jul
2019
Fra 20-07-2019 til 20-07-2019
  • Military
  • Hest/Pony

Ishøj Sportsrideklubs Military stævne med D1 mesterskab (C)

Stævnenummer
Prop00034224
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Ishøj Sportsrideklub (Distrikt D01)
Tranegilde bygade 4
2635 Ishøj

Kontakt inden stævnet

Maria Juul Rasmussen
40846556
ishojsportsrideklub@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Karin Semberlund, Finn Soelberg, Rikke Lund, Sandra Charlotte Kempf
Tilbage til klasseoversigt

3. Military CNC80 - CNC80 Hest (D)

Military: Military CNC 80 - CNC80 Hest (SVH 0)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
6
Dommere:
Karin Semberlund, Mette Dyrbye Hersbøll, Finn Soelberg, Rikke Lund, Sandra Charlotte Kempf
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Nadja Engelhardt YUGI
2006/LH///
RKVS 31 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 35,4
1 1
Isabella Asklund ENEKÆR´S SAMBATINO
2008/PI/SAMONDO/INDIAN TIPI/INDIAN SON
DARK 32 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 36
2 2
Kristine Friis Kjær ANNIKA
2005/KWPN/MONEYMAKER/KOMBALA/BRAVOUR
HKR 30 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 38,9
3 3
Maria Nygård Thomsen COMET
2006/LH///
HJOR 33 strafpoint 4 strafpoint 1,6 (1,6) strafpoint 39,2
4 4
Pia Poulsen ENGHØJS CABANA
2007/DV/CARANO/JUUL´S KIWIE/BLUE HORS ROMANCIER
ISR 32 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 40
5 5
Ane Opstrup MAGGIE STENSBÆK
2004/LH///
ISR 36 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 40,4
6 6
Iben Willum Dannerbo SWEETS MULLAGHMORE
2007/IHR///
HSK 38 strafpoint 0 strafpoint 3,2 (3,2) strafpoint 41,2
Sarah Amalie Jensen WILMA
2001/BL///
ISR 31 strafpoint 8 strafpoint 3,2 (3,2) strafpoint 42,6
Linda Lykke Jensen JAKO´S LAVISH
2000/DV/LEANDRO/BIANCA PRYDSHOLM/MAGO XX
HGRK 39 strafpoint 4 strafpoint 1,6 (1,6) strafpoint 44,9
Sissel Schult TEMBERLAKE S
2011/DV/TAILORMADE TEMPTATION/MAY LADOGINA/LADOGA
KMK 36 strafpoint 12 strafpoint 8,8 (8,8) strafpoint 57,6
Monice Bonde Andreasen SANTOS (SA-TAN)
2008/LH///
RIC 33 strafpoint 0 strafpoint 29,2 (9,2) strafpoint 62,4
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 27 strafpoint 4 strafpoint 32,8 (12,8) strafpoint 63,8
Lina Marie Nicoline Rasmussen DIVA TC
2005/LH///
LFHR 30 strafpoint 4 strafpoint 29,6 (9,6) strafpoint 64,3
Emma Langvad HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
ISR 33 strafpoint 0 strafpoint 40,4 (20,4) strafpoint 73,4
Ane Opstrup ZARETA
2004/KWPN/VIKTOR-N (UKÅRET HINGST)/PATSWIPHER/DENVER
ISR 36 strafpoint 8 strafpoint 32 (12) strafpoint 76,8
Maria Stentebjerg AMADEUS
2006/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
ROR 35 strafpoint 15 strafpoint 43,2 (23,2) strafpoint 93,9
Lone Friis CATCH ME
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIDE/LIATOS
SPR 34 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Caroline Behrend Rasmussen ROSITA KROGH
2006/OL/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/ROSALIN HØJBOGÅRD/RAMSES
SØG 30 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Ida Eriksen SPRINGERS MEGAN
2007/LU/MINOTAUROS (SWB)/BARHOLTS MADONNA/LÆRKEN'S CATCH ME
HKR 40 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Jessie Soelberg ØSTMARK'S MAC CLAUD
2009/DV/MON-AMI/MAIA/MANTOVANI
CEP 34 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999