jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

7. LE Springning Heste (80 cm) B0 (D)

Spring: LE Springning Heste (80 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
8
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Helle Winberg, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Amanda Dam Hansen ZENIA NØRGAARD
2002/DV/CARANO/BUENA/ROYAL Z II
SIV 0 51,90
3 Ingen fejl
Malene Møller Magnusson BARDUC
1994/AA/BOUQUET AA (BALTIMORE)/MARINA/RADAUTZ (TOPOLCIANKY)
OHR 0 61,66
3 Ingen fejl
Marie Skyum Klamer SIMPLY THE BEST
2007/DV/LINARDO/HØJERSMINDES QUESTION/LEENDERT
TSR 0 58,37
3 Ingen fejl
Janne Lauridsen OCEAN
2007/DV/ONASSIS/LATINÉ/SOLOS LANDTINUS
HERI 0 61,15
3 Ingen fejl
Karina Andersen OLYMPIA
2007/DV/HEARTBEAT/OHNMACHT/CALGARY
CEP 0 63,72
3 Ingen fejl
Aia Friis KONGEJORDENS CHECK POINT
2003/DV/COME BACK II/CABELL/CHURCHILL
VASK 0 53,66
3 Ingen fejl
Charlotte Rexed Gammelgaard IATZY (SWB)
2005/SWB/BRIGADÖR (SWB)/KANASTA (SWB)/KONCERZ XX (POL)
OHR 0 57,05
3 Ingen fejl
Helena Jensen THORDAHLS KIDO
2003/DV/DOLOMIT/THORDAHL'S KIRA/INDUC
OHR 0 61,83
3 Ingen fejl
Victoria Petersen TO MUCH
2012/DV/TOULOUSE/MARIELUNDS DAYDREAM/CAMPBELL
OHR 4 69,23
Sarah Albæk Berthing THECA'S FAIRLIGHT
2015/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 4 59,19
Matilde Nielsen MILO O'REILY THE REBEL
2009/IRH/THE ARTIST/POTTEEN/
ISR 4 61,30
Mitte Hovgaard Møller HØJGAARDS MATINÉ
2012/FJ/ORKAN SKOVÅ/ISA SKOVÅ/ØRJAR
RVV 4 69,89
Nanna Fuglevig Thomsen ACTION MAN
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/DIVA/MIDT-WEST DACAPO
HASP 4 59,26
Mikala Andersen CIAO CIAO ASK
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 6 85,00
Mathilde Agerbo Crawfurd VUPTI
2010/LH///
OHR 8 60,01
Gitte Gerber CONNERY
2007/DV/CRELIDO/FEMALE/FERNANDO
MBRK 8 61,88
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 12 70,81
Christian Hoppe LERRADO
2003/HO/LEONCE/ONCE AGAIN/CORRADO II
NSPR Udg.
Chilli Ingerslev BITSCH POWER
2012/SP/POWER AND PAINT/BABETT BITSCH/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT
RIR Udg.