jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

18. Bocan Plastik Tour 2. Kval (D)

Spring: LF Springning Heste (70 cm) B4 (SVH 0)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Lene Kiertzner, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sarah Albæk Berthing THECA'S BOY
2011/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 0 40,32
1 1
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX (GER)/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR 0 44,33
2 2
Charlotte Rexed Gammelgaard IATZY (SWB)
2005/SWB/BRIGADÖR (SWB)/KANASTA (SWB)/KONCERZ XX (POL)
OHR 0 45,00
3 3
Lisbeth Stumpe KASHMIR
2001/DR///
HJOR 0 43,54
4 4
Mikala Andersen CIAO CIAO ASK
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 0 45,61
5 5
Malene Møller Magnusson BARDUC
1994/AA/BOUQUET AA (BALTIMORE)/MARINA/RADAUTZ (TOPOLCIANKY)
OHR 0 45,14
6 6
Sarah Gradischnig HONEY
2011/IRH/ARS VIVENDI/SOPHIE FOUR/GHAREEB XX (GB)
SLR 0 41,75
7 7
Sara Marie Holm EMIL AF STENSNÆS
2003/LU/RØGILD´S KILIMANJARO/LYRIK/MANGO AA
DVRK 0 37,89
Camille Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 0 48,40
Kamille Mikkelsen DISSERE
2009/DV/ONASSIS/LADY DI-S/FERRO
KTR 0 38,14
Emma Gradischnig TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
SLR 0 47,60
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HGR 0 48,95
Cecilie Højris Hansen DUX
2003/ME/DUROS 3471/OLIVIA/OVID
SLR 0 41,48
Marie Skyum Klamer SIMPLY THE BEST
2007/DV/LINARDO/HØJERSMINDES QUESTION/LEENDERT
TSR 0 50,57
Amanda Dam Hansen ZENIA NØRGAARD
2002/DV/CARANO/BUENA/ROYAL Z II
SIV 0 36,85
Maja Ringsing CHIANINA
2004/HO/CHICAGO Z/NO MEANS NO/CASSINI II
DSM 0 45,30
Sidsel Victoria Zumbach Davidsen KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
SKRK 4 41,07
Amanda Bonnevie SPRENGJA HORSKILDE
2002/IS/ATLÍ LAVEN/KLUKKA HVÍTEYRUM/KALDI VINDÁSI
NSPR 4 43,94
Sidsel Victoria Zumbach Davidsen CANZLER 2
2003/OLD/COULEUR-RUBIN/ANCHORWOMAN/ARGENTINUS
SKRK 4 45,65
Christian Hoppe LERRADO
2003/HO/LEONCE/ONCE AGAIN/CORRADO II
NSPR 4 45,91
Louise Sarah Jensen EGEBALLES KADETZSKI
2001/NF/MONDAY'S MOSCAN/ODBJERGS ITIQUE/ANYDALE MARTIEN
SLR 4 50,80
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR 4 54,96
Inge Hansen SØGÅRD'S CAMPARI
2003/DV/CARANO/STENSBJERGS BIRDIE II/AVANTI
RIC 8 40,37
Lonny Haupt MISS DULLE
2000/DR///
MBRK 8 44,31
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
MBRK 9 64,14
Charlotte Cady SIROKO
1999/KW/IROKO/NANIETA II/BURGGRAAF
AAGS Udg.