sep
2019
Fra 20-09-2019 til 22-09-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Fyens rideklub c-stævne i springfor pony og hest samt D-klasser fredag (C)

Stævnenummer
Prop00034364
Dato for resultat d. 24-09-2019
Resultatbehandling færdig
Fyens Rideklub (Distrikt D07)
Tarupgårdsvej 3
5210 Odense NV

Kontakt inden stævnet

Kamilla
42500216
fyensrideklub.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen
Dommere
Tina Skovhus Henriksen, Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Ann-Louise Jorck-Jorckston
Teknisk Delegerede
Henrik Møller Christiansen
Tilbage til klasseoversigt

13. LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 24-09-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 560 2: 440 3: 330 4: 220 5: 140 6: 140
Dommere:
John Nielsen, Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Henrik Møller Christiansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Amanda Khuu WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
FYR 0 34,37 0 22,38 22,38 1
1 1
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 0 34,87 0 23,20 23,2 1
2 2
Rebekka Lomholt Kyed EGELUNDS COMTESS
2009/DV/COSMEO/SATYA/RAIMONDO
JSK 0 36,98 0 23,73 23,73 1
3 3
Alexander Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 0 35,16 0 24,17 24,17 1
4 4
Louise Jorsal KIARA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
KER 0 39,45 0 25,39 25,39 1
5 5
Carolin Steffen CI-CI CONCERTO
2011/LU/CI CI SENJOR ASK/CONCERT/CORONADO
FYR 0 39,23 0 26,87 26,87 1
6 6
Jessica Toelstang CON CARA
2007/HO/CON AIR/NOBILITAS/FRANKLIN
SPR 0 40,96 0 27,76 27,76 1
Stine Nielsen KARLEMOSES FAGUS
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/MAY FLOWER/MAY SHERIF
TMR 0 41,21 0 28,28 28,28 1
Laura Baaring Kjærgaard CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
DBR 0 41,36 0 29,18 29,18 1
Espen Christian Espensen EMRYS
2012/HO/CASQUETTO/WINNIPEG I/CARLOS DZ
SVKR 0 41,40 0 29,20 29,2 1
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
FYR 0 36,27 4 24,84 24,84
Janni Vestergaard Hansen CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
HRB 4 38,97 0 28,34 28,34
Josefine Thomsen LERTEVANG'S LISSABON
2010/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LUNA/LOOPING
KER 4 40,60 0 28,71 28,71
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
FSRK 4 40,05 0 29,00 29
Hanna Carlsson ACTION MAN
2014/OS/ACTION-BREAKER/STAKKIARA/STAKKATOL
ROOR 0 42,19 4 29,85 29,85
Josefine Bækgaard ALL INCLUSIVE DS Z
2011/ZA/AREZZO VDL/CARTHAKILLY D Z/CARTHAGO
JSK 8 37,58 0 27,17 27,17
Stine Hansen CALACO
2011/LH///
KÅR 8 37,02 0 27,60 27,6
Sofie Stentoft Byllemos HEDENS COGNAC
2008/DV/BLEJSBJERGS COOPER/HEDEGÅRDENS WIXI/WILLEMOES
SØS 8 41,23 0 30,00 30
Alexander Godsk CON CALYPSO
2014/HO/CONTENDRO I/ATLANTA XIV/TALKATIVE XX (ARG)
SVRK 8 40,59 4 29,19 29,19
Josefine B. Esbensen JOLIE RYNKEBY
2010/DV/AMARONE/PALOMA RYNKEBY/PILARO
KER 14 47,12 0 27,42 27,42
Tatjana Møller ACARI
2005/DV/CARSON ASK/VALLETTA/LANCIER
BSR 15 54,13 9 31,87 31,87
Vickie Skovsgaard Holm MISS FLORA
2011/DV/FAVORIT ASK/OKSLUNDS MISS HURRICANE/HERALDIK XX (CZE)
FMR Opg.
Camilla Wilde Nielsen REAL NINJA
2012/WP/QUINTESSENCE Z/STARINA/STAKKATO
SVR Opg.