jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

24. Bronze Tour Pony 2. Kval (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
35
Antal placeringer:
9
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Helle Winberg, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emilie Sindt QUEENS DANDELION
2005/SR/MINOTAUROS (SWB)/STELLA/
SLR 0 35,84
1 1
Martine Dahl Sørensen TROJA
2004/SP///
OHR 0 37,16
2 2
Laura Errebo Truelstrup SCHILLINGGAARDS MONIQUE
2007/PI/CAPPUCCINO-T/SHADOW/
RVV 0 30,53
3 3
Mie Egeskov Jensen SANDEGÅRD´S JOY
2002/LH///
HASP 0 33,85
4 4
Liva Nedergaard Madsen BØGELYS BØG
2006/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HASP 0 36,42
5 5
Emma Gradischnig EMERALD ADORATION
2003/BL///
SLR 0 34,62
6 6
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR 0 35,57
7 7
Sarah Lund Mortensen OX MOUNTAIN WIND
2004/IHR///
SOLR 0 36,48
8 8
Alma Christina Milton Burnes LOOK AT ME
2007/NF/MODERATO II/L-STELLA/QUICK STEP
HIS 0 34,45
9 9
Maya Ceder CARNHILL CLOVER LASS
2005/IRH/WOODFIELD SAMMY/BARRENHILL BERTA/MOORES CLOVER
GEK 0 38,12
Ida Sofie Kaas DIXIE
2008/LH///
OHR 0 41,81
Kathrine Thim INDIAN SUMMER
2012/LH///
VIRK 0 35,44
Sille Boël Vollertsen FUGLEKILDES CASSANDRA
1999/NF/MALIBU II/FUGLEKILDES LISETT/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
SYK 0 36,33
Julie Maj Lindorff CAROLA
2013/BL///
HASP 0 36,27
Cecilie Mai Pedersen AL CAPONE DM
2008/LU/ATLAS STENGAARD/MISTERY DANCER/HORSEMOSENS NAVARONE
SLRK 4 29,92
Andrea Kanstrup Vestmar MISS BUTTERFLY
2007/IHR///
RIS 0 31,50
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 4 45,36
Laura Rask Christensen CLEMENTS SPOOK
2005/LH///
SAS 4 38,33
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 0 33,64
Malou Knudsen Güllich FØLLE
2006/LH///
SLR 0 34,87
Mayse Hjorth Bonde BLUE
2006/BL///
CEP 0 34,35
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK 4 37,49
Ida Mai Burnes RAWA'S MOJITO
2009/RP/BROOKLANDS MOONWALKER/HENNES LEHNCHEN/LANDOIS
HIS 0 36,79
Esther Anna Rostgaard Sørensen FJORDGLIMT'S AFRODITE
2009/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/ARTEMIS HIPPIOS/POSEIDON HIPPIOS
OHR 4 41,53
Mathilde Birch HEDEHUSETS RAGOUT
2000/CO/REBEL JUSTICE/MASKENKOL'S TIPTOE/HEDEHUSETS CHAN-ROA
NSR 0 36,54
Maja Kimmie Hansen MILKY TWILIGHT
2000/BL///
SLR 8 47,91
Lua Guldberg ACHILLEUS STENGAARD
2007/SP/ATLAS STENGAARD/POMONA STENGAARD/PRINCIPAL TOUCH
DSM 8 46,31
Mika Studsrød Larsen ELIM
1998/DR/Eduard/Shally/
NVR 14 53,06
Caroline Stensnæs HOLMENS CASINA
2005/NF/PEDRO/HOLMENS AMANDA/PARK'S TAMBOUR
OHR 15 58,55
Caroline Stensnæs PONDUS
2005/LH///
OHR 17 64,10
Kaisa Oline Sørensen LUCENO
2001/BL///
SLRK Udg.
Helene Nielsen LUA LANI
2009/LH///
DARK Udg.
Cebina Theill LADY GAGA
2003/LH///
OHR Udg.
Sille Petrine Mathisen HIDALGO
2007/LH///
STRK Udg.
Cirkeline Højvang Østerø FREDENS LADY NOVA
2010/RP/HEIDBERGS NANCHO NOVA/FREDENS LITTLE LADY/GOLDEN DANCER
VOSK Udg.