jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

24. Bronze Tour Pony 2. Kval (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Lene Kiertzner, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
sophia pedersen SPEEDY ENDURO
2005/SP/MAY-WAY/RIKKE/INDIAN RAKOSI OX
SAR 0 33,26
1 1
Nanna Bach Ditlevsen BELLA
2004/LH///
AAGS 0 35,61
2 2
Tia Lundberg WR MARBLES
2012/IHR///
ØSR 0 36,56
3 3
Mia Rex Bøgvald Pedersen SINALCOPEARL HALLING
2011/WE/MØLLEGÅRDS SINALCO/GASETTE/HOUDINI
AMR 0 33,02
4 4
Helene Ilsøe Holstein STRADBALLY MIRIAM
2009/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/STRADBALLY TARA/GLENCARRIG PRINCE
SLR 0 34,38
5 5
Klara Sigrid Nielsen FH. PEGASUS
2007/LH///
GEK 0 33,58
6 6
Kamille Agerbo TRITON HIPPIOS
2009/NF/SIRIUS HIPPIOS/ESKEHØJGAARDS MØRK NAT VIOL/HAVENS SUNSHINE
SOLR 0 32,30
7 7
Emilie Freja Helt SVALEBO'S RED BULL
2010/PI/KLOKKERGÅRDENS SPIRIT/SVALEBO´S SHIWA/GREEN HILLS FIRE FOX
OHR 0 33,41
Tilde Holm Remmer CARRAGHY V
2009/IHR///
NSR 0 32,66
Mie Egeskov Jensen LUCAS
2007/LH///
HASP 0 34,24
Emma Maria Ljørring Andersen SPRINGVIEW LITTLE JOKER
2004/BL///
SLR 0 35,09
Isabella Sjøquist SAHARA MAGIC
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SAFRAN MAGIC/BOHØJGAARD'S MIRAGE
HASP 0 34,33
Mille Sofie Meyer BALLYLOUGH LAD
1996/DR///
TPRK 0 33,80
Kamille Sofia Allerslev Hek SWEET KISS 4
1999/BL///
ESP 0 31,43
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 0 35,91
Marie Kure Aspelin DOLCHE VITA
2004/SP/DOW JONES/MISS MONDI/WOLDBERG´S BART
RIR 0 37,61
Anine J. F. V. Petersen STENLØKKEGÅRDS RICCO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS BLACKI/TALON TORETH
OHR 0 34,25
Melanie Engell Langholz MUNKEBORGS CLOUDY
2002/PI/PAW/FLEURT/
FRKS 0 34,42
Caroline Vestergaard FH. DRIVER
2011/LU/DIAMANT DE REVEL/BÆKLUNDS ANNA-BELL/AQUAVIT N
HASP 0 39,72
Sophia Gløy Schultz X
2011/LH///
SLR 0 39,23
Cassandra Bech-Azeddine FANNY
2004/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
BRF 0 36,72
Sophia Gløy Schultz SKOVLYS BAMBOCHA
2002/LH///
SLR 0 35,08
Fie rosentrætter junge JUNIOR DE TRENO
2005/LH///
GLK 4 31,83
Sandra Løvfall Thalund BØGELYS THEA
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HAS 4 35,03
Rikke Larsen Andersen BJERREGÅRDS BARON
2009/WE/BJERREGÅRDS WITEK/BJERREGÅRDS EVITA/CENNEN SCHUBERT
HRV 4 37,90
Asta Emilie Tørnsø Johansen STIDSBJERGS PONCHO
2006/SP/PAN/KVAZANDRA LAPAZ/TAI CALIDO
ROR Udg.