jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

29. Bronze Tour Hest 2. kval (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Jørn W. Jørgensen, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 0 48,56
1 1
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 0 55,97
2 2
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 55,92
3 3
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 0 57,66
4 4
Maria-bella Van Walstijn DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
GEK 0 52,03
5 5
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 0 55,72
6 6
Ida Katrine Færk GERSHWIN DU BOIS PINCHET
2007/HN/QUIDAM DE REVEL/WINDINA II/DOMINO
HVL 0 58,25
7 7
Louise Rye Svendsen KARISMA KILDEMARK
2004/DV/CARPACCIO/KOMTESSE KILDEMARK/COME BACK II
NSR 0 55,78
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX (GER)/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR 0 56,12
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR 0 52,65
Laura Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 0 55,34
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 4 52,74
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 4 53,20
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 4 55,23
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 55,92
Amanda Dam Hansen MISSISIPI
2007/DV/GAGARIN/MINUÉT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SIV 4 56,63
Michelle Mårtensen RISTEDGAARD HOPE
2007/DV/HEARTBEAT/LUNA H/LIBERO
HASP 4 56,85
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 4 60,84
Mille Dia SUNNY BOY
2006/HO/ESTEBAN XX (den)/KALIMARA/GASPARI I
TSR 7 75,95
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 8 51,37
Elisabeth Damgaard Kaad Hansen TRIPLE PLAY
2012/DV/BALOU DU ROUET/QUISELLE V/QUEBEC
NVR 9 68,37
Lonny Haupt MIDTJYDENS LE MANS
2011/PI/HEDENS LE MIOCHE/FAIRLIGHT/KING NERO
MBRK 15 74,68
Mai Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 24 95,58
Aia Friis KONGEJORDENS CHECK POINT
2003/DV/COME BACK II/CABELL/CHURCHILL
VASK Udg.
Stinna Riber Bay FAUERHOLT'S DIXIE
2008/DV/BLUE HORS ROMANOV/LUPIN FAURHOLT/LOUDINI
TSR Opg.
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK Opg.
Laura Normann Olsen FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
HIS Udg.