jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

9. Aluminium Tour Hest 1. Kval (D)

Spring: LC Springning Heste (100 cm) B4 (SVH 0)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Helle Winberg, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 0 50,52
1 1
Michelle Mårtensen RISTEDGAARD HOPE
2007/DV/HEARTBEAT/LUNA H/LIBERO
HASP 0 57,45
2 2
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 0 52,60
3 3
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 0 49,64
4 4
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 0 57,31
5 5
Mille Dia SUNNY BOY
2006/HO/ESTEBAN XX (den)/KALIMARA/GASPARI I
TSR 0 52,23
6 6
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 56,19
7 7
Bonnie Isabella Wahlsten COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
HIS 0 53,12
8 8
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 0 52,02
9 9
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 51,74
10 10
Mille Bisgaard-Maarup TIAMO Z
2013/ZA/THUNDER VAN DE ZUUTHOEVE/EBRINA/DARCO
UK 0 54,80
11 11
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 0 49,34
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 0 54,52
Kamille Mikkelsen DISSERE
2009/DV/ONASSIS/LADY DI-S/FERRO
KTR 4 45,48
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 4 46,39
Patricia Conell VENDETTA M
2012/DV/VIVALDI K/MALIBU/CASIR ASK
EGE 4 50,69
Stinna Riber Bay FAUERHOLT'S DIXIE
2008/DV/BLUE HORS ROMANOV/LUPIN FAURHOLT/LOUDINI
TSR 4 52,58
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 53,76
Malene Møller Magnusson KJÆR'S CALIDA
2008/DV/CAPO/CHER/CARANO
OHR 4 54,94
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HGR 4 56,80
Mille Bisgaard-Maarup CANDELA VERITAS
2013/DV/COSMEO/WINCETT/LADAS
UK 4 57,10
Elisabeth Damgaard Kaad Hansen TRIPLE PLAY
2012/DV/BALOU DU ROUET/QUISELLE V/QUEBEC
NVR 4 58,92
Mai Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 4 60,43
Emilie Dupont NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
SPR 5 63,64
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 5 64,54
Mille Bisgaard-Maarup HAVANA
2012/AES//EMAILLE/WARRANT
UK 6 67,01
Amalie Ravn Petersen CASCADEUR ROUGE
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/OPERETTE ROUGE/HERMES D'AUTHIEUX
TNKR 8 48,49
Lonny Haupt MIDTJYDENS LE MANS
2011/PI/HEDENS LE MIOCHE/FAIRLIGHT/KING NERO
MBRK 8 50,84
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 10 67,18
Frederikke Hougaard LAJGÅRDENS CHA CHA
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/LAJGÅRDENS LAFAYETTE/LANDOR S
NSPR 11 74,37
Amanda Dam Hansen THOR
2001/LH///
SIV 12 47,31
Inge Hansen SØGÅRD'S CAMPARI
2003/DV/CARANO/STENSBJERGS BIRDIE II/AVANTI
RIC 12 49,50
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 14 68,17
Cecilie Højris Hansen DUX
2003/ME/DUROS 3471/OLIVIA/OVID
SLR 16 58,58
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HGR 17 81,09
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX (GER)/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR 20 93,92
Camille Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 28 92,20
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR Opg.
Connie Jørgensen COM TESSA
2001/DV/COME BACK II/LINKA/LAGANO
HASP Udg.
Sara Marie Holm EMIL AF STENSNÆS
2003/LU/RØGILD´S KILIMANJARO/LYRIK/MANGO AA
DVRK Udg.
Emmely Stensgard Vendt LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
GLK Udg.
Emma Gradischnig TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
SLR Udg.