nov
2019
Fra 23-11-2019 til 24-11-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

D-stævne Klarup pony og hest (D)

Stævnenummer
Prop00034234
Dato for resultat d. 02-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Henrik Vandet
25247582
staevner@s-k-o.dk

Officials

Banedesigner
Claus Finn Hansen
Dommere
Josefine Friberg, Jannie Guldmand Bak, Sidsel Marie Rønde Winther
Tilbage til klasseoversigt

15. Springning Showklasse - Hest (valgfri højde 30-90 cm) B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
19
Dommere:
Claus Finn Hansen, Jannie Guldmand Bak
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie bach erikstrup kristensen LUKAS
2008/LH///
SAO 0 58,10
3 Ingen fejl
Idunn Høyland Espeli LINKEHØJS GABY
2014/FJ/LAUST HALSNÆS/HASHAGENS GINA/CITRUS KLATTRUP
SKO 0 53,20
3 Ingen fejl
Julie bach erikstrup kristensen LUKAS
2008/LH///
SAO 0 58,80
3 Ingen fejl
Idunn Høyland Espeli LINKEHØJS GABY
2014/FJ/LAUST HALSNÆS/HASHAGENS GINA/CITRUS KLATTRUP
SKO 0 51,50
3 Ingen fejl
Cecilie Glerup Olsen DASHING
2014/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/LAFAYETTE/LANCIANO
SAO 0 49,30
3 Ingen fejl
Izabella Holmgren KOGSBØLLE'S CHOKO CHANEL
2013/LH///
RDH 0 48,30
3 Ingen fejl
Stinna Skovhus NR.SKOTLAND´S SAFIR
2000/HA/STUBAI/FLINTEGÅRDENS ETOILE/ARCHIBALD
RST 0 50,40
3 Ingen fejl
Nanna Louise tarp Jensen GAISHA TAJ MAHAL
2015/UK/Q-MILES N/GANETTA/CASCAVELLE
ASR 0 44,60
3 Ingen fejl
Nanna Louise tarp Jensen GAISHA TAJ MAHAL
2015/UK/Q-MILES N/GANETTA/CASCAVELLE
ASR 0 44,80
3 Ingen fejl
Preben Mentz ENGKILDEGÅRDS ASTON
2008/FR/TASANO TOFTEDAL/ENGKILDEGÅRDS ANJA II/MILTON TORP
KMK 0 40,60
3 Ingen fejl
Lea Beck-Holtebo MALLE SKOVLY
2009/LU/TRAVOLTA/CHER SKOVLY/SOKRATES AF MESBALLE
SKO 0 41,20
3 Ingen fejl
Ane Marie Sørensen DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
SRLA 0 47,20
3 Ingen fejl
Sisse Sorgenfri Jensen GABRIEL
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/ACAPELLA/SOLOS ACCORD
SKR 0 41,10
3 Ingen fejl
Nanna Amter Christensen LANGTHJEMS TEA
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/HALSKOVS ZEA/CADEAU HALSNÆS
HRV 0 45,60
3 Ingen fejl
Cammilla Falberg Nielsen PROMIS
2009/LH///
HRV 0 44,70
3 Ingen fejl
Ellinor Holmgren Madsen CINDY ALFARVAD Z
2004/ZA/CARIDOR Z/FLEUR ALFARVAD/GOLDEN WIND
RDH 0 40,80
3 Ingen fejl
Marianne Würtz URZA KÆRGÅRD
2005/OL/UNION'S BIG BEN/DENZA KÆRGÅRD/ENZO
USR 0 46,70
3 Ingen fejl
Marianne Würtz URZA KÆRGÅRD
2005/OL/UNION'S BIG BEN/DENZA KÆRGÅRD/ENZO
USR 0 46,30
3 Ingen fejl
Dorthe Sevaldsen Fallet TOVE
2014/DV/LEO-LIGHT/PINK LADY/MOSEGÅRDENS DILIGHT
HRV 0 50,80
3 Ingen fejl
Stinna Skovhus NR.SKOTLAND´S SAFIR
2000/HA/STUBAI/FLINTEGÅRDENS ETOILE/ARCHIBALD
RST 4 51,60
Izabella Holmgren KOGSBØLLE'S CHOKO CHANEL
2013/LH///
RDH 4 43,00
Freja Marquardt GO CANCAN
2012/BL/CANDIAVOLO/GODELLA/LURON
ANE 4 47,70
Freja Marquardt GO CANCAN
2012/BL/CANDIAVOLO/GODELLA/LURON
ANE 4 45,50
Lea Beck-Holtebo MALLE SKOVLY
2009/LU/TRAVOLTA/CHER SKOVLY/SOKRATES AF MESBALLE
SKO 4 47,90
Sisse Sorgenfri Jensen GABRIEL
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/ACAPELLA/SOLOS ACCORD
SKR 4 41,60
Nanna Amter Christensen LANGTHJEMS TEA
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/HALSKOVS ZEA/CADEAU HALSNÆS
HRV 4 44,80
Eva Fristrup SAMCRO
2011/KN/PLET AF ENGVANG/CONTESSA/CASTRO
SKO 4 48,10
Dorthe Sevaldsen Fallet TOVE
2014/DV/LEO-LIGHT/PINK LADY/MOSEGÅRDENS DILIGHT
HRV 4 49,40
Merethe Krogh ØRUM'S MORGAN
2010/LU/MAZZARATTI/CAPPELLA/CARANO
NØRK 4 39,10
Eva Fristrup SAMCRO
2011/KN/PLET AF ENGVANG/CONTESSA/CASTRO
SKO 4 47,60
Ellinor Holmgren Madsen CINDY ALFARVAD Z
2004/ZA/CARIDOR Z/FLEUR ALFARVAD/GOLDEN WIND
RDH 4 39,90
Merethe Krogh ØRUM'S MORGAN
2010/LU/MAZZARATTI/CAPPELLA/CARANO
NØRK 8 42,00
Ane Marie Sørensen DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
SRLA 12 74,40
Cecilie Glerup Olsen DASHING
2014/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/LAFAYETTE/LANCIANO
SAO 16 48,70
Preben Mentz ENGKILDEGÅRDS ASTON
2008/FR/TASANO TOFTEDAL/ENGKILDEGÅRDS ANJA II/MILTON TORP
KMK 20 43,00
Maria Pedersen BIRKEHOLM'S CHETH JASON
2001/LU/FIRST CLASS AF HVARRE/MANJANA/JET STREAM XX
SAO Opg.
Cammilla Falberg Nielsen PROMIS
2009/LH///
HRV Opg.