADERMIE/HEARTBREAKER
LYK 8 76,41
Christian Svendgaard PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
JSK 8 79,90
Paulina Vinther ØSTRUPGÅRDS LUCKY LADY
2012/PS/LAMBRUSCO ASK/ØSTRUPGÅRDS BLUE BLONDIE/CROWN´S BLUE PEARL
PSR 9 66,52
Dennis Noes Michaelsen UN BONHEUR
2014/HO/UNTOUCHABLE/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
LYK 10 68,96
Sofie Stentoft Byllemos HEDENS COGNAC
2008/DV/BLEJSBJERGS COOPER/HEDEGÅRDENS WIXI/WILLEMOES
SØS 10 71,95
Camilla Sæther DINLEY
2008/KW/ATLANTIC/KINLEY M/ELMSHORN
BOR 12 58,12
Stinne Nielsen DON DOMINGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/KARI KILDEMARK/COME BACK II
TRK 12 59,63
Kamilla Grauff Albrektsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 12 63,13
Camilla Wilde Nielsen REAL NINJA
2012/WP/QUINTESSENCE Z/STARINA/STAKKATO
SVR 16 56,70
Mette Gier Larsen FK'S TREDICI
2013/DV/BONAPARTE Z/JASMIN ASK/CALYPSO ASK
BIS 16 59,04
Rikke Rothe Nielsen FAY LOX
2014/DV/FAVORIT ASK/CALOUA LOX/CASIR ASK
SPS 16 60,76
Malene Mên Vitting Lassen COMMANDER
2010/HO/CONNOR/PARAN/MYTENS XX (USA)
LYK 18 71,46
Nathalie Frank-Jensen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
BIS 21 83,98
Christian Svendgaard CHAPLIN Z
2004/ZA/CARLO Z/CATHNA Z/CARTHAGO
JSK 21 97,09
Xenia Loft Strandgaard MARO Z
2002/DV/ROYAL Z II/WILMA/LEENDERT
AAR Opg.
Christina Møller FALENTINO M
2013/LU/FAVORIT ASK/TAMIRO/DAMIRO
NÅR Udg.