jul
2019
Fra 20-07-2019 til 20-07-2019
  • Military
  • Hest/Pony

Ishøj Sportsrideklubs Military stævne med D1 mesterskab (C)

Stævnenummer
Prop00034224
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Ishøj Sportsrideklub (Distrikt D01)
Tranegilde bygade 4
2635 Ishøj

Kontakt inden stævnet

Maria Juul Rasmussen
40846556
ishojsportsrideklub@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Karin Semberlund, Finn Soelberg, Rikke Lund, Sandra Charlotte Kempf
Tilbage til klasseoversigt

1. Military CNC90 - CNC90 Hest - Nathalie Horse Care Cup (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 600 2: 500 3: 400 4: 350 5: 300 6: 250
Dommere:
Karin Semberlund, Mette Dyrbye Hersbøll, Finn Soelberg, Rikke Lund, Sandra Charlotte Kempf
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Susanne Grubbe RIHANNA
2009/OLD/ROCK FOREVER I/ROMANTIKA/RUBINSTEIN I
HKR 25 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 25,7
1 1
Conny Madvig PITTEGÅRDENS LARGENTINUS
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/REGINA/RESIDENT
SOLR 29 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 29,5
2 2
Sissel Schult KOLDMOSENS LUCIA FLY
2013/LH///
KMK 29 strafpoint 0 strafpoint ,8 (,8) strafpoint 30,6
3 3
Natasja Christensen CELTIC CRUISING
2006/IHR/COLOUR CRUISE/ROCKLANE LADY/SUPREME EDGE XX (IRE)
SPR 28 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 32,9
5 5
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
SPR 32 strafpoint 0 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 34,9
6 6
Pernille Müller HIPNAS
2011/TR/FIATAS/HIDRA/CHEMBORG
SPR 29 strafpoint 0 strafpoint 3,2 (3,2) strafpoint 32,3
Katja Stanley Sørensen COPYRIGHT TAGEGAARD
2013/DV/CARPENTER/MELINA/ROBIN
SPR 32 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 36,3
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 34 strafpoint 0 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 36,9
Lotte Mie Andersen CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
CEP 31 strafpoint 4 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 38
Isabella Lind-Larsen FANTUSSA M
2010/KW/FLIPPER D'ELLE/WANTUSSA M/CLINTON I
ISR 34 strafpoint 0 strafpoint 4,8 (4,8) strafpoint 38,9
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
SPR 32 strafpoint 0 strafpoint 7,2 (7,2) strafpoint 39,2
Charlotte Knigge HOLMGAARD'S COLSINO
2010/DV/COLMAN/HOLMGAARD´S CASSIANO/CASSINI II
KAR 31 strafpoint 8 strafpoint 5,6 (5,6) strafpoint 44,7
Mette Svarrer Christensen WALLES CAYA
2011/DV/CRELIDO/WALDENA/WALDSEE
HGS 24 strafpoint 4 strafpoint 27,2 (7,2) strafpoint 55,3
Nina Rasmussen MONTANA'S CABALLERO
2007/DV/Crelido/Montana´s Daniella/Dream Of Heidelberg
HKR 32 strafpoint 4 strafpoint 26 (6) strafpoint 62,7
Rikke Tylak Grønskov STALD GRØNSKOVS CARLOS
2008/DV/CARSON ASK/GLENDALENA/GLENVARA
HKR 34 strafpoint 12 strafpoint 22 (2) strafpoint 68,1
Rikke Nyboe Andersen JOSIE
2013/OLD/LICOTUS/ZATINA/ZAPATEADO
CEP 33 strafpoint 8 strafpoint 26,4 (6,4) strafpoint 68,3
Nadia Bjørnbo Bendsen RAMIR
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/RALØER/RACOT
HSK 25 strafpoint 4 strafpoint 78 (18) strafpoint 107,9
Anders Bo Rasmussen CANTETT ASK
2004/DV/CASIR ASK/WINCETT II/LAGANO
ISR 40 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
VRK 32 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Karoline Ida Sønderstgård ICEMANS IMAGE
2010/PN/SUPER DRY ICE/MILGUN BLOSSOM/J J BAR KING
FRKS 32 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Maria Vinther Juhl OFELIA
2009/LH///
HKR 33 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999